Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
№131 сабақ. Жыл бойы өткенді қайталау |
|||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 – мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырады, сөйлем туралы білетінін еске түсіреді, сөйлемнің бірыңғай мүшелерін ажыратады
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар: Мамыр айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Бірлік жоқ болса ұйым жоқ, ұйым жоқ болса күнің жоқ» |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Сабақты ұйымдастыру Психологиялық ахуалды қалыптастыру
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы
56-жаттығу Арбаң-арбаң, желп-желп—күрделі бейнелеуіш сөздер Арбаң-арбаң етіп билеген жастарды түсінбеймін. Қоңыр салқын желден жапырақтар желп-желп етеді
Жаңа тақырып 57-жаттығу Мәтіндегі негізгі ой: Өз елімізге жетер жер жоқ. Сұрақтар: Шал неге Американың баласын таңдады? Балаға Алматы ұнады ма? Бала неге шалды ертіп Америкаға кетіп қалмады?
58-жаттығу Репортаж шығу үшін қазақ даласы мен қалалары туралы сұрақтар қойып, жауабын табуға болады. Репортажды ауызша толықтыру
59-жаттығу
60-жаттығу баст. баяндауыш
Сарыала қаз көлін аңсайды.
61-жаттығу Ребус шешуі—Отан-ана
Ана-біздің күніміз Әлемдегі ең жақсы адам-анаң. Екінші сөйлемдегі адам және анаң сөздерінің екеуі де бастауыш болып тұр. Сондықтан арасына сызықша қойылады
Үй тапсырмасы 62-жаттығу
Сурет бойынша репортаж құрауға болады.Репортаж құрап, диалог жүргізу -Ата, сөздің өткен өміріңіз туралы білгіміз келеді -Жарайды балалар, айтып берейін.......
|
Жылы лебіздер айтады
Үй тапсырмасын тексертеді.
Мәтінді оқиды,тапсырмаларды жазады
Тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Мәтелді жатқа жазады
Ребус шешеді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау арқылы бағалап отыру
ҚБ:
ДескриптоР: Мәтінді оқып,мазмұнын айтады-1Б Шешім табуға бағытталған сұрақтар дайындайды-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Сөйлем мүшелерін ажырата алады-1Б Тұрлаусыз мүшелердің сұрақтарын біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Мәтелді жатқа жазады-1Б Сөйлем мүшелеріне талдайды-1Б
Дескриптор: Ребусты шешеді-1Б Шешуіндегі сөзбен сөйлем құрайды-1Б
Дескриптор: Суретпен жұмыс жасайды-1Б Репортаж дайындайды, оны жүргізеді-1Б
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Алматы туралы суреттер
Суреттер
Кесте
Ереже жазылған плакаттар
Суреттер
Ана туралы суреттер
Репортажға арналған суреттер
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||||||||||
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№132 сабақ. Дыбыс және әріп |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1 – тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын белгілеп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту. |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған мәтіннің негізгі тұстарын белгілеп алып,мазмұнын айтады,Айтылуы мен жазылуында айырмашылық бар сөздерді дұрыс жаза алады
|
|||||
Құндылықтар: Мамыр айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Бірлік жоқ болса ұйым жоқ, ұйым жоқ болса күнің жоқ» |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Сабақты ұйымдастыру Психологиялық ахуалды қалыптастыру
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы 62-жаттығу
Сурет бойынша репортаж құрауға болады.Репортаж құрап, диалог жүргізу -Ата, сөздің өткен өміріңіз туралы білгіміз келеді -Жарайды балалар, айтып берейін.......
Жаңа тақырып 63-жаттығу Мәтіннің негізгі тұстары: Жерден ауыр- ақыл, білім, Судан терең-оқу,ғылым, Оттан ыстық-адам өмірі, Көктен биік-тәкаппардың көңілі
Өз ойларымен сұраққа жауап беру
64-жаттығу 1. Шешендік өнер деген- суырып салып, тез жауап бере алатын, өз ойын, ақылын көркем сөзбен жеткізу өнері. 2.Би,шешен деп ел алдында сөз бастап, халықты бірлікке, татулыққа шақыратын адамды айтады 3.БИ,шешендер сөзді тапқырлықпен айтады, олардың сөйлеу мәнері өзгеше болады. 4. Сөйлеуші мәдениетіне дұрыс, әдемі,нақты,анық, сыпайы сөйлеу жатады.
65-жаттығу Мұхит-5дыбыс , 5әріп Саяхат-7дыбыс, 6әріп Болашақ-7дыбыс,7әріп Сыйлық-6дыбыс,6әріп Ирек-4дыбыс,4әріп Қосаяқ-7дыбыс,6әріп Ою-3дыбыс, 2әріп Шие-3дыбыс,3әріп
66-жаттығу Сәуір болса, күн күркірер, Күн күркіресе, көк дүркірер.
