Конспект урока "Особенности употребления звательного падежа" (урок-пазл)
Оценка 4.9

Конспект урока "Особенности употребления звательного падежа" (урок-пазл)

Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
украинский язык
Взрослым
11.07.2024
Конспект урока "Особенности употребления звательного падежа"  (урок-пазл)
Звательный падеж(кличний відмінок)- существует в украинском языке, в русском языке вспоминается вскользь, так как формы имен существительных как в именительном, так и в звательном падежах не меняется. Урок построен таким образом, чтобы дети надолго заполнили учебный материал. После каждого вида деятельности дети получают часть пазла, чтобы в конце урока сложилась цельная картинка
Тема Особливості кличного відмінка.docx

Государственное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа № 1» г. Бердянск

 

 

 

 

Конспект урока по родному(украинскому) языку

в 6 классе

Тема: «Особливості написання іменників

у кличному відмінку»

(«Особенности написания имён существительных в звательном падеже»)

 

 

 

 

Разработала:

учитель украинского языка и литератури

Мамкова Оксана Георгиевна

 

 

 

 

 

 

 

Бердянск – 2024

Тема. Особливості написання іменників у кличному відмінку

Мета:

Формування  предметних  компетентностей: розширити знання учнів про особливості написання іменників у кличному відмінку; розвивати вміння правильно утворювати іменники в кличному відмінку; використовувати форми кличного відмінка (до вчителя, товаришів по класу, працівників школи); збагачувати словниковий запас; навчити дітей установлювати звязки між засвоєним та новим матеріалом; забеспечити ситуацію успіху;стимулювати пізнавальну активність учнів

Формування ключових компетентностей: уміння  вчитися: формувати здатність переключатися з одного виду діяльності на інший; розвивати  вміння  організовувати  своє  робоче  місце,  планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: навички спілкування в групі й толерантне ставлення до думок інших, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання; дотримуватися етичних норм мовлення, культури спілкування;

соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;

загальнокультурної: шанобливе ставлення до історичного минулого, любов до рідної землі

Наскрізна лінія: громадянська відповідальність

Тип уроку: комбінований (урок  засвоєння знань, навичок і умінь, творче застосування їх на практиці в нестандартних умовах)

Міжпредметна  інтеграція: українська література, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, фізична культура, народознавство.

Методи, прийоми та форми роботи: «Пазл», проблемна ситуація, «Ажурна пилка», прослуховування аудіозапису,  робота в групі, робота в парі, доповнення діалогу, розв’язання компетентнісних задач, ігрові вправи: «Лінгвістичний футбол», «У пошуках закінчення», «Ласкаві звертання» (метод «М’яч»), «Почуй помилку»,  «Смішинки-веселинки», «Пісня-душа народу», «Так чи ні?», «Магнітна риболовля».

Обладнання: відеозапис, мультимедійна презентація, картки самооцінювання, картки для виконання парної, групової, самостійної, домашньої роботи; розмальовка «Мальви», паперові браслети.

Епіграф: «Кожному мила своя сторона».

   Г. Сковорода

 

 

 

Хід уроку

 

Кожному мила своя сторона

Г. Сковорода

 

    І. Організаційний етап, організація, мотивація діяльності (з’ясування  емоційної готовності до уроку)

1. Слово вчителя

Добрий день, діти!

Знову ще один урок

Вам назустріч зробив крок.

Про іменник ми згадаймо,

Тож урок розпочинаймо!

 

Вправа «Градусник»

Picture background

  • Подивиться, будь ласка, на дошку. Що ви бачите?
  • Так, це градусник. Він сьогодні буде показувати нам не прогноз погоди, а наш з вами душевний емоційний стан у градусах.
  • У вас на столі лежать смайлики. Ваша задача зараз взяти один з них, підійти до нашого градусника і, наклеївши свій смайлик, показати нам температуру свого настрою,  пояснити, чому вона у вас така.
  • Я хвилююсь, у нас багато гостей, а тому потребую вашої допомоги (клею смайл на 8-9градусів)

Далі діти: дівчатка всі разом, потім всі хлопці.

  • Сідайте, будь ласка, на свої місця по групах зі своїми друзями і посміхніться один одному.

