Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларды компьютерлік графика ұғымымен таныстыра отырып, графиканың түрлері, редакторлары туралы білімдерін қалыптастыру;
Дамытушылық: Оқушылардың компьютерлік графикамен жұмыс істеу үйрету арқылы теориялық білімін, ой - өрісін, шапшаң ойлау қабілетін дамыту;
Тәрбиелік: Оқушыларды жан - жақты болуға, техникалық құрылғыларды пайдалану барысында жүйелілікке тәрбиелеу;
Сабақтың түрі: Дәстүрлі сабақ.
Сабақтың әдісі: Интерактивті тақта арқылы, диктант, тапсырмалар
Көрнекілік: Интерактивті тақта, презентация
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру
2. Өткен ақпаратты қайталау
3. Жаңа сабақты баяндау. Мәтінмен жұмыс
4. Ой қорыту. Сабақты бекіту
5. Компьютермен жұмыс.
6. Бағалау. Үйге тапсырма беру.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 3 сабак.docx
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Дыбыстық ақпаратты өңдеу. Фонограф. Ойнатқыш
Сабақтың мақсаты: Компьютерге дыбыс жазуды , оны пайдалануды үйрене отырып,өз алған білімдерін өмірде қолдана
алу.
Күтілетін нәтиже;
Микрофонды, құлаққапты қосуды
дыбыс жазу программасында дыбыс жазуды пайдалана алады.
мәтіндік құжатқа дыбыс орнатуды меңгере алады.
Бірлесіп жұмыс істей отырып, пікірлерін ортаға салады.
Диалогтік оқыту арқылы логикалық ойлауы дамиды
Қолданылатын модульдер;
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау
Оқыту мен оқуда АКт пайдалану
Әдістәсілдер: «Ыстық алақан», «Серпілген сауал», «Венн диаграммасы», «Адасқан әріптер», «Сегіту сәті», «Конверт
сұрақ», «Рефлексия»
Сабақ
уақыты
Кезең, оның
мазмұны
Мұғалімнің
ісәрекеті
Оқушының
ісәрекеті
5 мин
Кіріспе
«Ыстық алақан»
Шаттық шеңберге тұрып ,
оқушылар бір біріне жылы
лебіз айтып бірбірінің
Ыстық алақан
жылуын сезінеді ,
достық қарым
Ресурстар
Оқыту үшін
бағалау, оқу
үшін бағалау
Ауызша мадақтау
«
Жарайсыңдар!» Мақсаты: тұлға аралық
қарым қатынас орнату.
қолдарынан ұстауын
сұраймын.
қатынасты
байқайды.
Оқушылар таңдаған
конфеттері
бойынша топқа
блөініп отырады.
Топқа ат қояды.
Топ басшысын
сайлайды.
Кезекпен кезек
алтын ереженің
бөлімдерін айтып
шығады.
Алған білімдерін
ортаға салып
талқылау.
Кәмпиттер.
«Тамаша»
Алтын ереже
Таныстырылым
«Өте жақсы»
Смайлик арқылы
бағалау
Смайлик
Доп
Топқа бөліну
«Кофеттер» арқылы
оқушыларды екі топқа
бөлу. Топқа ат қою және
топ басшыларын
сайлауын ұсынамын.
Оқушылардың топқа
орналасуын қадағалап
отырады.
.
Алтын ережені еске
түсіру
Алтын ережені еске түсіремін
10 мин
Тұсаукесер
«Серпілген доп» әдісі
Мақсаты:
Тақырыптың түсіну
деңгейін арттыруға және
талқылау дағдыларын
дамытуға қол жеткізу.
Сұрақ жауап
Блокнот қолданбасының
атқаратын қызметі қандай?
Блокнот қолданбасын қалай
іске қосамыз?
Блокнот қолданбасында қаріп
пішінін, өлшемін, түрін.
әлпетін қалай
өзгертеміз?
Блокнот қолданбасында
құжаттарды сақтау, ашу
әрекеттері қалай
орындалады?
Калкультор қолданбасының
атқаратын қызметі қандай?
Калькулятордың қандай
түрлері бар? 20 мин
Негізгі бөлім
Сабақтың тақырыбы мен
мақсатымен таныстыру
Сабақтың тақырыбын
дәптерлеріне жазуды
ұсынамын.