Көк (жазылуы), көг (айтылуы) Дүркірер (жазылуы), дүргірер (айтылуы)
67-жаттығу Анау-құла ат екен, Мынау-ала құла ат екен
Құла-ғұла, ала құла- ала ғұла
Үй тапсырмасы 68-жаттығу Су, сылдыр, саяхат. Таза,табиғат,тұман.
|
Жылы лебіздер айтады
Үй тапсырмасын тексертеді.
Мәтінді тыңдайды
Сұрақтарға жауап береді
Өз ойларын жеткізеді
Дыбыс пен әріпті атайды
Сөздердің айтылу мен жазылу ерекшелігін атайды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтау арқылы бағалау ҚБ:
Дескриптор: Суретпен жұмыс жасайды-1Б Репортаж дайындайды, оны жүргізеді-1Б
Дескриптор: Тыңдаған мәтіннің негізгі тұстарын белгілейді-1Б Бал бидің сұрағына өз ойымен жауап береді-1Б
ҚБ:
Дескриптор: БИ,шешендік туралы біледі-1Б Сөйлеу мәдениетін түсінеді-1Б
Дескриптор: Сөздердегі дыбыс пен әріп санын атайды-1Б Кей сөздердегі дыбыс ерекшелігін біледі-1Б
Дескриптор: Мәтелді жатқа жазады-1Б Сөз тіркесінің айтылу және жазылу ерекшелігін айтады
ҚБ:
Дескриптор: Сөздердің алғашқы әрпін тауып оқиды-1Б Тапқан сөздерін қатесіз жазады-1Б
«Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Бал би туралы суреттер
Оқулық
Суреттер
Дыбыстар мен әріптер ережелері
Суреттер
Аттар туралы суреттер
Суреттер
Жұлдызшалар
|
||
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||
Күні: |
|
||||||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
Сабақтың тақырыбы: |
№133 сабақ. Күрделі сөздер |
||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау. |
||||||||
Сабақтың мақсаты |
Оқыған мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының сәйкестәгән анықтайды,күрделі сөздерді ажыратады
|
||||||||
Құндылықтар: Мамыр айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Бірлік жоқ болса ұйым жоқ, ұйым жоқ болса күнің жоқ» |
||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Сабақты ұйымдастыру Психологиялық ахуалды қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 68-жаттығу Су, сылдыр, саяхат. Таза,табиғат,тұман.
Жаңа тақырып 69-жаттығу Мәтіннің аты мазмұнына сай. Негігі ойы: Білім-ең асыл қазына, білімсіз өмір сүру қиын. Мақал-мәтел: Білімсіз бірді жығады, білімді мыңды жығады. Білімдіге дүние жарық.
70-жаттығу Күш білімде.Білекті бірді жығар,білімді мыңды жығар. Ақыл азбайды,білім тозбайды. Мағынасын айту
71-жаттығу Сөз тіркестері: Серуенге шығу,қалың орман,жүйрік ат,менің досым. Күрделі сөздер: Жүз елу, ата-ана, күні-түні,бірқазан,ақбөкен.
Сөз тіркестері екі –үш сөзден құралады, күрделі сөздер екі сөздің бірігуінен жасалады
72-жаттығу Біріккен сөздер: Айнабұлақ,өнеркәсіп,бозторғай Қос сөздер: жан-жануар,биік-биік,ар-ұят. Сөз тіркесі: Асық жілік,ащы ішек,он бес.
1)Күрделі сөздер екі немесе үш түбірден жасалады 2) Біздің елде өнеркәсіп дамыған. Жан-жануарлар да көктемде түлейді. Он бес минуттан соң сабақ басталады.
Үй тапсырмасы
73-жаттығу Абай жастарды өнер-білімге шақырды.
|
Шаттық шеңберін түзеді
Үй тапсырмасын оқиды
Мәтінді оқиды
Көркем жазу минуты
Мақал-мәтелдің мағынасын айтады
Тапсырманы орындайды
Күделі сөздерді топтастырады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтау
Дескриптор: Сөздердің алғашқы әрпін тауып оқиды-1Б Тапқан сөздерін қатесіз жазады-1Б
Дескриптор: Мәтінді оқиды, мазмұнымен жұмыс жасайды-1Б Негізгі ойды анықтайды-1Б
Дескриптор: Көркем жазу емлесін біледі-1Б Мақал-мәтелдердің мағынасын айтады-1Б
Дескриптор: Сөз тіркестері мен күрделі сөздердің айырмашылығын біледі-1Б Оларды топтастырады-1Б
Дескриптор: Күрделі сөздерді түріне қарай топтастырады-1Б Олардың кейбіреуімен сөйлем құрайды-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Сөйлемді тауып,жазады-1Б Сөйлемдегі күрделі сөздің астын сызады-1Б
«Көңіл күй құмырасы» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Білім туралы нақыл сөздер жинағы
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Ережелер жазылған плакаттар
Оқулық
Суреттер
Кері байланыс парағы
|
|||||
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№134 сабақ. Сөз таптары |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1 – тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын белгілеп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту. |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған мәтіннің негізгі тұстарын белгілеп алып, мазмұнын айтады, мәтіннен сөз таптарын табады, қай сөз табы екенін айтады
|
|||||
Құндылықтар: Мамыр айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Бірлік жоқ болса ұйым жоқ, ұйым жоқ болса күнің жоқ» |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық жасату
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы 73-жаттығу Абай жастарды өнер-білімге шақырды.