 

ІІ. Цілепокладання. Повідомлення теми, мети, завдань уроку , мотивація навчальної діяльності, визначення очікуваних результатів

 

Тема нашого уроку «Особливості написання іменників у кличному відмінку».

У вашому підручнику інформацію про кличний відмінок висвітлено дуже стисло.  Тому сьогодні ми з вами детальніше розглянемо особливості написання іменників у кличному відмінку, будемо розвивати вміння правильно утворювати іменники в кличному відмінку, а також використовувати форми кличного відмінка (до вчителя, товаришів по класу тощо). До кличного відмінка ми повернемося аж у 8-му класі, коли будемо вивчати тему «Звертання». Сьогодні на уроці я чекаю від вас, щоб ви були(слайд)

У – уважними

Р - розумними

О - організованими

К – кмітливими

 

Вам пощастило, сьогодні  ви писатимете на картках, а не в зошитах.

А працюватимете в групах. За кожне виконане завдання ви будете отримувати частинку  пазла, а в картці самооцінювання будете ставити собі бали.

Епіграфом до уроку буде вислів Григорія Сковороди: «Кожному мила своя сторона».

ІІІ. Цілереалізація

ІІІ. 1.Актуалізація опорних знань, навичок і умінь

Учитель: Діти, а який ваш улюблений навчальний предмет у школі? А  фізкультура?  Щоб бути здоровим, необхідно займатися спортом. Тому я пропоную вам спробувати свої сили в грі «Лінгвістичний футбол».

Я буду вам читати 5 стверджень, а ви ставите  «+» або «-»( 0,5 балів за кожну відповідь) .

1.Гра «Лінгвістичний футбол»

Ø Іменник Марія належить до І відміни(так)

Ø Іменник Юрій твердої групи(ні)

Ø Іменник батько належить до ІІ відміни (так)

Ø Іменник любов належить до ІІ відміни(ні)

Ø Сьомий відмінок – кличний(так)

№1

Ви відповіли правильно , що іменник має сім відмінків, і сьомий відмінок кличний.  А на яке питання він відповідає? А яким членом речення виступає? А навіщо тоді він потрібен? (Тому що за допомогою кличного відмінка ми називаємо того, до кого звертаємося.

ІІІ.2. Вивчення нового матеріалу, його сприйняття, усвідомлення й осмислення.

Проблемне питання.

Розмова двох по телефону:

-         Доброго ранку, Валеріє! Сьогодні йдемо на ярморок?

-         Привіт, Валерію! Авжеж! Залюбки!

А. Як ви думаєте, хто поставив запитання – хлопець чи дівчина?

Б. Як ви визначили стать людей, які спілкуються?

Щоб дати відповіді на ці запитання кожна група, а їх у нас чотири, буде опрацьовувати інформацію з теми «Особливості написання іменників у кличному відмінку».

1.     Метод «Ажурна пилка»(9 хвилин).

(Кожна «домашня» група отримує інформацію, яку вивчає 3 хвилини Завдання домашніх груп – опрацювати надану інформацію та опанувати нею на рівні, достатньому для обміну цією інформацією з іншими. Після завершення роботи домашніх груп учні розходяться в групи, де вони стануть експертами з окремої теми. Кожна експертна група вислуховує всіх представників домашніх груп і аналізує матеріал в цілому, проводить експертну оцінку за певний час. Після завершення роботи учням пропонують повернутися „додому”. Кожен учень ділиться інформацією, отриманою в експертній групі з членами своєї „домашньої” групи)

І група опрацьовує «Кличний відмінок іменників І відміни»

•        Іменники твердої групи утворюють кличну форму за допомогою закін-чення -о; Василино, Галино, Миколо, Микито, колего, мамо, донечко.

•        Іменники м'якої групи у кличній формі мають закінчення -е(-є): нене, закрійнице,  Насте, Катре, Христе, Ілле, Маріє, Ксеніє, Зоє.

•        Закінчення -ю утворює кличний відмінок іменників м'якої групи, що означають жіночі пестливі імена та назви жінок: Галю, Олю, бабусю.

•        Закінчення –ю мають кілька іменників, що є непестливими жіночими іменами: Асю, Лесю, Наталю, Олесю.

ІІ група- «Кличний відмінок іменників II відміни»(із закінченням –у, -ю ).

