|
Мектеп: Мұғалімнің аты -жөні: |
||||
Сынып: 10 |
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Перифериялық құрылғылар |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.1.1.1 перифериялық құрылғыларды қосу және баптау |
||||
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар: § Компьютерді қолданған кезде қауіпсіздік ережелерін сақтайды; § Жүйелік блок, пернетақта, монитор, компьютер түсініктерін қалыптастырады, § Компьютердің негізгі құралдарын атайды; Ақпаратты енгізу және шығару құралдарын айырады. |
||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: § қауіпсіздік ережелерін сақтаудың маңыздылығын талқылау; § компьютердің негізгі құралдарын атайды; § енгізу және шығару құралдарындың мақсаттарын түсіндіреді. Пәндік лексика және терминология: § Монитор, пернетақта, жүйелік блок, тінтуір. § Ақпаратты енгізу құралдарына.....жатады. § Ақпаратты шығару құралдарына …...жатады. § Информатика кабинетінде …..тиым салынады.
|
||||
Бағалау критерийлері |
Ø Ақпаратты енгізу құралдарын атайды; Ø Ақпаратты шығару құралдарын атайды; Ø Құрылғылардың мақсатын түсіндіреді;
|
||||
Құндылықтар |
Топтық және жұптық жұмыс арқылы өзіне және басқаларға құрмет пен ынтымақтастыққа үйрету, өзіндік жұмыс арқылы - академиялық адалдық, оқушылар сабақтың мақсаты мен қойылатын талаптарын болжап атайды - ашықтық. |
||||
Пәнаралық байланыс |
Физика, математика |
||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, Bilimland интерактивті сабақтар пайдалана отырып, оқу үдерісін визуалдау. |
||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
8-класс такырыптары |
||||
Жоспар |
|||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланған уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
|
|||
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру сәті. Барлық оқушыларда оқу құралдары мен компьютердің болуын тексеру. (Г) оқушыларға компьютер құрылғылары тізімінен олардың негізгілеріне жатқызатындарды таңдауды ұсыныңыз. Оқушыларды осы құрылғыларды неге таңдағанын түсіндіруді сұраңыз. Сұраңыз, олар басқа құрылғыларды атады. Сабақ тақырыбымен танысу (К) "перифериялық құрылғы"ұғымына анықтама беріңіз. Перифериялық құрылғы (ағылш. peripheral) - ақпаратты компьютерге енгізуге немесе одан шығаруға мүмкіндік беретін аппаратура Перифериялық құрылғылар жүйенің жұмысы үшін міндетті емес және компьютерден ажыратылуы мүмкін. Алайда көптеген компьютерлер сол немесе басқа шеткі құрылғылармен бірге пайдаланылады. |
Презентация, интерактивті тақта |
|||
Сабақтың ортасы 12 мин
|
Оқытудың белсенді әдістері Топпен жұмыс Нұсқаулық: 1. 3 топқа бөлінеді 2. Топта әр түрді талқылаңыз: 1 топ: шығару құрылғылары 2 топ: енгізу құрылғылары 3 топ: сақтау құрылғылары(енгізу/шығару) 3. Талқыланғаннан кейін топтың екі (екі) оқушысы өз материалын түсіндіру үшін басқа топқа сағат тілі бойынша өтеді, топ сондай-ақ ақпаратпен бөліседі. 4. Одан әрі оқушылар өз тобына оралып, алынған ақпаратты баяндайды. 5. Сағат тіліне қарсы 3 және 4 қадамдарды қайталаймыз
|
|
|||
8 мин |
(К) оқушыларға перифериялық құрылғы (мысалы, Bluetooth қосылымы және БҚ орнату) орнатылғанын көрсетіп, оны пайдалануды ұсыныңыз. (К) оқушылардың назарын USB немесе Wi-Fi арқылы қосылатын заманауи құрылғылардың көпшілігі драйверді орнатуды талап ететіндігіне аударыңыз. (К) құрылғының драйверін алу жолдарын талқылаңыз. (И, Ф) оқушыларға құрылғының қандай параметрлерінің бар екенін өз бетінше анықтауды ұсыныңыз |
|
|||
15 мин |
Wi-fi арқылы компьютерге принтерді қалай қосуға болады (видео):
www.youtube.com/watch?v=oJbgW4gQDFc
Зертханалық жұмыс "құрылғыларды қосу»:
http://bibliofond.ru/view.aspx?id=656167#1
|
|
|||
Сабақтың соңы
|
Рефлексия Стикерлерде жазыңыз: тақырып түсінікті болды ма, сұрақтар қалды ма, бәрі жақсы болды. |
|
|||
Қосымша ақпарат |
|||||
Дифференциация – жеке дара қаситетерді ескере отырып, оларға барынша қолдау жасауды қалай жоспарлайсыз? Жоғары қабілетті оқушыларға жоғары деңгейлік есептерді ұсынуды қалай ұйымдастырасыз? |
Бағалау – оқушылардың білімін деңгейін анықтауды қалай жоспарлайсыз? |
Оқу байланысын қиылыстыру Қауіпсіздік және денсаулықты қорғауды тексеру АҚТ байланыс Мәндер байланысы
|
|||
Ой қозғау арқылы оқушылардың берілген тақырып бойынша білімдерін сұрыптай отырып келесі топтастыру кезеңінде топтарға бөлінуді тең мөлшерде ұйымдастыру |
(1) Өзіндік ой қортуларын тексеру
|
|
|||
Ой толғау Сабақтың мақсаты / оқыту мақсат қол жетерлік болды ма? Бүгінгі сабақта оқушылар не үйренді? Оқыту атмосферасы қалай болды? Жеке дара қасиеттерді ескере отырып (дифференциация) ұйымдастыру жақсы нәтиже бере алды ма? Уақытты қажетті мөлшерде тиімді пайдалана алдым ба? Мен жоспарда нені өзгертер едім және не үшін? |
Ой қорту: |
||||
Сабақтың мақсатына жеттік деп ойлаймын. Себебі оқушылар сабақта берілген барлық тапсырманы орындап үлгерді. Оқыту атмосферасы жақсы болды. Барлық сабақ кезеңдері өз уақытымен аяқталды. |
|||||
Қорытынды бағалау
Қандай екі мақсат (әрекет, әдіс) сәтті орындалды (оку мен оқу әрекетін қараңыз)? 1: Оқушылар пернетақтамен жақсы жұмыс жасады.
2: Жазған мәтіндер тізбегі ауызша айтып берді.
Қандай екі зат сабақтың сапасын көтерер еді (оку мен оқу әрекетін қараңыз)? 1: 2: Осы сабақта мен сынып пен оқушылар жайлы не білдім, сабақтан алған ақпарат келесі сабаққа қандай әсерін беруі мүмкін? Оқушылардың информатика сабағына қызығушылықтары бар. Мұғалімді жақсы түсінеді. Сабақта жазған сөздер келесі сабақта ауызша қайталау ретінде қолдану.
|
|||||
|
|||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.