Квадрат теңдеулерді шешу
Оценка 4.6

Квадрат теңдеулерді шешу

Оценка 4.6
doc
29.11.2020
Квадрат теңдеулерді  шешу
33.doc

Қысқа мерзімді жоспар    

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.2А бөлім

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Квадрат теңдеулерді  шешу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.2.4

Виет теоремасын қолданады;

Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

- Виет теоремасын біледі және қолданады;

Жетістік критерийлері

Оқушылар:

- квадрат теңдеулердің түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісін табады;

- квадрат теңдеулердің түбірлерін таба алады;

- берілген түбірлері бойынша теңдеу құрастырады;

- Виет теоремасын қолданып өрнектердің мәндерін есептей алады.

Тілдік  мақсаттар

Оқушылар:

-  Виет теоремасына (оған кері теоремаға) сүйеніп, квадрат теңдеудің түбірлері туралы талқылау жүргізеді;

Пәнге тән лексика мен терминология:

- квадрат теңдеу;

- келтірілген квадрат теңдеу;

- дискриминант;

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:  

- кез келген квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісін ... арқылы...

Құндылықтарды дарыту

 

 

«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына:

топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту.

Мектеп миссиясы, пайымдау, әлем азаматтылығының сабақта көрінуі

Сабақ барысында оқушылардың миссиясына тоқталу: өз өміріндегі миссиясы, мен бақытты оқушымын.

Француз математигі Виет жайлы тоқталу

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану

«Шаттық шеңбері»

АКТ қолдану дағдылары

Ғаламтор жүйесімен жұмыс: өз бетімен материал іздеу, танысу

Бастапқы білім

Квадрат теңдеу, оның түрлері, квадрат теңдеу шешу

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 

 3мин

 

 

 

 

 

1 мин

М

Оқушылармен амандасып, оларды түгендеп, сабаққа қолайлы, жақсы көңіл-күй қалыптастыру.

Стартер: квадрат теңдеулердің түрлері арқылы топтарға бөлу, қайталау:

1-топ: толық квадрат теңдеу.

2-топ: толымсыз квадрат теңдеу.

3-топ: келтірілген квадрат теңдеу.

/топтағы міндеттерін бөледі, топ басшысын сайлайды.

Сабақ тақырыбымен, жоспарымен және оқу мақсатымен таныстыру

  

 

1-қосымша

 

 

 

Таныстырылым-1

Сабақтың ортасы 

5 мин

 

 

10мин

 

1 мин

 

17 мин

 

 

 

 Т 

Кестені толтырыңдар:

 

Кері байланыс беру, ФБ

 

М

Тапсырманы орындаған соң, оқушылар Виет теоремасын тұжырымдайды, дәлелдеуін қарастыру.

 

Француз математигі Франсуа Виет-таныстырылым.

 

Ө

Деңгейлік тапсырмалар орындау:

                                                                                                                                    

Виет теоремасын қолданғанда қиналатын оқушыларға қолдау ретінде,

-         аудиал мен визуалдарға бейнесабақ көру ұсынылады

https://www.youtube.com/watch?v=_gjFSLqt0-Q

кинестетиктерге  – оқыту тапсырмалары таратылады.

Кері байланыс беру «Табыс баспалдағы», ФБ

әр оқушы өз орнын бағалау: егер жасыл карточкаға жетсе- жоғары сатыға, егер сары мен қызыл карточка алса -орта сатыға, ал қызыл карточка ғана алса -төменгі сатыға шығады.

Тапсырма №

Дескриптор

1

Квадрат теңдеудің түбірлері дұрыс табылды

2

Квадрат теңдеу дұрыс құрылған

3

Өрнекті ықшамдап, мәндерін дұрыс таба білді.

 

 

Қосымша есеп: №299, 300

 

2-қосымша

 

 

 

 

Таныстырылым-2

 

 

3- қосымша

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=_gjFSLqt0-Q

4- қосымша

 

Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия.

Оқушылар мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа қорытынды жасайды.
Үйге тапсырма: 291-292

Шыныбеков Ә. 8-сынып. Алгебра

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау тапсырмаларды  іріктеуді, оқушылардың сенсорлық түйсік қабылдауына, яғни- аудиал, вмзуал және кинестетик болып бөлінулері бойынша қолдау тәсілдерін қарастырдым, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірледім

-         Баспалдақ әдісі бойынша деңгейлік тапсырмалар орындау арқылы күрделілігіне  қарай алға ілгерілеп отыратын тапсырмалары бар карточкалар қолданамын.

Оқытудың міндетіне қарай джигсо тобы құрылады.

Оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін қолданған  әдіс-тәсілдердім: «Стартер» әдісінде мадақтау жүргізіліп отырады, тақырыпты ашу кезінде топ жұмысындағы жеке бала үлесін ескеру үшін қадағалау жіне қолдау көрсету, теореманы тұжырымдау кезінде бағыттау әдісі қолданылады. Сонымен қатар оқушылардың қажеттілігіне қарай сабақ үдерісі бойы түзету жұмысы жүргізіледі.

Сабақ нәтижесіне «Табыс баспалдағы» арқылы кері байланыс беру жоспарланды. Жаңа тақырыпты бекітуге берілген деңгейлік тапсырмалардың нәтижесі бойынша кері байланыс беремін. Жоғарғы сатыға шыққан оқушыларды мақтап,  жақсы нәтижелерін айтып өтемін. Орта сатыға шыққан оқушыларға- .....есептерін жақсы шығардың, алайда С тобының есептерін шығаруда жіберілген қателермен жұмыс жаса. Төменгі сатыдағы оқушыға-теореманы жақсы меңгердің, бірақ әлі қателер жіберудесің, есептер шығаруда мұқият бол

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығуларын жасадым,  белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта АКТ-ны қолданылану кезінде

қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау қадағаланады.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Шартты белгілер:

Ұ= ұжымдық жұмыс;

Т = топтық жұмыс; 

Ж = жұптық жұмыс; 

Ө = өздік жұмыс;

М = мұғалімнің көрсетуімен.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Скачано с www.znanio.ru

А бөлім Мектеп:

А бөлім Мектеп:

Сабақтың басы 3 мин 1 мин

Сабақтың басы 3 мин 1 мин

Сабақтың соңы 3 минут

Сабақтың соңы 3 минут

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
29.11.2020