Сыныбы 7 Күні 19.03
Сабақтың тақырыбы Екі шеңбердің өзара орналасуы
Мақсаты Шеңбер және оған жүргізілетін жанама, екі шеңбердің өзара орналасуы туралы біледі және оның қасиеттерін есептер шығаруда қолдана алады
Күтілетін нәтиже А. Шеңбер және жанаманың анықтамасын біледі
В. Шеңберлердің орналасуы қасиеттерін есептер шығаруда қолдана алады
Керекті жабдықтар АКТ мүмкіндігі, оқулық, флипчарт, әдістемелік құралдар, бояу қарандаштар, бағалау парақтары
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті
Кіріспе Мұғалім сәлемдеседі Сәлемдесіп бір-біріне сәттілік тілейді.
Тұсау кесер
Өткенді қайталау арқылы жаңа сабақты меңгеруін ұйымдастыру. Оқушыларды топқа бөлу және флипчарттағы сәйкестендіру арқылы оларға түрткі сұрақтар қою.
1.Шеңбер, шеңбердің центрі, радиусы деген не?
2.Шеңбердің хордасы деген не? Қандай хорда диаметр деп аталады?
3.Қандай түзу шеңберге жанама деп аталады? Оқушылар топтаса отырып қойылған сұрақты еске түсіріп талдау жасайды.
Сабақтың мақсатын құрады
Негізгі бөлім
Сергіту сәті орындату
. Топтастыра отырып оқушыларға оқулықпен жұмыс жасату зертеушілік әңгіме, топтық әңгіме, сұрақтар беру, есептер шығарту.
Шеңберлердің қандай жанасуы сырттай жанасу, ал қандай жанасуы іштей жанасуларын қарастырыңдар.
Мына есептерді №244(1,2) шығарыңдар. Топпен талдау жасап, бір-біріне түсіндіреді, сұрақтарға жауап береді, ойларын А3 форматына түсіреді, жұп өз постерін қорғайды.
Есептер шығарады:
Топта шығарып, есепті талдайды, өзара бағалайды.
Қорытынды
Бүгінгі сабақты «Табыс ағашын» отырғызу әдісімен қортындылаймыз
Үйге тапсырма №243,244 аяқтау, өзіңді тексер Бағалау парағын толтырады.
Рефлексия: Кез келген оқушы осы сабақ бойынша өзінің пікірін айтады және табыс ағашына өзінің алмасын жапсырады.
Сабақтың өзіндік талдауы
Сабақ бойынша өзгертулер
Бағалау парағы
Әр тапсырманы дұрыс орындаған үшің немесе орындамаған үшін сәйкес 0,1,2 балл беріледі. 0- тапсыманы орындамаған, 1- тапсырманы толық орындамаған, 2-тапсырманы толық орындаған . Сабақ барысында оқушылардың белсенділігіне қарай бағалау.Соңында жиынтық баға қою.
Оқушының аты Сәйкестендіру бөлімі Оқулықпен жұмыс Капитандар алға Постер құру Қорытынды баға
сәйкестікті орындау тесттік жұмыс
Бағалау парағы
Әр тапсырманы дұрыс орындаған үшің немесе орындамаған үшін сәйкес 0,1,2 балл беріледі. 0- тапсыманы орындамаған, 1- тапсырманы толық орындамаған, 2-тапсырманы толық орындаған . Сабақ барысында оқушылардың белсенділігіне қарай бағалау.Соңында жиынтық баға қою.
Оқушының аты Сәйкестендіру бөлімі Оқулықпен жұмыс Капитандар алға Постер құру Қорытынды баға
сәйкестікті орындау тесттік жұмыс
Екі шеңбердің орналасуы.docx
Күні 19.03
Екі шеңбердің өзара орналасуы
Шеңбер және оған жүргізілетін жанама, екі шеңбердің өзара орналасуы туралы біледі және оның
қасиеттерін есептер шығаруда қолдана алады
А. Шеңбер және жанаманың анықтамасын біледі
В. Шеңберлердің орналасуы қасиеттерін есептер шығаруда қолдана алады
АКТ мүмкіндігі, оқулық, флипчарт, әдістемелік құралдар, бояу қарандаштар, бағалау парақтары
Мұғалімнің әрекеті
Мұғалім сәлемдеседі
Өткенді қайталау арқылы жаңа сабақты
меңгеруін ұйымдастыру. Оқушыларды топқа
бөлу және флипчарттағы сәйкестендіру арқылы
оларға түрткі сұрақтар қою.
1.Шеңбер, шеңбердің центрі, радиусы деген не?
2.Шеңбердің хордасы деген не? Қандай хорда
диаметр деп аталады?
3.Қандай түзу шеңберге жанама деп аталады?
Топтастыра отырып оқушыларға оқулықпен
жұмыс жасату зертеушілік әңгіме, топтық
әңгіме, сұрақтар беру, есептер шығарту.
Шеңберлердің қандай жанасуы сырттай жанасу,
ал қандай жанасуы іштей жанасуларын
қарастырыңдар.
Мына есептерді №244(1,2) шығарыңдар.
Бүгінгі сабақты «Табыс ағашын» отырғызу
әдісімен қортындылаймыз
Үйге тапсырма №243,244 аяқтау, өзіңді тексер
Оқушының әрекеті
Сәлемдесіп бірбіріне сәттілік тілейді.
Оқушылар топтаса отырып қойылған сұрақты
еске түсіріп талдау жасайды.
Сабақтың мақсатын құрады
Топпен талдау жасап, бірбіріне түсіндіреді,
сұрақтарға жауап береді, ойларын А3
форматына түсіреді, жұп өз постерін қорғайды.
Есептер шығарады:
Топта шығарып, есепті талдайды, өзара
бағалайды.
Бағалау парағын толтырады.
Рефлексия: Кез келген оқушы осы сабақ
бойынша өзінің пікірін айтады және табыс
ағашына өзінің алмасын жапсырады.
Сыныбы 7
Сабақтың тақырыбы
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Керекті жабдықтар
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері
Кіріспе
Тұсау кесер
Негізгі бөлім
Сергіту сәті орындату
.
Қорытынды
Сабақтың өзіндік талдауы
Сабақ бойынша өзгертулер Әр тапсырманы дұрыс орындаған үшің немесе орындамаған үшін сәйкес 0,1,2 балл беріледі. 0 тапсыманы
орындамаған, 1 тапсырманы толық орындамаған, 2тапсырманы толық орындаған . Сабақ барысында оқушылардың
белсенділігіне қарай бағалау.Соңында жиынтық баға қою.
Оқулықпен
Оқушының аты
Капитандар алға
Постер құру
Қорытынды баға
Сәйкестендіру бөлімі
тесттік
сәйкестікт
і орындау
жұмыс
Бағалау парағы
жұмыс
Бағалау парағы
Әр тапсырманы дұрыс орындаған үшің немесе орындамаған үшін сәйкес 0,1,2 балл беріледі. 0 тапсыманы
орындамаған, 1 тапсырманы толық орындамаған, 2тапсырманы толық орындаған . Сабақ барысында оқушылардың
белсенділігіне қарай бағалау.Соңында жиынтық баға қою.
Оқушының аты
Оқулықпен
Капитандар алға
Постер құру
Қорытынды баға
Сәйкестендіру бөлімі
сәйкестікт
тесттік
жұмыс
і орындау
жұмыс
Расположение двух окружностей
Расположение двух окружностей
Расположение двух окружностей
Расположение двух окружностей
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.