Жаңа тақырып 74-жаттығу 1. Мәтінді тыңдайды 2. Мәтіннің негізгі тұсы: -Алақай! Әже, мамам : «Батыр бол!»-деді. 3.Мәтін атауы: Болашақ батыр Мәтінді сөз таптарына талдау
75-жаттығу Жіктелген зат есімдер: адаммын,ұлымын Септеліп тұрған зат есімдер:бейбітшілікті, армия, мен, армияның, сүйек-еттен, қазақтың, жанымды, балаларыма, немерелеріме, Отанды, ұлан, Отаныңа, азамат
76-жаттығу Қытыгүні- күрделі сөз Он алты- сан есім Жүз екінші- сан есім
77-жаттығу -Сәлем, робот! -Сәлем,Әли! -Мен сені құрастырдым. Менімен дос боласың ба? -Иә,білемін.Әрине дос боламын.
Диалогты ары қарай жалғастыру. Етістіктер 3-жақта, өткен шақта тұр.
78- жаттығу 1) Бұл-негізгі сөз табы-Жоқ 2) Бұл-көмекші сөз табы-Иә 3) Заттың сынын білдіреді-Жоқ 4) Жеке өзі сұраққа жауап бермейді-Иә. 5) Сөз бен сөзді байланыстырады-Иә Бұл –шылау.
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын оқиды
Мәтінді тыңдайды, ат қояды
Кестені толтырады
Зат есімдерді бөліп жазады
Артық сөзді табады
Жағдаяттан шығып, диалог құрайды
Жұмбақталған сөз табын табады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтау
Дескриптор: Сөйлемді тауып,жазады-1Б Сөйлемдегі күрделі сөздің астын сызады-1Б
Дескриптор: Мәтінді тыңдап, ат қояды-1Б Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды, сөз таптарына талдайды-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Зат есімдерді бөліп жазады-1Б Зат есімдердің ерекшеліктерін біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Жағдаяттан шыға алады-1Б Диалог құрастырады, етістіктің қай жақта, қай шақта тұрғанын айтады-1Б
Дескриптор: Жасырылған сөз табын табады-1Б Сөз таптары туралы біледі-1Б
«Жұлдыздар шеруі « әдісі |
Суреттер
Оқулық
Абай туралы суреттер
Суреттер
Кесте
Суреттер
Ереже жазылған плакаттар
Суреттер
Роботтар туралы суреттер
Оқулық
Кері байланыс парағы
|
||
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№135-136 сабақ. Бақылау диктанты. Тоқсандық жиынтық бағалау |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1 – тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын белгілеп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту. |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Өткен тақырыптарды пысықтайды, бақылау диктантын жазады, жиынтық бағалау орындайды
|
|||||
Құндылықтар: Мамыр айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Бірлік жоқ болса ұйым жоқ, ұйым жоқ болса күнің жоқ» |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық жасату
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы
Өтілген тақырыптардың ережелерін пысықтау
Жаңа тақырып Бақылау диктанты
Жазғы демалыс Жазғы демалыс басталды. Шілде айында мен лагерьге барамын. Лагерь Бурабай көлінің қасында. Бурабай-Қазақстандағы ең көрікті жердің бірі. Онда бәрі бар: көл, тау,орман. Біз орманда жаяу, көлде қайықпен серуендейміз. Көлге шомыламыз,балық аулаймыз.Хайуанаттар бағына барамыз. Онда аңдардың,құстардың, балықтардың түрлері көп. Бурабайдың табиғаты керемет! Балалар лагерьде жақсы демалады. (51 сөз)
Тапсырмалар: 1. Мына сөзге фонетикалық талдау жасаңыз Демалыс, серуендеу
2. Мына сөзді тәуелдеңіз: Көл, тау.
2-сабақ. Тоқсандық жиынтық бағалау тапсырмаларын орындау
Қорытындылау Жыл бойы өткен тақырыптар бойынша жұмыс жүргізу.
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын оқиды
Диктантты жазады
Тапсырмалар ды орындайды
Жиынтық бағалау орындайды
Өткенді пысықтайды
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау
ҚБ:
Дескриптор: Есту бойынша сөздерді дұрыс жазады.-2Б Тыныс белгілерін қатесіз қояды-2Б Азат жолды біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Фонетикалық талдау жасай алады-1Б Сөздерді тәуелдеудә біледі-2Б Тапсырмаларды талапқа сай орындайды-2Б
ҚБ:
«Жұлдыздар шеруі» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Диктанттар жинағы
Ережалар
Суреттер
Плакат
Кері байланыс парақтары
|
||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.