Сабақтың мақсаты:І.Оқушыларға эритроциттердің құрылысын, қызметін түсіндіру. Қаназдық ауруы туралы түсінік беріп, оның пайда болуы және емделу жолдарымен таныстыру.
ІІ.Оқушыларды денсаулық сақтауға, бірін-біріне көмектесе білуге тәрбиелеу.
ІІІ.Оқушылардың шығармашылығын, өзіндік пікірін айтуға баулу, сөздік қорын молайту.Миға шабуыл.
1.Ағзаның ішкі ортасы дегеніміз не?
2.Адамда қанша қан болады?
3.Қанның 55 %-60 % не құрайды?
4.40%-45 % -ын ше?
5.Иммунитет дегеніміз не?
6.Қан қанша уақытта бір айналып шығады?
7.Қан неше топқа бөлінеді?
8.Геомфилия дегеніміз кім?
9.Донор дегеніміз кім?
10.Қан беруші адам?
11.Қан қандай ұлпадан тұрады.Сабақтың мақсаты:І.Оқушыларға эритроциттердің құрылысын, қызметін түсіндіру. Қаназдық ауруы туралы түсінік беріп, оның пайда болуы және емделу жолдарымен таныстыру.
ІІ.Оқушыларды денсаулық сақтауға, бірін-біріне көмектесе білуге тәрбиелеу.
ІІІ.Оқушылардың шығармашылығын, өзіндік пікірін айтуға баулу, сөздік қорын молайту.Миға шабуыл.
1.Ағзаның ішкі ортасы дегеніміз не?
2.Адамда қанша қан болады?
3.Қанның 55 %-60 % не құрайды?
4.40%-45 % -ын ше?
5.Иммунитет дегеніміз не?
6.Қан қанша уақытта бір айналып шығады?
7.Қан неше топқа бөлінеді?
8.Геомфилия дегеніміз кім?
9.Донор дегеніміз кім?
10.Қан беруші адам?
11.Қан қандай ұлпадан тұрады.
8 Қан құрамы, құрылысы, қызметі.docx
Сыныбы:8
Сабақтың тақырыбы:Эритроциттердің құрылысы және атқаратын қызметі.
Сабақтың мақсаты:І.Оқушыларға эритроциттердің құрылысын, қызметін
түсіндіру. Қаназдық ауруы туралы түсінік беріп, оның пайда болуы және
емделу жолдарымен таныстыру.
ІІ.Оқушыларды денсаулық сақтауға, бірінбіріне көмектесе білуге тәрбиелеу.
ІІІ.Оқушылардың шығармашылығын, өзіндік пікірін айтуға баулу, сөздік
қорын молайту.
21
Сабақтың әдісі:Сын тұрғысынан ойлау.
Сабақтың көрнекілігі:Тірек сызбалар, диограммалар, сызбалар, карточкалар
т.б.
Сабақтың барысы:1.Ұйымдастыру кезеңі:Амандасып, түгендеу.
2.Үй тамсырмасын тексеру
Миға шабуыл.
1.Ағзаның ішкі ортасы дегеніміз не?
2.Адамда қанша қан болады?
3.Қанның 55 %60 % не құрайды?
4.40%45 % ын ше?
5.Иммунитет дегеніміз не?
6.Қан қанша уақытта бір айналып шығады?
7.Қан неше топқа бөлінеді?
8.Геомфилия дегеніміз кім?
9.Донор дегеніміз кім?
10.Қан беруші адам?
11.Қан қандай ұлпадан тұрады. Жаңа сабақты меңгерту. Инсерт әдісі бойынша.
Оқушыларды жаңа тақырыпты 78 минут оқытып қаншалықты
меңгергендігін бақылау.
Білемін
Білгім келеді
Білдім
22
Оқушылардың не білетіндері бойынша үй тапсырмасын жаңа сабақпен
байланыстыра отырып тексеру.
Қанның
қызметі
Бағдарламаланған карта бойынша.
Қанның құрамы
Қан топтары. Білгім келеді.Оқушылардың сұрақтарына байланысты эритроциттер,
гемоглобин, қаназдық жайлы ақпараттар беру. Қосымша қан топтары және
мінез арасындағы байланысты әңгімелеу.
Білдім. Кубизим әдісі бойынша
Анықтаңыз: (Диагностикалық карта бойынша)
Эритроциттердің Қызметі
Пішіні
Көлемі
Жасалуы
Мөлшері 23
Зерттеңіз:Эритроциттердің құрамы
А.Қаназдық аурулары.
Б.Қан құю. Симатикалық карта.
Ітоп
ІІтоп
ІІІтоп
ІVтоп В.Қан болмаған жағдайда не құюға болады?
Есептеңіз.Адам салмағының 7%ын қан құрайды.Салмағы 54; 62 кг адамда
қанша қан болады?(қанның меншікті салмағы 1,06 г/см3)
Үйге тапсырма беру.
Қорытынды жасау.
Биологиялық диктант
Ересек адамда қан болады, Қан сек/та бір
айналып шығады. Қанның негізгі қызметі тасымалдау болып
табылады.
Бағалау.
Эритроциттердің құрылысы және атқаратын қызметі.
Эритроциттердің құрылысы және атқаратын қызметі.
Эритроциттердің құрылысы және атқаратын қызметі.
Эритроциттердің құрылысы және атқаратын қызметі.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.