Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі:
БЕКІТЕМІН |
ПӘНІ |
Биология |
КЛАСЫ |
8
|
МЕРЗІМІ |
||||||||||
ТАҚЫРЫП |
Ұйқы безінің инсулин гормонының қандағы глюкоза мөлшерін реттеудегі рөлі. Қантты диабет. Бүйрек үсті бездері, гипофиз, қалқанша без және жыныс бездері гормондарының жыныстық жетілуді реттеудегі рөлі. |
||||||||||||||
МАҚСАТЫ |
Гуморальдық реттелудегі ұйқы безі мен бүйрек үсті безінің қызметін баяндау. |
||||||||||||||
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ |
Қойылған мәселені жетік меңгеріп одан әрі өрбітеді; Мәтін бойынша жұмыс жасауға дағдалынады; Тапсырманы өз беттерінше орындауға үйренеді; Сынып оқушыларымен қарым-қатынастары өрбиді; Ақпараттық білімдері сараланады; |
||||||||||||||
КЕЗЕҢДЕРІ |
РЕСУРСТАР |
САБАҚТАҒЫ ІС-ӘРЕКЕТ |
ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ |
БАҒАЛАУ |
|||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі (2 минут) |
8-сынып биология оқулығы |
Сабақ амандасып, сынып оқушыларын түгелдеуден басталады. Сергіту сәті ретінде сыныпқа түрлі дене қимыдарын орындау тапсырылады. |
Үш шапалақ |
||||||||||||
Қызығушылық ты ояту (3 минут) |
Интернет желісі материалдары
|
«Миға шабуыл» әдәсәмен тақырыпқа қатысты бірнеше сұрақтар қойылады.
v Қант диабеті деген ауруды естідіңдер ме? v Адам ағзасында бүйрек қай жерде орналасқан? v Жыныс бездерін не себепті аралас бездер деп ажыратады? |
Жекеленген оқушыларға көмек |
Үш шапалақ
Өзара бағалау |
|||||||||||
Мағынаны тану (15 минут)
(5 минут) |
Биология оқулығы
Интернет желісі материалдары
8-сынып биология оқулығы
|
«ЖЕТІЛДІРІЛ ГЕН ДӘРІС»Берілген түрдің мәні дәрісті шақыру – ұғыну – рефлексия белсенді оқу үлгісін қолдану арқылы ерекше ұйымдастыру болып табылады. Ұстаз оқушыларды белсенді тыңдауға және сыни тұрғыдан ойлауға ынталандыру үшін дәрістің дәстүрлі түрін өзгертеді. Бүйрек үсте безі адреналин гормонын, қалқанша безі тироксин гормонын, ұйқы безі инсулин гормонын бөледі. Бұл гормондар қандағы қанттың мөлшерін реттеп отырады. Мысалы, ұйқы безі инсулин гормонын бөлу арқылы. Фишбоун
|
Тұлғааралық интеллектке ие оқушылар әр топта жеке қасиеттері қалыптасады
|
Өзін өзі бағалау
Өзара бағалау |
|||||||||||
Рефлексия (10 минут) |
|
«ББҮ» кестесі арқылы сабақты бекіту
|
Дарынды оқушыларды анықтау |
2-жұлдыз, 1-тілек. Мұғалімнің қорытынды бағалауы
|
|||||||||||
Қорытындылау |
Үйге тапсырма: Қант диабеті немесе сусамыр ауруы туралы ізденіс жұмысы.
|
||||||||||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.