Ежелгі Грекия және ежелгі Спарта мемлекеттері
Оценка 4.7

Ежелгі Грекия және ежелгі Спарта мемлекеттері

Оценка 4.7
doc
29.11.2020
Ежелгі Грекия  және ежелгі Спарта мемлекеттері
Ежелгі Грекия 5 cынып Ежелгі Спарта Афинадан қандай айырмашылығы бар жоспары.doc

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3А Ежелгі Грекия

 

Мектеп: «Семей қаласының 37 гимназиясы» КММ

 

Күні:

 

Мұғалімнің аты-жөні:

 

Сынып: 5 А

 

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Ежелгі Спарта Афинадан несімен ерекшеленді?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты

 

5.1.2.1 ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау

Сабақтың мақсаты

-         Коммуникативті, аналитикалық және зерттеушілік машықтарын дамытуға арналған интерактивті тапсырма құралдары арқылы Ежелгі Спарта мен Ежелгі Афинаның саяси және қоғамдық өмірінің ерекшеліктерін анықтау

Бағалау критерийлері

Білімі және түсінігі

ü  Берілген тақырып бойынша сұрақ құрастырады

ü  Редактор оқушылар алдына қойылған сұрақтарға толық жауап бере алады;

Талдау

ü  Венн диаграммасында ежелгі Спарта мен Афинаның саяси және қоғамдық өмірінің ерекшеліктерін келістіре алады. 

Бағалау

1-2 дәлел келтіре мемлекет қорытындысы мен дамуын шығара алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушыларды пікірталас диалогқа тарту, сөйлеу, оқу, жазу машықтарын дамыта отыра, қолданылады:

Пәндік лексика және терминология:

      Демократия

      Олигархия

      Қала-мемлекет

      Пелопонесс соғыстары

      Лаконика

      Спартандық тәрбие

      Илоттар

      Скифтер

      Сақ-массагеттер

      Тиграхаудалар

      Александрия Эсхата

Диалог/жазылым үшін пайдалы тіркестер:

Бір жағынан Афина адамдары еркін болған, өйткені ...

• Екінші жағынан Спартадағы кейбір адамдар еркін болған, өйткені ...

Құндылықтарды дарыту

Серіктестік

Пәнаралық байланыстар

Орыс тілі

АКТ қолдану дағдылары

Сабақ кезінде оқушыларға тақырыпқа байланысты бейнеролик , презентация көрсету.

Бастапқы білім

Осы тараудың алдыңғы сабақтарында Ежелгі Грецияны алдын ала зерттеуге негізделген

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту кезеңі

 

15 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

                              (Т) Ұйымдастыру сәті

Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушыларын қарсы алу, түгендеу, топқа біріктіру.

І. Үй тапсырмасы. «Микрафон» әдісі арқылы оқушылар бір-бірлеріне кезектесіп сұрақ қойып шығады. 71 беттегі кітаптың төменгі жағындағы екі сұраққа жауап беріп келу:

-         Ежелгі грек мифтерінде батырлар қандай қасиеттерге ие болған?

-         Мифтер тарихты зерттеуге қалай көмектеседі

 

 

Презентация

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

20 минут

 

 

«Кемпірқосақ» әдісі арқылы 3 топқа бөліп, әр топқа мәтіндер таратылады. Мәтіндер бойынша оқушылар постер қорғайды.

Дескриптор

1-топ: Спарта қалай пайда болғаны жайлы айтады

2-топ: Спарта тұрғындары жайлы баяндайды

3-топ: Полис сөзіне анықтама береді, оларды кім басқарғаны туралы түсіндіреді

Таратпа материалдар

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

Қорытындылау  кезеңі

5 минут

 

Кері байланыс. «Өз прогресіңді бағала»  Стикер  жапсыру

Әр оқушы қаншалықты түсінгенін стикер жапсыру арқылы көрсетеді.Оқушыларға сұрақтар қойылады.

Үй тапсырмасы: Венн диаграммасы. Афины мен Спарта.

 

Плакат

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Тілдік қабілеті жоғары оқушылар тілдік қабілеті төмен оқушылармен араластырылып отырғызылады.

Қабілеті жоғары оқушылар ой қорытынды жасайды, тапсырмалар бойынша 3-тен артық дәлелдер келтіре алады

Сабақтың әр кезеңінде оқушылардың материалды меңгеруі қандай  деңгейде екенін анықтау үшін бағалау критерийіне сәйкес топтар өзара  бір-бірін бағалайды, мұғалім оқушыларды өзі бағалайды, оқушылар өзін-өзі  бағалайды.

 

Компьютерді, ноутбуктерді тек тапсырма кезінде аз уақыт жұмыс жасап өшіру, интерактивті тақтаны қажет емес уақытта сөндіріп қою.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

 

 

 

 


Скачано с www.znanio.ru

А Ежелгі Грекия Мектеп: «Семей қаласының № 37 гимназиясы»

А Ежелгі Грекия Мектеп: «Семей қаласының № 37 гимназиясы»

Диалог/жазылым үшін пайдалы тіркестер:

Диалог/жазылым үшін пайдалы тіркестер:

Сабақтың ортасы 2 0 минут «Кемпірқосақ» әдісі арқылы 3 топқа бөліп, әр топқа мәтіндер таратылады

Сабақтың ортасы 2 0 минут «Кемпірқосақ» әдісі арқылы 3 топқа бөліп, әр топқа мәтіндер таратылады

Тілдік қабілеті жоғары оқушылар тілдік қабілеті төмен оқушылармен араластырылып отырғызылады

Тілдік қабілеті жоғары оқушылар тілдік қабілеті төмен оқушылармен араластырылып отырғызылады

Ежелгі Грекия және ежелгі Спарта мемлекеттері

Ежелгі Грекия  және ежелгі Спарта мемлекеттері
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
29.11.2020