1. Закінчення -у мають:

а) іменники твердої групи (зокрема із суфіксами -ик, -ок, -к-) братику, хлопчику, синку, батьку, внучку, Левку, Марку, Петрику, Івасику;

б) іншомовні імена з основою на г, к, ж: Джеку, Жаку, Ніку, Олегу(іменник Олег має дві форми: Олегу, Олеже. Перший варіант є пізнішим, утвореним за аналогією до сину, батьку, діду, другий давнішого походження і пов'язаний з чергуванням приголосних) Майку, Людвігу, Генріху, Фрідріху;

в) деякі іменники мішаної групи з основою на шиплячий (крім –ж): викладачу, глядачу, укладачу, товаришу.

2. Закінчення мають іменники м'якої групи: вихователю, дідусю, лі¬карю, поштарю, секретарю, Віталію, Геннадію, Василю, Костю, Олесю, Іго¬рю, Емілю, Лазарю.

ІІІ група - «Кличний відмінок іменників II відміни»(із закінченням -е).

3. Закінчення мають:

а) безсуфіксні іменники твердої групи: брате, голубе, куме, парубче, друже, пастуше, Іване, Петре, Степане, Володимире, Федоре, Якове, Максиме, Ярославе, але: діду, сину, тату;

б) іменники твердої групи із суфіксами -ист-, -іст-, -ор-, -тор-, -атор, -ер-, -ир-: радисте, альпіністе, професоре, директоре, ректоре, адміністра¬торе, режисере, комбайнере, бригадире, командире;

в) іменники м'якої групи із суфіксом -ець-: молодець - молодче, хлопець - хлопче, кравець -  кравче, але: бійцю, знавцю, добровольцю;

г) деякі іменники мішаної групи (зокрема власні назви з основою на ж, дж і загальні назви з основою на р, ж): Довбуше, Джордже, Тимоше, Дороше, газетяре, кресляре, стороже.

ІV група

Кличний відмінок іменників ІІІ відміни

У кличному відмінку іменники III відміни мають закінчення -е: розкоше, радосте, Любове, Аделе, Нінеле.

Кличний відмінок імен по батькові

Імена по батькові жіночого роду мають у кличному відмінку закінчення -о, імена по батькові чоловічого роду — закінчення -у: Ірино Петрівно, Надіє Михайлівно, Степане Івановичу, Петре Васильовичу.

Звертання, що складаються з кількох назв

1. У звертаннях, що складаються з двох власних назв (імені та по батькові) або із загальної назви та імені, обидва слова мають форму кличного відмінка Григорію Семеновичу, Ірино Андріївно, пане Максиме, друже Іване,  тітко Маріє.

2. У звертаннях, що складаються із загальної назві й прізвища, кличну форму має загальна назва, а прізвище виступає у формі називного відмінка: пане Чорний, добродійко Прищепа, депутате Соколовський.

3. У звертаннях, що складаються із двох загальних назв, кличну форму обов'язково має перше слово, друге може виступати у формі як називного, так і кличного відмінка: добродію секретар {секретарю), пане президенте {президент), товаришу майоре {майор).

 

ІІІ.3. Первинне застосування отриманих знань (пробні вправи)

 

Повернімося до нашого проблемного питання.

Розмова двох по телефону:

-         Доброго ранку, Валеріє! Сьогодні йдемо на ярморок?

-         Привіт, Валерію! Авжеж! Залюбки!

(Телефонує хлопець Валерій дівчині Валерії). А чому в цих однакових іменах  різні закінчення?(Валерій- це іменник чоловічого роду, ІІ відміни, м’якої групи, тому в кличному відмінку має закінчення –ю. Валерія –це іменник жіночого роду, І відміни, м’якої групи, а отже, в кличному відмінку буде мати закінчення –є ).

Молодці!

 

№2

 

Ім'я людини — найсолодше і найважливіше для неї слово. Проте деякі діти звертаються до своїх друзів та однокласників за прізвиськом. Можливо, вони просто  забули, як їх звати?!Тож, нагадаймо!

1.     Вправа «У пошуках закінчення»

 Поставте власні імена в кличному відмінку(на дошку дитина прикріплює написане на папері власне ім’я без закінчення, яке дописує маркером , а потім пояснює).

Отже...

.

