Разработка уроков
Оценка 4.8

Разработка уроков

Оценка 4.8
Разработки уроков
docx
русская литература +1
9 кл
13.11.2019
Разработка уроков
Бұл сабақ жоспары 9- сыныптардың сабақ жоспары. ІІ тоқсанның І бөлімі Тәуелсіз жылдардағы Қзақстан бөліміне арналған. Экпо-2017 көрмесінің саяси, әлеуметтік маңызын жан-жақты сараланаған тапсырмалар беріледі. Оқушылардың өздігінен білім алуына бағытталғын. Жаңартылған білім мазмұнына сәйкес жазылған ашық сабақ жоспары болып табылады.
ҚМЖ 9- сынып қазақ тілі.docx

Қысқа  мерзімді  жоспар

 

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

«ЭКСПО-2017 – Қазақстан белесі»

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

«ЭКСПО-2017- Қазақстан болашағы»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.3.6.1. мәтінде көтерілген мәселені ғаламдық мәселелермен байланыстыра отырып, сыни тұрғыда баға береу (оқылым)

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады: «ЭКСПО-2017- Қазақстан болашағы» мәтінінде көтерілген мәселені ғаламдық мәселелермен байланыстыра отырып, сыни тұрғыда баға бере алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтінде көтерілген мәселені ғаламдық мәселелермен байланыстыра отырып талқылайды

Кейбір оқушылар орындай алады: мәтінде көтерілген мәселені ғаламдық мәселелермен байланыстыра отырып, өз нұсқасын ұсынады, пікірін білдіреді

Бағалау критерийі

·         - мәтінде көтерілген мәселені ғаламдық мәселелермен байланыстырады;

·         - сыни тұрғыда баға береді.

Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар орындай алады: мәтінде көтерілген мәселелерге сыни тұрғыда баға бере алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

 ЭКСПО, форум, көрме, аумағы, халықаралық, «Болашақ энергия»

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

 

 

 

·      Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

·      Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

·      Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

·      Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?

 

Талқылауға арналған сұрақтар:Қазақстанда ЭКСПО қай жылы өтті?, Қандай мемлекеттер қатысты?, ЭКСПО қандай мақсатта ұйымдастырылды?, Қандай тақырыпта өтті?

Не себепті …. деп ойлайсыз?

Қазақстанның дамуына үлесі болды ма?, Не себепті олай деп ойлайсыз?

ишара:

Құндылықтарға баулу

·         1. Тәуелсіз Қазақстан және Астана. Патриоттық тәрбие беру

Пәнаралық байланыс

География

Тақырып бойынша алдыңғы білім

«ЭКСПО-2017» көрмесі туралы ізденіп келу

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 Психологиялық ахуал туғызу

«Шаттық шеңбері»  (оқушылар бір-біріне тілек айтады, сәттілік тілейді)

Мақсаты: оқушылар көңіл күйлерін көтеріп, сабаққа деген қызығушылығын оятады.

 

Сабақтың тақырыбын  анықтау үшін «Мозайка» әдісін қолданамын. Мозайкадан шыққан сурет арқылы оқушылар сабақ тақырыбын анықтайды және топқа бөлінеді.

 

Сабақтың мақсаттары мен бағалау критерийлерін айтып өтемін.

 

Сабақтың ортасы

 

1-тапсырма. ТЖ.

       Мәтінде көтерілген мәселені анықтап, ғаламдық мәселемен салыстырады. 3 мысал келтіріп, сыни тұрғыда баға береді.

Белсенді әдіс «Кубизм» әдісі арқылы жүзеге асады

 

Дескриптор:

-          мәтінде көтерілген мәселені анықтайды;

-          ғаламдық мәселемен салыстырады;

-          3 мысал келтіріп, сыни тұрғыда баға береді

 

ҚБ: бағалау парақшасы арқылы жүзеге асады, топбасшы бағалайды

«Екі жұлдыз, бір тілек» ынталандыру үшін айтамын

 

2-тапсырма ЖЖ.

Мәтінде көтерілген мәселемен ғаламдық мәселенің тиімділігін салыстырып, талқылайды.

Белсенді әдіс: «Венн диаграммасы» графикалық органайзер.

Дескриптор:

-мәтінде көтерілген мәселенің тиімділігін табады;

-ғаламдық мәселемен салыстырып талқылайды.

ҚБ: бағалау парақшасы арқылы жүзеге асады, бір-бірін бағалайды.

(Оқушыларды ынталандару үшін «Екі жұлдыз, бір тілек» )

 

 

3- тапсырма Ж.

«ЭКСПО-2017- Қазақстан болашағы» тақырыбында өз ойларыңды мысал келтіріп, дәлелдеп, қорытындылап айтады.

Белсенді әдіс: «ПОПС» формуласы арқылы жүзеге асады

Дескриптор:

-          өз ойларына мысал келтіреді;

-           дәлелдейді;

-           қорытындылап айтады;

ҚБ: бағалау парақшасы арқылы өзін-өзі бағалайды.

 

Сабақтың соңы

Кері байланыс «Стикердегі диалог»

 

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?  

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

.  Саралау  тапсырмасы

 3- тапсырма

 «ЭКСПО-2017 - Қазақстан болашағы» тақырыбы бойынша өз ойларын айтуда қолдауды көп қажет ететін оқушыға тапсырмаларды орындау барысында жан-жақты əрі нақты көмек қажет болады. Сондықтан, сарлаудың «Диалог жəне қолдау көрсету» тәсілі арқылы  оқушыларды ойланту үшін жəне жауаптар алу үшін  жетелеуші  сұрақтар қою арқылы қолдау көрсетемін.

Орташа қолдауды қажет ететін оқушыларға:

тақырып бойынша өз ойын нақты айту үшін  тірек сөздер жазылған қима қағаздар таратып, қолдау  көрсетемін.

Қабілеті жоғары оқушыларға:

олар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істейді, «Қарқын» тәсілі бойынша тапсырманы орындау кезінде жоғары деңгейлі сұрақтар қою арқылы   бағыт-бағдар беремін.

Оқушы ның аты-жөні

Тапсыр ма

Дескриптор

Балл

 

1-тап сырма

- мәтінде көтерілген мәселені анықтайды;

- ғаламдық мәселемен салыстырады;

- өмірмен байланыстыра отырып  3 мысал келтіреді;

- сыни тұрғыда баға береді

 

 

2-тап сырма

-мәтінде көтерілген мәселенің тиімділігін табады;

-ғаламдық  мәселемен салыстырып талқылайды;

 

 

3-тап сырма

-  өз ойларына  мысал келтіреді;

-   дәлелдейді;

-   қорытындылап айтады;

 

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.

 

 

Жалпы бағалау

 

 

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

 

2:

 

 

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

 

2:

 

 

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

                                                                                                                                                                        

 

 


 

ЭКСПО-2017 – Қазақстан белесі»

ЭКСПО-2017 – Қазақстан белесі»

Сабақ барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Сабақ барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ж. «ЭКСПО-2017- Қазақстан болашағы» тақырыбында өз ойларыңды мысал келтіріп, дәлелдеп, қорытындылап айтады

Ж. «ЭКСПО-2017- Қазақстан болашағы» тақырыбында өз ойларыңды мысал келтіріп, дәлелдеп, қорытындылап айтады

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ бойынша рефлексия
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
13.11.2019