Коучинг " Жаңа форматтағы сабақтарды коучинг стилінде ұйымдастыруға бола ма ? " тақырыбындағы өткізілген коучинг - сессия, қазіргі таңдағы пәндік білімді коучинг стилінде ұйымдастыру арқылы нәтижелі білім беруге, оқушының өз бетімен, мұғалім тарапынан бағыттай отырып білмге қол жеткізуіне болатындығын көрсету.
Жаңа
форматтағы
сабақтарды
коучинг
стилінде
ұйымдастыру
ға бола ма?
КОУЧИНГ
Б л не?
ұ
Қалай болады?
Коучинг (англ.
coaching) —
консалтингті немесе трен
ингті өткізу тәсілі.
Коуч – білімалушыға
өзінің қойған мақсатына
жетуіне көмектесіп
бағыттаушы.
іс-әрекетінен
коучты байқадыңыз?
2. Сіз сабағыңызды
жүргізу барысында
қай кейіпкердің іс-
әрекетінен өзіңізді
1. Қай кейіпкердің
таныдыңыз?
Т ә л і м г е р –
« М е н і ң
ж а с а ғ а н ы м д ы
ж а с а ! »
К о у ч – « С е н
ө з і ң д е м ұ н ы
ж а с а й а л а с ы ң ! »
– это искусство
создания, с помощью
беседы и поведения,
среды, которая
облегчает движение
человека к желаемым
целям, так, чтобы оно
КОУЧИНГ
приносило
удовлетворение.
Коучинг стилінде ұйымдастырылған
сабақтардың ерекшелігі неде деп
ОЙ ҚОЗҒАУ:
ойлайсыз?
Өте орынды
түсіндірме – ۷
Жақсы жауап - !
Әлі де ойластырылу
қажет, соңына дейін
келісе алмаймын - ?
сабақтардың бейнесі:
Коучинг стиліндегі
• Қиындықтарды бірлесіп шешу
• Өзара көмек және өзара қолдау
• Тьюторлық ( оқушының сүйемелдеуі)
• Оқушылардың өз тәжірибелері мен
білімдерінің қолданысы
• Білімнің кілті (саралап оқыту, жас
ерекшеліктеріне сай оқыту)
• Жаңалық ашу қуанышы, жетістік
• Баланың даму ерекшелігі аймағының
шексіздігі
Коучинг стиліндегі сабақтардың құрылысы
Мақсаты
Неге қол жеткізгіміз келеді?
Не істеуім керек,
қалай жасауым керек?
Іс әрекет
Нәтиже
Мақсатқа жеттім
Мақсатқа жете алмадым
Талдау
Қорытынды
Мақсатқа жеттімТалдауҚорытындыНеге қол жеткізгіміз келеді?Не істеуім керек, қалай жасауым керек?
• Субъектілердің өзара қарым-
қатынасын
• Бала мүмкіндігі мен оның
«жылдамдығын»
• Мақсатын. Жеке тұлғалық
мағыналары және
мотивациясын.
• Аралық және қорытынды
рефлексия.
• Қате жіберу мүмкіндігін.
• Бастамалары мен
шығармашылығын қолпаштау.
• Рейтингтеу. Балдық бағалау
жүйесі.
• Қолдау.
• Жұмсарту сөздері мен серіппе
сөздер.
Топтық жұмыс: “Қиын үштік”
1. Оқу материалының
меңгерілуінің тексерісі
2. Сабақ барысын тиімді
жоспарлаудағы
3. Жаңа тақырыпты
тарқатудағы
4. Жаңа білімді бекітудегі
5. Оқу материалын
жинақтаудағы
Тиімді сабақ жүргізудегі
коучинг құралдары:
1. Келісімшарт жасасу
2. SMART мақсат
3. Қолдау
4. Жұмсарту сөздері
5. 1 ден 10ға дейінгі шәкіл
Жоспарлаудағы 4 сұрақ:
1. Қандай нәтиже күтесіз?
2. Нәтижеге қалай жетуге
болады?
3. Мақсатқа жету үшін
қандай әрекет жасайсыз?
4. Мақсатқа жеткендігіңізді
неден білдіңіз?
Рефлексия:
1. Тиімді сабақ түрі қандай
болды?
2. Өз тәжірибеңізде оны қалай
жүзеге асыруға болады?
3. Өз тәжірибеңізге тиімді
ендіру үшін қандай әрекет
жасар едіңіз?
4. Мақсатқа жеткендігіңізді
қайдан білдіңіз?
Келесі
қадамыңыз
қандай
болмақ?
Р Е Ф Л Е К С И Я
Б ү г і н г і к о у ч и н г с е с с и я с і з г е
т и і м д і б о л д ы м а ?
Ж ұ м ы с б а р ы с ы н д а ө з
т ә ж і р и б е ң і з г е қ а ж е т т і
а қ п а р а т а л а а л д ы ң ы з б а ?
Ұ с ы н ы с т і л е г і ң і з . . . .
« Ж а л ғ ы з с ү й е н і ш , ж а л ғ ы з ү м і т – о қ у д а .
т е , ж ұ р т т ы ғ ы м ы з д ы
Т е ң д і к е ж е т с е к
с ы б а ғ а л ы
д ү н и е д е г і
т а ,
о р н ы м ы з д ы а л с а қ т а , б і р ғ а н а о қ у д ы ң
с а қ т а с а қ
а л а м ы з . Ж а қ с ы л ы қ қ а
а р қ а с ы н д а
б а с т а й т ы н ж а р қ ы н ж ұ л д ы з о қ у »
М і р ж а қ ы п Д у л а т о в
Тыңдағандарың
ызға рахмет!!!
сау
Келесі
жүздескенше