• Звертайся до друзів на ім'я.

• Вибачся, коли ненавмисно вживатимеш прізвисько.

• Коли інші ображають тебе, називаючи на прізвисько — спробуй не відгукуватися.

 

 №3

 

 

ІІІ.4. Застосування навичок і умінь на готовому матеріалі в стандартних умовах(вправи за зразком, інструкцією)

 

2.     Вправа «Що таке Батьківщина?» (робота в парі).

         Вставте ім’я свого сусіда по парті, у формі кличного відмінка в діалог і  прочитайте його.

 

•        - ______________, що таке Батьківщина?

•        - Знай, Батьківщина - це ріка, серед поля, _____________.

 

•        - _______________, що таке Батьківщина?

•        - Це, ______________, за селом, стежка, що тихо плине.

 

•        - _______________, що таке Батьківщина?

•        - Це, _____________, в саду нашім дерева і квіти.

 

•        - ______________, що таке Батьківщина?

•        - Це, _____________, пахучий  і теплий вітер.

 

•        - _____________, що таке Батьківщина?

•        - Це, ______________, праця вільної людини.

 

•        - ____________, що таке Батьківщина?

•        - Це, ____________,  наші пісні і молитви щоднини.

 

 

•        - _________________, що таке Батьківщина?

- Це, _______________, чарівний спів солов’я.

 

•        - _________________, що таке Батьківщина?

•        - Це, _____________,  де  народились ти і я.

 

 

Добре.  Примножуймо багатство нашої Батьківщини, щоб ми  жили довго та щасливо!

  №4  

Українська мова – одна з найкрасивіших мов у світі. Вона визнана другою за мелодійністю мовою світу після італійської.

Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово “вороги” – “вороженьки”. Уважно прослухайте вірш Надії Красоткіної «Прекрасні звертання».

Прекрасні звертання

Є в нашій мові прекрасні звертання,

Добрі і мудрі, чудові слова.

Тими словами усяк без вагання

Маму найкращу свою назива.

Мамо, матусенько, мамочко, ненько,

Матінко, усміх твій ніжний ловлю.

Мамонько рідна, моя дорогенька,

Я над усе тебе в світі люблю!

 

Я і до тата умію звертатись,

Хочу в словах передати тепло.

Щоб мій татусь міг частіше всміхатись,

Щоб у душі його сонце цвіло.

Татку, татусеньку, таточку, тату,

Кращого в світі немає навкруг!

Татоньку, хочу тебе я обняти,

Ти мій порадник, заступник і друг!

 

Я до бабусі з любов’ю звертаюсь:

Бабцю, бабуню, бабусю моя.

І до бабусиних рук притуляюсь,

І відчуваю в них лагідність я.

І до дідуся іду по науку:

Діду, дідуню, навчи в світі жить!

Він на голівку кладе свою руку,

Голос сріблястим струмочком біжить.

 

Слово могутнє, яка в ньому сила!

Скажеш з любов’ю — і радість росте!

Слово хороше народжує крила,

Ви не забудьте ніколи про те.

Донечко, синку, сестрице, братусю,

Дружна, велика, щаслива сім’я!

Таточку, мамочко, бабцю, дідусю —

Мій оберіг і родина моя!

 

3.Гра «Ласкаві звертання». Метод «М’яч»(1б.) (Учитель кидає по черзі в руки учнів м’яч і промовляє слово, учень утворює слова із суфіксом пестливості та ставить їх у кличному відмінку ).

Тато, мама, сестра, брат, бабуся, дід

№5

 

-         Втомилися? Тоді трішки розімніться.

 

ІІІ.5. Фізкультпауза.

 

ІІІ.6. Застосування узагальнених умінь у нестандартних ситуаціях (творчі роботи)

 

1. Вправа «Пісня - душа народу»

 Жити в співучій країні і  не знати народних пісень - просто не можливо. Бо  пісня — це бездонна душа народу, це його мова

 А зараз група учнів виконає жартівливу  українську народну пісню «Грицю, Грицю», а ви уважно слухайте (3 хв.)

Грицю, Грицю, до роботи!
В Гриця порвані чоботи...
Грицю, Грицю, до телят!
В Гриця ніженьки болять...

