УПРАВЛЕНИЕ ОБРАЗОВАНИЯ АДМИНИСТРАЦИИ ГОРОДА ГОРЛОВКА
ГОРЛОВСКАЯ ОБЩЕОБРАЗОВАТЕЛЬНАЯ ШКОЛА I – III СТУПЕНЕЙ № 73
Урок украинского языка в 3 классе
Тема. Слова, которые служат для связи с другими словами (предлоги, союзы). Антон Лотоцький « Маленький Тарас чумакує».
Подготовила
учитель начальных классов
Шкарупа Елена Евгеньевна
г. Горловка 2018г.
Тема. Слова, які служать для зв’язку з іншими (прийменники, сполучники).
Антон Лотоцький «Маленький Тарас чумакує».
Мета. Спостерігати над словами, які служать для зв’язку слів в реченні:
під, над, біля(кого), в(у), на, і, а. але, що, щоб…;
формувати уміння вживати їх в усному і писемному мовленні,
використовуючи правила правопису;
розвивати усне і писемне зв’язне мовлення учнів, орфографічну
зоркість;
виховувати любов до рідного краю.
Задачі уроку.
Предметні:
Правильне вживання слів, які служать для зв’язку з іншими словами в усному і писемному мовленні, розвиток навичок читання вголос і мовчки, уміння відповідати на питання, переказувати прочитане за складеним планом.
Метапредметні:
Розвиток пізнавальних процесів учнів(пам’яті, мислення, уваги, уяви, мислення), формування способу дій: узагальнення, класифікації, нескладного моделювання.
Особистісні:
Формування навичок самоаналіза і самоконтроля, уміння працювати в парах і групах, сприяння виробленню оптимізма, бути готовим до подолання труднощів, виховувати бажання вчитися.
Тип уроку. Комбінований.
Обладнання: Презентація до уроку, Украинский язык. 3 класс: учебное пособие/ сост. Седова Н.Н., Калафат О.В. и др. – Донецк: ГОУ ДПО «Донецкий РИДПО».– Донецк: Истоки, 2018.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
- Клас готовий працювати? (так)
- Читати і розповідати? (так)
- Вчасно руку піднімати? (так)
- Правильно слова писати? (так)
- Вміло в групах працювати? (так)
Дзвоник до роботи уже кличе нас!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1.Мовна розминка . (слайд №2)
Чистомовка
Знову осінь:
«Синь-синь-синь»,
А синиця:
« Дзінь-дзінь-дзінь»,
Вітер з лісу:
«Шу-шу-шу,
Всіх до сну
За-ко-ли-шу».
2. Хвилинка каліграфії.
-Записати букви, які стоять в алфавіті за номерами: 22, 23, 7, 21.
Сс Тт Ее Пп
-Прочитайте слово, яке утворилось:
степ
-лексичне значення:
(Великий безлісий, вкритий трав’янистою рослинністю, рівнинний простір у зоні сухого клімату.)
-підкреслити букви, що позначають приголосні звуки.
-підібрати до слова прикметники
степ (який?) квітучий, широкий, духмяний, безмежний, донецький…)
ІІІ. Опрацювання нового матеріалу.
1. «Мозковий штурм» (Слайд №3)
-Прочитай речення, визнач частини мови.
Квітує під сонцем донецький степ.
-Яке слово зайве? Чому? («під», до нього не можна поставити питання)
-Це-службова частина мови.
Українською мовою
|
Російською мовою |
Службові частини мови |
Служебные части речи
|
2. Читання тексту А. Лотоцького «Маленький Тарас Чумакує». (Слайд№4)
3.Словникова робота «Довідкове бюро». (Слайди №5, 6, 7)
Чумацтво-торговий промисел на возах.
Чумацький шлях-українська назва галактики, у якій розташована наша сонячна система.
Пасинки-прийомні діти.
Ясир-полонені, бранці.
Запорожці-вільні козаки, які жили за порогами Дніпра.
4.Бесіда за змістом тексту.
-Де відбувалися події, описані в тексті?
-Хто головний герой твору?
-Яким ти його собі уявляєш?
5.Читання мовчки.
6.Вибіркове читання.
-Знайди і прочитай уривок до малюнку тексту підручника.
-Знайди і прочитай опис степу.
6.Робота в групах. (Слайд № 8)
-Складання плану тексту.
Приблизний план.
1.Невеселе життя Тараса.
2.Добра новина.
3.Тарас подорожує.
4.Нарешті степ!
5.Хто такі запорожці?
IV. Фізкультхвилинка (Слайд№ 9)
V.Вироблення умінь і навичок.
1.Робота з підручником.
-Прочитай вірш М. Сингаївського.
-Назви виділені слова.
-До яких частин мови вони належать? Я ку роль виконують?
2.Спиши , розкриваючи дужки.
Минають поля, гаї, села, (а)ось уже(й)місто біліє(перед)ними.
-Знайди це речення в тексті А. Лотоцького «Маленький Тарас чумакує» і перевір себе.
3.Робота в парах. (Слайд№10)
-Утвори і запиши словосполучення, використовуючи потрібні службові слова. Введи їх в речення. Речення запиши.
батько, Тарасом у
їхати, місто на
бігати, степу з
сіли, віз по
сховався, дерево за
Батько з Тарасом поснідали, сіли на віз, і рушили.
Висновок! (Слайд №11
-Додай потрібні слова:
В, на, з, і, до, а, але, під, над, по, у(в)- це…(службові слова).
Вони служать для…(зв’зку слів в реченні).
З іншими словами пишуться…(окремо).
VI. Розвиток усного зв’язного мовлення. (Сайд № 12)
-Прочитай опис донецького степу (с. 43). Порівняй його з описом в оповіданні.
-Випиши з тексту службові слова.
VII. Підсумок уроку. (Слайд №13)
На уроці я:
- Дізнався:
- Зрозумів:
- Навчився:
VIII. Домашнє завдання.
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.