М.Әуезов " Көксерек"
Оценка 4.6

М.Әуезов " Көксерек"

Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
преподавание
7 кл
28.02.2020
М.Әуезов " Көксерек"
СШ №32, Зияданова Г.А.docx

Қысқа мерзімді сабақ  жоспары

Бөлімнің атауы:

Балалар мен үлкендер

Мектеп:

«№ 32 орта мектебі» КММ

Күні:

 

Мұғалімнің аты-жөні:

Зияданова Гульназ Арынгазиновна

Сынып:7         Пәні:әдебиет

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

М.Әуезов « Көксерек»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7. Т/ Ж 1. Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау

Сабақ мақсаттары

 

 

Барлық оқушылар орындай алады:

Шығармамен танысады, сюжетін біледі.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Сюжеттің бөлшектерін ажыратады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Сарапшылар басқа топтарды бағалайды.Сюжеттің бөлшектерін тиімді талдайды.

Бағалау критерийі

 

 

·        Сұрақтар бойынша өз ойын айта алады

·        Тірек сөздерді пайдаланып, ойларын жинақтап айта біледі

·        Сюжеттің құрамдас бөлшектерін  сақтайды

·         Оқушылар бір-бірін түзетіп, толықтырады

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Сюжет, эпизод, әдеби шығарма, адам, табиғат, өмір, перзент, жыртқыш, тіршілік иесі

 

 

Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер:

Мен мынадай дәлелдер келтіремін... Оның себебін...    деп түсіндіремін. Біздің пікірімізше.... Олай ойлауға ..... себептер бар.

Құндылықтарға баулу

 Мәңгілік ел құндылықтары

*  ынтымақтастық: бір-бірін қолдау, өзгенің пікірін сыйлау

*  жұптық және топтық жұмыстар орындау барысында өзіне және айналадағы адамдарға деген құрмет;

Азаматттық жауапкершілік

Пәнаралық байланыс

Биология

АКТ –ны қолдану дағдылары

Аудиожазба, слайд

Алдыңғы білім

 Оқушылар алдыңғы бөлімде М.Жұмабаев «Батыр Баян»  поэмасы жайлы толық мағлұмат біліп эссе жазды.

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың

басы

5 мин

 

Қызығушылықты ояту

1.     Ұйымдастыру ( сәлемдесу, оқушыларды түгендеу)

2.      Топқа бөлу ( сабақтың тақырыбына сай топтарға бөлу)

1-    Топ. Автор

2-     Топ. Жанр

3-     Топ. Тақырып

 

 «Ой қозғау» әдісі. Табиғат- күллі тіршілік атаулының коныс мекені, алтын ұя, талбесігі. Осы сөйлемді естігенде ойларыңа не келеді? 

Табиғат дегеніміз не? Қалай түсінесіздер?

Ал табиғатқа шабуыл жасау, оның тылсым тыныштығын бұзу мәселесіне қалай қарайсыңдар?

 

 

 

түрлі- түсті стикер

 

 

 

 

Слайд №1

Сабақтың ортасы

 

 

35 мин

 

 

 

 

 

 

Мағынаны тану

Сыныппен жұмыс. №1тапсырмасы

« Көксерек» фильмінен үзінді көрсету  (2 мин)

(Бейне жазбадан не көрдіңдер, қандай ойға келдіңдер? )

 

«Ассоцация құру» әдісі     (8 мин)

 

 

Топтық жұмыс

1-    Топ.Адам

2-    Топ. Қасқыр

3-    Топ. Табиғат

 

 

Бағалау критерийлері:

·        Сұрақтар бойынша өз ойын айта алады

·        Тірек сөздерді пайдаланып, ойларын жинақтап айта біледі

 

Кері байланыс   

 

 

 

№2  тапсырма(15 мин)  «Оқиға шыңы» әдісі

Шығарманың оқиғалық желісі,яғни сюжеті Көксерек іс-әрекетіне байланысты өрбіп дамиды.  Олай болса мынандай тапсырмалар орындаймыз.

 

 

1-      Топ.– Оқиғаның басталуы, байланысы Бөлтіріктер тағдыры. Көксеректің ұяластарымен табысуы

2-       Топ. Оқиғаның дамуы, шарықтау шегіҚарадыр еліндегі мазасыздық. Құрмаштың қазасы

3-       Топ. Оқиғаның шиеленісуі, шешімі  ауыл адамдарының Көксерекке ашу –ызасы. Көксеректің жазасын тартуы

 

 (2 оқушы эксперт ролінде  болып, топтардың жұмысын бағалайды. )

 

 10 минут топтар жұмысын қорғайды.

 

Бағалау критерийлері:

·        Сюжеттің құрамдас бөлшектерін  сақтайды

·         Оқушылар бір-бірін түзетіп, толықтырады

 

Кері байланыс. Мұғалім ауызша бағалайды.


https://www.dropbox.com/s/yu6ua1mdznqjf41/%D0%9A%D3%A9%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BA%202%D0%BC%D0%B8%D0%BD%2047%D1%81%D0%B5%D0%BA.mp4?dl=0

 

 

 

 

 

А3 форматы, түрлі- түсті маркерлер

 

 

 

 

 

 

 

 

ашақта

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Сабақтың

соңы

 

 

5. мин

 

 

 

 

 

Рефлексия.  « Маған ұнаған эпизод»

 

 

 

Үйге тапсырма: М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі бойынша  «Бөлтірікті қанша асырасаң да тауға қарап ұлиды» тақырыбына ой- толғау.

 түрлі- түсті стикер

Қосымша мәлімет

Дифференциация – қалай жүзеге асырылды.

 Көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Топтағы оқушылар бір- біріне қолдау көрсетті, сұрақтар бойынша өзара мәлімет алмасты.

 

Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз? Сарапшылар басқа топтарды бағалайды.Сюжеттің бөлшектерін тиімді талдайды

 

Бағалау.

Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау критерийлері мен сарапшы бағалауы болды. Қалыптастырушы бағалау сабақтың өн бойында жасалып отырды.

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау;

Жайлы атмосфера қалыптастыру

 

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқу мақсатына қол жеткізбеген болса неліктен деп ойлайсыз?

Сабақ қалай және қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау дұрыс іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?

Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма, неліктен?

Осы жоспарға қандай өзгеріс енгіземін және неге?

Бұл бөлімді сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін қолданыңыз.Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты):

1.

2.

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

 

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

 

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Бөлімнің атауы: Балалар мен үлкендер

Бөлімнің атауы: Балалар мен үлкендер

Аудиожазба, слайд Алдыңғы білім

Аудиожазба, слайд Алдыңғы білім

Оқиға шыңы» әдісі Шығарманың оқиғалық желісі,яғни сюжеті

Оқиға шыңы» әдісі Шығарманың оқиғалық желісі,яғни сюжеті

Дифференциация – қалай жүзеге асырылды

Дифференциация – қалай жүзеге асырылды

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
28.02.2020