Грицю, Грицю, молотити!
Гриць нездужає робити...
Грицю, Грицю, врубай дров!
Кахи-кахи! Нездоров...

Грицю, Грицю, хоч жениться?
"Не можу одговориться!"
Грицю, Грицю, кого взяти?
"Краще Галі не зіскати!

Галю, серденько моє,
Чи підеш ти за мене?"

"Стидкий, бридкий, не люблю
І за тебе не піду!"

 

Чи почули ви імена у формі кличного відмінка? Які? Чому вони мають закінчення –ю? (Грицю- це іменник ІІ відміни м‘якої групи, тому закінчення

 -ю. Галю- іменник І відміни м’якої групи, який означає жіночі пестливі імена та назви жінок, тому в кличному відмінку має закінчення –ю).

 №6

 

2. Вправа «Смішинки - веселинки»

 

Люди часто-густо сміються над собою. А здатність кепкувати з самого себе – це ознака того, що людина перебуває у гармонії сама з собою.

Тому наступна вправа  має назву «Смішинка - веселинка». Кожна група повинна утворити запропоновані іменники в формі кличного відмінка і розіграти діалог за ролями.

1.Вчитель: «(Ренат), ти підказав Марині відповідь. За підказку я ставлю тобі двійку і тобі має бути соромно!»

Ренат: «Два?! За одну підказку?!Тоді, (Оксана Георгіївна), ви мені повинні поставити сьогодні четвірку, тому що я ще й Маші підказував!»

2.Вчитель: «(Максим), коли ти виправиш двійку з математики?»

Максим: «Так у щоденнику я ще вчора її виправив, (Людмила Олексіївна)! А ось в журналі ніяк не виходить…Ви ж самі його постійно з собою носите, а в учительську мене не пускають…»

3.Учитель: «(Володимир), хто тобі вчора писав твір? Говори правду!»

Володимир: «(Валентина Яківна), я насправді не знаю! Я вчора рано ліг спати…»

         4. - (Тато), мене вже більше не звуть найгіршим учнем.

    - Молодець, (синок)! Ти став краще вчитись?

              - Ні, до нас прийшов новий хлопчик, який вчиться ще гірше.

Дякую, розсмішили !

№7

 

ІІІ.7. Самостійна робота: творче застосування знань, навичок і умінь, перевірка результатів роботи.

Гра «Так чи ні?»

Щоб переконатися, чи були ви уважними на уроці, підготуйте, будь ласка,  свої картки-шифри, щоб за допомогою програми «Plickers»перевірити, яка група добре засвоїла нову тему, а якій треба трохи більше часу, щоб вдосконалити свої знання. У вас є два варіанти відповіді: «так» або «ні» і відповідні букви: А або Б.

1.     Іменник земля в кличному відмінку має закінчення –е (так)

2.     Ім'я Юрій в кличному відмінку має закінчення –є (ні)

3.     Марія в кличному відмінку має закінчення –ю(ні)

4.     Іменник любов в кличному відмінку має закінчення –е (так)

5.     Імена по батькові жіночого роду в кличному відмінку мають закінчення –о (так)

№8

ІV. Рефлексивно-оцінюючий. Підведення підсумків уроку. Рефлексія. Інформування про домашнє завдання.

ІV. 1. Підведення підсумків уроку.

Ось і склався наш пазл.

 

Що на ньому зображено? Який зробимо висновок? Бажаю вам, щоб ваша сторона, де ви народилися, завжди була вам мила!

ІV.2.Рефлексія.

Гра «Магнітна риболовля». 

Ми з вами плідно попрацювали. Як говориться в народній приказці «Без труда нема плода, тож зараз ми йдемо на риболовлю. На рибинці прікріплені запитання, на які ви повинні дати відповідь.

1.     Тепер я знаю, що..

2.     На уроці мені сподобалося..

3.     Тепер я умію..

4.     Я на все життя запамятав..

ІV. 3.Домашнє завдання. За вибором на диференційованих картках

ІV. 4. Цінування, оцінювання

Заповніть картку самооцінювання.

Кожен із вас сьогодні працював, тому отримує заохочувальні браслети.

1.

Списати, розкриваючи дужки. Поставте пропущені розділові знаки, поясніть їхнє написання.

 

Недарма, кажуть (Наталочка) що українська мова співуча та солов’їна. Заспівай мені (мама) колискових пісень.

