Уважаемые коллеги! Представляю вашему вниманию урок на тему "Квадратная функция"для 8 класса. Урок построен по технологии Блума, а именно технология развития критического мышления. Уважаемые коллеги, предлагаю: Учиться вместе, а не просто что-то выполнять вместе – вот суть данного подхода развития критического мышления.Уважаемые коллеги! Представляю вашему вниманию урок на тему "Квадратная функция"для 8 класса. Урок построен по технологии Блума, а именно технология развития критического мышления. Уважаемые коллеги, предлагаю: Учиться вместе, а не просто что-то выполнять вместе – вот суть данного подхода развития критического мышления.
квадрат функция.docx
Сабақ тақырыбы: “y = ax2 +bx + c квадраттық функциясы және оның
графигі” тақырыбы бойынша есептер шығару.
Сабақ мақсаты: Квадраттық функция графигін симметрия және параллель
көшіру түрлендірулерін қолдана отырып салуын қайталау; график бойынша
функцияның негізгі қасиеттерін қайталау.
Оқыту мақсаты: Квадраттық функция графигін симметрия және параллель
көшіру түрлендірулерін қолдана отырып сала білуін бекіту.
Дамыту мақсаты: Сабақ тақырыбы бойынша қорытынды және талдау жасай
білуін жетілдіру. Тиімді әдіс тәсілдерді қолдана отырып оқу материалының
ұзақ есте сақтауына көмектесу.
Тәрбиелік мақсаты: Оқуға саналы сезімге, өздігінен жұмыс істей білуге,
ұжымдыққа, шығармашылыққа тәрбиелей отырып, сабаққа деген
қызығушылығын арттыру.
Сабақ түрі: Білімді бекіту.
Сабақ әдісі: Психологиялық ахуал тудыру, мини диалог, сұрақ жауап,
графикалық кестемен жұмыс, ізденіс, тест, есептер шығару.
Сабақ көрнекілігі: y = ax2 үлгісі, кестелер, үлестірмелі карточкалар.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі :
Сәлемдесу;
Оқушыларды түгендеу;
Психологиялық ахуал тудыру: “Көңіл күйді анықтау”, “Бүгінгі сабаққа
не тілейік?”
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:фронталды: № 36,4 (2,4,6), № 366; № 374
(1,3)
ІІІ. Өткенді саралау:
1. “КФ еліне саяхат” атты мини диалог ретінде төмендегі тақырыптар
бойынша шолу жүргізейік. (Әр топ өткен тақырыптар бойынша сұрақтар
қояды) Мысалы:
Квадраттық функция дегеніміз не?
Квадраттық функция графигі туралы не білеміз?
Квадраттық функция графигін салу алгортимі?
Квадраттық функция қасиеттері?
2. Графиктік кесте бойынша жұмыс: Мына кестеден берілген функциялардың графигін дұрыс анықтағанда, әр
парабола төбесіндегі әріптерден қандай сөз шығады? Ол нені білдіреді?
а) y = x2 ;
ә) y = (x+5)2 ;
б) y = (x3)2 +4;
в) y =(x+4)2 – 4;
г) y = (x + 2)2 +3;
д) y = (x6)2
е) y = x2 +2
3. Жаттықтыру кезеңі
І топ:
а) y = x2 функциясының графигінің үлгісін қолданып берілген функция
графигін сал: y = х2 +7 ; y = (x5)2 ; y = (x 4)2 +8;
ә) Сурет бойынша y = (x5)2 функциясының графигін қасиеттері бойынша
оқы.
ІІ топ:
а) y = x2 функциясының графигінің үлгісін қолданып берілген функция
графигін сал: y = х2 +7 ; y = (x5)2 ; y = (x 4)2 +8;
ә) Сурет бойынша y = (x 4)2 +8; функциясының графигін қасиеттері
бойынша оқы.
ІV. Есептер шығару:
а) Оқулықпен жұмыс: № 375 (1,3), № 376 (ауызша)
ә) Карточкамен жұмыс:
І қатар:
y = (х m)2 , мұндағы m 0 түрінде берілген бойынша функция құрастыр
және оның графигін схема түрінде көрсет.
ІІ қатар:
y = (х m)2 + n , мұндағы m 0, n 0 түрінде берілген бойынша функция
құрастыр және оның графигін схема түрінде көрсет.
V. Бекіту:
Тақырыптық бақылау: І деңгей:
1. Функция нөлдерін тап: y = 3х2 х
А) 0; 3 В) 0;
С) 0; 3 D) 0;
1
3
1
3
2. Парабола төбесінің координаттарын тап
у = 2х2 + 8х 13:
А) (2; 5) В)(2; 9) С) (2;7 ) D) (2; 5)
2. у = f(x) функциясының өсу, кему аралығын, нөлдерін және симметрия
осі болатын түзуді атап жаз:
ІІ деңгей:
y = 2х2 6 формуласымен берілген f(0), f(1) болғандағы утің мәнін тап.
А) – 6 ; 8 В) 0; 8 С) – 6 ; 8 D) 6 ; 8
1. y = (х 4)2 1 функциясының графигін көрсет: А) х = 2 В) х =
С) х =
D) х = 2
2. у = 4х2 +4х –3 функциясының симметрия осі болатын түзуді тап:
1
2
1
2
ІІІ деңгей:
1. Егер (1;2) нүктесі параболаға тиісті болса,m –нің мәнін тап: у = х24х
+m
А) m = 1 В) m = 5 С) m = 1 D) m = 5
2. Функциялардың графиктері кескінделген. Осы суреттен у = (х – 5)2
функциясына сәйкес графикті тауып, график бойынша өсу, кему
аралықтарын,нөлдерін және оң, теріс қабылдайтын аралықтарын тап.
3. а ның қандай мәнінде у = ах2 16х +1 параболасының симметрия осі х = 4
түзуі болады?
VІ. Сабақты қорытындылау:
1. СТО стратегиясы бойынша: Ой толғаныс.
Білемін
Білдім
Білгім келеді
2. Үй тапсырмасы: № 375 (2,4,6); № 377 ()
3.
Бағалау.
Квадраттық функция
Квадраттық функция
Квадраттық функция
Квадраттық функция
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.