7 сынып № 20 сабақ ______________
Сабақтың тақырыбы: §27.Бір қалыпты түзу сызықты қозғалыс графигі.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік мақсаты: оқушыларға бір қалыпты түзу сызықты қозғалыс туралы жете түсіндіру.
2. Дамытушылық мақсаты: оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту.
3. Тәрбиелік мақсаты: Адамгершілікке, ұқыптылыққа, алғырлыққа, имандылыққа баулу.
Сабақтың түрі: жаңа білімді қалыптастыру.
Сабақтың әдістәсілдері: Әңгіме, жаттығулар орындау.
Сабақтың көрнекіліктері: плакаттар, суреттер, электронды оқулық, Видеофильм «Қозғалыстың
графигі»
І. ДК. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың көңілін сабаққа аудару, құралдарын тексеру.
ІІ. ДК. Жаңа сабаққа дайындық.
Сабақтың барысы:
1. Қозғалыс.
2. Жылдамдық.
3. Уақыт.
4. Жүрілген жол.
ІІІ. ДК. Жаңа сабақты түсіндіру. Электрондық оқулық арқылы түсіндіру.
1. Қозғалыс заңы.
2. Бір қалыпты түзу сызықты қозғалыстың функциясы.
3. Мысалдар.
ІV. ДК. Жаңа сабақ бойынша түсінігін тексеру.
А) Қозғалыс заңы деген не?
Ә) Графигін қалай сызады.
V. ДК. Жаңа сабақты бекіту.
Электрондық оқулық арқылы графиктерді көру. Сызуды үйрену.
VI. ДК. Үй тапсырмасын тексеру. Өзін өзі тексеру сұрақтарын ауызша сұрау.
8 жаттығуды тексеру.
VII.ДК. Оқушылар білімін жанжақты тексеру.
А) С тобының есептерін шығару.
1. Егер судың ағысының жылдамдығы 2 км/сағ. Қайту үшін катер қанша уақыт жұмсар
еді.
2. Ұзындығы 240 м пойыз бірқалыпты қозғалып көпірден 2 минут ішінде өтті. Егер
көпірдің ұзындығы 360 м болса, пойыздың жылдамдығы қандай болады?
3. 9жаттығу №1,2 есебін шығару.
Ә) Өзін өзі тексеру сұрағындағы 5 сқрақты шығару.
Оқушыларға графигін сыздыру.
А)х0=0 және υ<0 Ә) х0>0 және υ>0
х0<0 және υ>0 х0>0 және υ<0
Б) Карточкамен жұмыс.
№1 К. Жолдың берілген сан мәндерін метрмен өрнектеп жаз: 10 км, 126 см, 30 дм, 1220 мм.
№2 К. Жылдамдықтың берілген сан мәндерін м/с пен өрнекте. 2 км/сағ, 100 см см/с, 36
км/сағ.
№3 К. Велосипедші 1,5 м/с жылдамдықпен 150 м жол жүрді. Осы қашықтықты ол қанша
уақытта жүріп өтеді.
№4 К. Коньки тебуші 2 бала бірбірінен кері итеріліп, қарамақарсы бағытта 8 м/с және 4
м/с жылдамдықпен сырғанап кетті. Жылдамдықтарын салыстыр. №5 К. Ұшақ 750 км/сағ жылдамдықпен ұшып барады. 6 сағ ішінде ол қандай аралықты
өтеді?
В) Видеофильм көру «Қозғалыстың графигі». Көргеннен соң қозғалыстың графигі туралы
әңгімелесу.
VIІI.ДК.Үйге тапсырма. §27. 9жаттығу. Өзін өзі тексеру сұрақтары.
Поурочные планы по физике 8 класс
Поурочные планы по физике 8 класс
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.