Ежелгі Грекия өркениеті
Оценка 4.9

Ежелгі Грекия өркениеті

Оценка 4.9
docx
29.11.2020
Ежелгі Грекия өркениеті
Грекия оркениет.docx

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3А Ежелгі Грекия

 

Мектеп: «Семей қаласының 37 гимназиясы» КММ

 

Күні:

 

Мұғалімнің аты-жөні:

 

Сынып: 5 А

 

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Ежелгі Грекия өркениеті бастауын қайдан алады?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты

 

5.2.2.3. Ежелгі дүние өнеріне сипаттама беру

 

Сабақтың мақсаты

- Ежелгі дүниенің өнері туралы біледі;

- Ежелгі дүние мәдениетін, әлемдік мәдениеттің әсерін түсінеді;

- Ежелгі дүние өнері орталықтарын ажыратады;

- Крит-микендік мәдениетінің тарихи маңызын

тұжырымдайды

Бағалау критерийлері

Ежелгі дүниенің өнері туралы сипаттайды

Тілдік мақсаттар

Оқушылар топтық талдауда дәлелдерге сүйеніп, өз тұжырымын

дәйектейді

Негізгі ұғымдар: миф, лабиринт, Гомер

Талқылауға арналған сұрақтар: 

Микены қаласы қандай стильде салынған?

Егер сіз археолог болсаңыз, нені өзгертер едіңіз?

Қала бейттерінен   не табылды?

Диалогқа арналған сұрақтар: 

Крит-микендік мәдениет ең ежелгі болып табылады, себебі…

Жазылым бойынша тапсырма:   1- тапсырмадағы кестемен

жұмыс

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастыққа, ашықтыққа, азаматтық жауапкершілікке баулу

Пәнаралық байланыстар

Әдебиет, сурет, география

АКТ қолдану дағдылары

Сабақ кезінде оқушыларға тақырыпқа байланысты бейнеролик , презентация көрсету.

Бастапқы білім

Миф, ертегі, аңыз туралы бастапқы білімдері бар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту кезеңі

 

  5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

                              (Т) Ұйымдастыру сәті

      Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушыларын қарсы алу, түгендеу, топқа біріктіру.

І. Қызығушылықты ояту. «Миға шабуыл» әдісі. Бұл әдіс арқылы оқушылар слайдтағы суретті көреді, сурет қай елдің тарихымен байланысты деп ойлайсыздар? Сурет арқылы оқушылар жаңа тақырыпты анықтайды.

 

 

 

Презентация

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

25 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушыларды « Бағдаршам »  әдісі арқылы топқа бөлу.

Сабақ уақыты басталмас бұрын мұғалім сыныптағы үстелдердің астына бағдаршам түстерін жапсырып кояды. Үш түсті дөңгелек фигуралар. ( топтың санына байланысты.)

Оқушылар бір дөңгелекті таңдап сол арқылы топқа бөлінеді.

Мәтін мен жұмыс жасайды

1-топ. Ежелгі Грекияның өнері?

2-топ. Ежелгі Грекия мифтерінің мәні мен ерекшеліктері қандай?

3-топ: Тарихи тұлға

Дескриптор:

ü  Ежелгі Грекияның өнерін сипаттайды

ü  Ежелгі Грекия мифтерінің мәні мен ерекшеліктерін түсіндіреді

ü  Ежелгі грек ақыны Гомер жайлы баяндайды

Әр топ бірін-бірі бағалайды. (Екі жұлдыз, бір тілек)

 

 

Үш түсті стикерлер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

Қорытындылау  кезеңі

10 минут

 

 

Кері байланыс. «Өз прогресіңді бағала»  Стикер  жапсыру

Әр оқушы қаншалықты түсінгенін стикер жапсыру арқылы көрсетеді.Оқушыларға сұрақтар қойылады.

 

 

Үй тапсырмасы: 71 беттегі кітаптың төменгі жағындағы екі сұраққа жауап беріп келу

-          Ежелгі грек мифтерінде батырлар қандай қасиеттерге ие болған?

-          Мифтер тарихты зерттеуге қалай көмектеседі?

 

Плакат

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Тілдік қабілеті жоғары оқушылар тілдік қабілеті төмен оқушылармен араластырылып отырғызылады.

Қабілеті жоғары оқушылар ой қорытынды жасайды, тапсырмалар бойынша 3-тен артық дәлелдер келтіре алады

Сабақтың әр кезеңінде оқушылардың материалды меңгеруі қандай  деңгейде екенін анықтау үшін бағалау критерийіне сәйкес топтар өзара  бір-бірін бағалайды, мұғалім оқушыларды өзі бағалайды, оқушылар өзін-өзі  бағалайды.

 

Компьютерді, ноутбуктерді тек тапсырма кезінде аз уақыт жұмыс жасап өшіру, интерактивті тақтаны қажет емес уақытта сөндіріп қою.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

 

 


 

А Ежелгі Грекия Мектеп: «Семей қаласының № 37 гимназиясы»

А Ежелгі Грекия Мектеп: «Семей қаласының № 37 гимназиясы»

Т) Ұйымдастыру сәті Ұйымдастыру кезеңі

Т) Ұйымдастыру сәті Ұйымдастыру кезеңі

Тілдік қабілеті жоғары оқушылар тілдік қабілеті төмен оқушылармен араластырылып отырғызылады

Тілдік қабілеті жоғары оқушылар тілдік қабілеті төмен оқушылармен араластырылып отырғызылады
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
29.11.2020