Kichkina Alish
Оценка 5

Kichkina Alish

Оценка 5
ppt
07.10.2020
Kichkina Alish
TASVIRIY IFODA (2).ppt

Buxoro viloyati Peshko’ tumanidagi 11-umumiy o’rta ta’lim maktabi

Buxoro viloyati Peshko’ tumanidagi 11-umumiy o’rta ta’lim maktabi

Buxoro viloyati Peshko’ tumanidagi 11-umumiy o’rta ta’lim maktabi Boshlang’ich sinf o’qituvchisi Nodira Xudoynazaraovaninng tayyorlagan bir soatlik

DARS ISHLANMASI

MAVZU: KICHKINA ALISHER

MAVZU: KICHKINA ALISHER

MAVZU: KICHKINA ALISHER
Zamira Ibrohimva

Sinf: 2

Sana:22.09.2020-yil

Fan: O’qish

DARSNING MAQSADI: Ta’limiy o’quvchilarga yangi mavzu yuzasidan bilim bilim berish

DARSNING MAQSADI: Ta’limiy o’quvchilarga yangi mavzu yuzasidan bilim bilim berish

DARSNING MAQSADI:

Ta’limiy o’quvchilarga yangi mavzu yuzasidan bilim bilim berish.

Tarbiyaviy: nutq rang-barangligi va go`zalligiga erishishga tarbiyalash

Rivojlantiruvchi: o`zbek tilining boy imkoniyatlaridan nutqda foydalanish imkoniyatlarini kengaytirish.

Yangi bilim beruvchi Qisman izlanuvchanlik, ijodiylik darslik,topshiriqli rangli rasmlar, mavzu yuzasidan slaydlar, rag`batlantirish kartochkalar,i

Yangi bilim beruvchi Qisman izlanuvchanlik, ijodiylik darslik,topshiriqli rangli rasmlar, mavzu yuzasidan slaydlar, rag`batlantirish kartochkalar,i

Yangi bilim beruvchi

Qisman izlanuvchanlik, ijodiylik

darslik,topshiriqli rangli rasmlar,
mavzu yuzasidan slaydlar,
rag`batlantirish kartochkalar,i AKT vositalari.

Dars turi:

Dars metodi:

Dars jihozi:

Tashkiliy qism (3 daqiqa)
Uy vazifasining nazorati (2 daqiqa)
O‘tilgan mavzuni takrorlash (4 daqiqa)
Yangi mavzu bayoni (10 daqiqa)
Darslik bilan ishlash (15 daqiqa)
Mustahkamlash (7 daqiqa)
O‘quvchilar bilimini baholash (2 daqiqa)
Dars yakuni, uyga vazifa (2 daqiqa)

Yangi mavzu bayoni: 1-topshiriq:

Yangi mavzu bayoni: 1-topshiriq:

Yangi mavzu bayoni:

1-topshiriq: Alisher
Navoiy haqida nimalarni bilasiz?

G”iyosiddin Kichkina oilasida Alisher

G”iyosiddin Kichkina oilasida Alisher

1941-yil 9-fevralda G”iyosiddin Kichkina oilasida Alisher Navoiy tavallud topdi.
U kichkina bo’lishiga qaramay, she’r,musiqa eshitishni va o’qishni juda ham yahshi ko’rarkan. Alisher Navoiy bolalik paytlaridayoq juda ziyrak aqlli, odobli bola bo’lgan.
1445-yil.Alisher Navoiy maktabga bora boshladi.
Maktabda bo’lajak podsho Husayn Boyqaro bilan birga o’qiydi va u bilan umrbod do’stlashadi

Odami ersang demagil odamiy, Onikim yo’q xalq g’amidin g’ami

Odami ersang demagil odamiy, Onikim yo’q xalq g’amidin g’ami

Odami ersang demagil odamiy,
Onikim yo’q xalq g’amidin g’ami.

Siz yosh Alisher kabi yolg’iz qolsangiz, qanday yo’l tutar edingiz?

Siz yosh Alisher kabi yolg’iz qolsangiz, qanday yo’l tutar edingiz?

Siz yosh Alisher kabi yolg’iz qolsangiz, qanday yo’l tutar edingiz?

Baxt belgisi ilm va aqldir. OZ-oz o’rganib dono bo’lur,

Baxt belgisi ilm va aqldir. OZ-oz o’rganib dono bo’lur,

Baxt belgisi ilm va aqldir.

OZ-oz o’rganib dono bo’lur,
Qatra-qatra yig’ilib daryo bo’lur.

Yaxshilikni bilmasang borib yaxshilarga qo’shil.

Mavzuni mustahkamlash: ,,Kim chaqqon” o`yini orqali mavzu mustaxkamlanadi

Mavzuni mustahkamlash: ,,Kim chaqqon” o`yini orqali mavzu mustaxkamlanadi

Mavzuni mustahkamlash: ,,Kim chaqqon” o`yini orqali mavzu mustaxkamlanadi. Tez aytish

Uch uchuvchi uch marta uchib,
To’g’ning uchini quchdi.

Darsni yakunlash va o`quvchilarni baholash:

Darsni yakunlash va o`quvchilarni baholash:

Darsni yakunlash va o`quvchilarni baholash:
Dars davomida faol qatnashgan o’quvchilar rag’batlantiriladi, barcha o`quvchilar baholanadi.

Uyga vazifa.239-mashq .Sonlarni qo’shib o’qish orqali so’z ma’nosini chiqaring .

O‘tgan mavzuni takrorlash: Mehmonlar haqida maqollar yoki urf-odatlarni ayting

O‘tgan mavzuni takrorlash: Mehmonlar haqida maqollar yoki urf-odatlarni ayting

O‘tgan mavzuni takrorlash:

Mehmonlar haqida maqollar yoki urf-odatlarni ayting.

Siz uyda mehmonlarni qanday kutasiz?

Aziz Abdurazoqning mehmon keldi mavzusini gapirib bering.

Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
07.10.2020