Тексерілді: _______________
«____»______________________
Пән: Өзін – өзі тану
Мектеп:
Күні:
Сынып: 5
№: 7
Мұғалімі:
Оқушылардың саны:
Сабақтың тақырыбы: Мен – Адаммын!
Құндылық: Дұрыс әрекет
Қасиеттер: мейірімділік, қамқорлық, қайырымдылық.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға адамның өмірлік мақсат – мұратының маңыздылығын ұғындыру арқылы дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу Білімділік: оқушыларға мейірімділік қасиеті туралы түсінік беру . Дамытушылық: оқушыларды қамқорлық қасиетіне баулу Тәрбиелік: оқушыларды қайырымдылыққа тәрбиелеу |
Ресурстар: (материалдар, дереккөздер) 1. gibrat.kz 2. bilim-all.kz |
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. 5 Т – ережесі: 1. Тәртіп. 2. Талап. 3. Тыныштық. 4. Тазалық. 5. Татулық. Жағымды көңіл – күйге келу. |
|
2. Үй тапсырмасын тексеру. «Аяз би» аңызын оқып келу. Сұрақтар: 1. Билік пен байлық адамды өзгертпес үшін не істеу керек деп адам өзің басқара аласың ба? 2. Адам өзін-өзі қалайша тәрбиелегені
дұрыс деп санайсыңдар? |
|
3. Сабақтың дәйексөзі. Оқушыларға 3 рет айтқызып, дәптерге жаздырту. Сабырлы жетер мұратқа
Халық мақалы Сұрақтар: 1. сабырлылық деген нен? 2. Дәйексөзден қадай ой түйдіңіз? |
|
4. Оқиға айту. (Мұғалім сыйы) Шегенің ізі. Бейнебаян |
|
5. Шығармашылық жұмыс Тапсырма. «Өзімді танумен өсіп келемін» тақырыбында шағын шығарма жазу. |
|
6. Топпен ән айту Адам, бол адам! Ай, жұлдыз аспан төсін алқалаған, Жер – ана әлдилеген, арқалаған. Нәзік гүл, алып емен, асау бұлақ – Бәрі де саған күштар, дарқан адам. Қайырмасы: Адам бол,адам! Адам бол, адам! Сұлү бол,адам! Жылу бол,адам! Биікте бол, адам! Сүйікті бол, адам! Сүйікті бол, адам! Тірліктің тәттілігі, қаттылығы, Сағыныш, махаббат, мұң, шаттық үні. Өтеді бәрі менмен жүрегіңнен Секілді шеру тартқан ат дүбірі Қайырмасы: |
|
7. Үй тапсырмасы. «Сабыр түбі – сары алтын» ертегісін оқып келу. |
|
8. Сабақтың қорытынды сәті. Тыныс алуға зейін қою. Баяу музыка қойылады. Мұғалім: Сіздерден аяқ-қолыңызды айқастырмай, түзу отыруыңызды өтінемін. Біз қазір тыныс алу жаттығуын жасаймыз. Тыныс алуға зейін қойған кезде, біздің ақылымыз дем алады. Ауаны ішке жұту кезінде тыныштық пен қуаныш қабылдаймыз. Демді сыртқа шығарған кезде өзіміздегі мазасыздықтарды сыртқа шығарамыз. Кәне, дайындалайық, балалар. Көзімізді жұмамыз..., арқамызды тіктейміз..., қолдарыңды тізеге қоюға болады... Д е м а л..... ш ы ғ а р... (жаймен 9-10 рет) немесе 1..................2 [3]. Рахмет! Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. |
|
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.