Перебудуйте подане речення на речення зі звертанням. Запишіть його. ставлячи розділові знаки.

 

Петрик ходив сьогодні у бібліотеку. Дідусь розказав мені цікаву казочку.

 

 

Поставте подані слова у формі кличного відмінка

 

Тузик, бабуся, Наталія Миколаївна, сестра, брат.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.  Розфарбувати мальву, на якій  записані іменники в називному відмінку. Усно поставте їх у кличному відмінку і розфарбуйте  квітку за відповідними кольорами

.

 

 

 

Додаток 1.

 

 

 

 

 

 

Додаток 2.

 

Оцінна картка (вказати  ім’я та прізвище) _______________________________________________________

 

Завдання  уроку

Максимальний

бал

Само- оцінювання

Оцінка вчителя

1.Вправа «Лінгвістичний футбол»

5

 

 

2.Вправа «У пошуках закінчення»          

1

 

 

3.Робота  в парі «Що таке Батьківщина?»

1

 

 

4.Гра «Ласкаві звертання»

1

 

 

5.Вправа «Пісня-душа народу»

від 1 до 12

 

 

6.Вправа «Почуй помилку»

1

 

 

7.Вправа «Смішинки - веселинки»

від 1 до 12

 

 

8.Робота в групі

від 1 до 12

 

 

 

 

 

 

Самостійна робота

12

 

 

Активність на уроці

12

 

 

 

 

 

 

Всього балів

69

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Государственное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа № 1» г

Государственное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа № 1» г

Тема. Особливост і написання іменників у кличному відмінку

Тема. Особливост і написання іменників у кличному відмінку

Хід уроку Кожному мила своя сторона

Хід уроку Кожному мила своя сторона

Цілепокладання. Повідомлення теми, мети, завдань уроку , мотивація навчальної діяльності , визначення очікуваних результатів

Цілепокладання. Повідомлення теми, мети, завдань уроку , мотивація навчальної діяльності , визначення очікуваних результатів

Ви відповіли правильно , що іменник має сім відмінків, і сьомий відмінок кличний

Ви відповіли правильно , що іменник має сім відмінків, і сьомий відмінок кличний

Закінчення –ю мають кілька іменників, що є непестливими жіночими іменами:

Закінчення –ю мають кілька іменників, що є непестливими жіночими іменами:

Григорію Семеновичу, Ірино Андріївно, пане

Григорію Семеновичу, Ірино Андріївно, пане

Вибачся, коли ненавмисно вживатимеш прізвисько

Вибачся, коли ненавмисно вживатимеш прізвисько

Батьківщина? • - Це, _____________, де народились ти і я

Батьківщина? • - Це, _____________, де народились ти і я

Діду, дідуню, навчи в світі жить!

Діду, дідуню, навчи в світі жить!

В Гриця ніженьки болять...

В Гриця ніженьки болять...

Ренат: «Два?! За одну підказку?!Тоді, (Оксана

Ренат: «Два?! За одну підказку?!Тоді, (Оксана

V . Рефлексивно-оцінюючий. Підведення підсумків уроку

V . Рефлексивно-оцінюючий. Підведення підсумків уроку

Списати, розкриваючи дужки. Поставте пропущені розділові знаки, поясніть їхнє написання

Списати, розкриваючи дужки. Поставте пропущені розділові знаки, поясніть їхнє написання

Додаток 1.

Додаток 1.

Додаток 2. Оцінна картка (вказати ім’я та прізвище) _______________________________________________________

Додаток 2. Оцінна картка (вказати ім’я та прізвище) _______________________________________________________

Конспект урока "Особенности употребления звательного падежа" (урок-пазл)

Конспект урока "Особенности употребления звательного падежа"  (урок-пазл)

Конспект урока "Особенности употребления звательного падежа" (урок-пазл)

Конспект урока "Особенности употребления звательного падежа"  (урок-пазл)

Конспект урока "Особенности употребления звательного падежа" (урок-пазл)

Конспект урока "Особенности употребления звательного падежа"  (урок-пазл)

Конспект урока "Особенности употребления звательного падежа" (урок-пазл)

Конспект урока "Особенности употребления звательного падежа"  (урок-пазл)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
11.07.2024