Қызығушылықты ояту
«Венн диаграммасы»
әдісі
Мақсаты: тақырыптық
мазмұндық талдау
жасау
Оқушыларға экранда қандай
фотобейнені көріп
тұрғандарын айтып, мазмұнын
ашу.
Лазерлік Әмбебап
Оқушылар
дәптерлеріне
сабақтың
тақырыбын жазады.
Фотобейненің
мазмұнын ашып ,
мазмұны жайлы
ойларын ортаға
салу.
Салыстыру арқылы
Венн
диаграммасына
түсіру.
Дәптер
«Тамаша»
Слайд
Бірінбірі бағалау
«Басбармақ»
Постер, маркер
«Адасқан әріптер»
Мақсаты: сыни ойлану
Постерге жазып қорғауды
ұсынамын
1 топ
There ENTER
Detele DELETE
Atl ALT
Cltr CTRL
BCKAPSACE BACKSPACE
2 топ
TBA TAB
SIFHT SHIFT
Адасқан әріптерді
орнына
орналастырып
тақтаға жазу.
«Жарайсыңдар»
Белсенді тақта,
қалам INESRT INSERT
DEN END
CPALSOCK CAPSLOSK
Әріптерді орнына қоюларын
сұраймын.
Практикалық тапсырма
Тәжірибелік
жұмысты
компьютерде
орындайды
Компьютер
Дыбыс жазу
Жазуды бастау
1.
программасын іске қосыңдар.
Дыбыс қаттылығы
индикаторында микрофонның
дыбыс қаттылығының деңгейі
көрінуі керек.
2.
батырмасын басыңдар. «Мен
дыбыспен жұмыс істеуді
үйренудемін» деген сөздерді
жазыңдар.
Жазуды тоқтату
3.
батырмасын шертіңдер.
Сақтау терезесіндегі файлдың
тұрпатына назар аударыңдар.
4.
Файлды сақтаудан бас
тартыңдар. Программаның
терезесінде жазуды жаңарту
батырмасы пайда болады.
5.
«Микрофон үздік
жұмыс істеп тұр» деген
сөздерді қосып жазыңдар.
6.
жабыңдар. Файлды
сақтағыларың келе ме деген
сұрақ пайда болады. Дыбысты
Программаны
Сергіту сәті: «Қара жорға»
Мақсаты: ойларын
және дене шүшелерін
сергіту
өз бумаларыңда сынау деген
атаумен сақтаңдар.
Ортаға шығып сергіту сәтін
орындауды ұсынамын
«Қара жорға»
биінің қимылдарын
жасау
«Қара жорға» әні
10 мин
Қорытынды
«Конверт сұрақ» әдісі
Мақсаты: тақырыпты
талдау, алған білімдерін
жүйелеу
Әр оқушыға жеке сұрақ
салынған конверт беріп
сұраққа стикерге жауап
беріп атын жазып келесі
оқушыға беруін сұраймын.
Бағалау
.
Өзін өзі бағалауды және топ
басшыларының бағалауын
ұсынамын
Бүгінгі сабақта алған
әсерлерін кері байланыс
парағына жазуларын
сұраймын.
Оқушылар
конвертте жазылған
сұрақтарға жауапты
стикерге жазып
конвертке салып
келеси оқушыға
береді. Екінші
үшіншіге т.с.с.
Оқушылар өзінөзі
бағалайды және топ
басшысы топ
мүшесі қаншалықты
жауап бергенін
бағалау бағалайды
Оқушылар сабақта
алған ісерлерін кері
байланыс парағына
жазады.
Өте жақсы.
Конверт
Стикер
Бағалау парағы
Бағалау парағы
Кері байланыс
парағы. Рефлексия
Үйге тапсырма
«Өзіңді тексер»
Тест
Тақырыпты оқып келу.
Күнделікке жазу.
Күнделік
Графикалық файлдардың форматтары
Графикалық файлдардың форматтары
Графикалық файлдардың форматтары
Графикалық файлдардың форматтары
Графикалық файлдардың форматтары
Графикалық файлдардың форматтары
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.