Сабақ жоспары "Қазақ солдаты"
Оценка 4.6

Сабақ жоспары "Қазақ солдаты"

Оценка 4.6
docx
24.05.2022
Сабақ жоспары  "Қазақ солдаты"
«Қазақ солдаты» романы.docx

 

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ер есімі – ел есінде!

Мектеп: Л.Н.Толстой атындағы орта мектебі КММ

 

Күні: 11.05.2022

Мұғалімнің аты-жөні: Аргынова К.И

Сынып: 5 «В,Г»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Ғ.Мүсірепов «Қазақ солдаты» романы (үзінді

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

5.1.6.1 Тыңдалым материалдары негізінде сұрақтарға жауап беру.

5.4.5.1  Жазба жұмыстарында жалғаулардың ерекшелігін ескеріп,үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай дұрыс жазу,сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Берілген мәтіндегі жаңа сөздерді қолдана отырып, ақпаратты мазмұндайды

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Шығармадағы мәселелер жайлы өз пікірлерін білдіреді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Кейіпкерлердің іс-әрекетін шынайы өмірмен салыстырып, өз көзқарастарын білдіреді

Бағалау критерийі

Мәтінді түсінеді, жаңа сөздерді қолданады

Шығармадағы ақпаратты анықтап, өзіндік пікірін білдіреді

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Cабақтың басы                    3 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

«Жүректен жүрекке»

Мақсаты: Оқушылардың психологиялық ахуалын  орнату.

Қане, балалар, шаттық шеңберін құрамыз. Шеңберге тұрудың өзінің үлкен ерекшелігі бар. Шеңберде бір-біріміздің жүзімізді анық, еркін көреміз, қуанамыз, шаттанамыз, тілек тілейміз

 

Топтастыру. Оқушыларды «1, 2, 3» санатып, топқа бөлу

 

Алдыңғы білімді тексеру

«Шындық, Жалған» әдісі

Мақсаты: Сұрақтар арқылы үйге  берілген  тапсырманы  бекіту.

1.

2.

3.

4.

5.

ҚБ. Жасыл және қызыл стикерлер арқылы бағалау

Ұйымдастыру кезеңі.

«Жүректен жүрекке»

Мақсаты: Оқушылардың психологиялық ахуалын  орнату.

Қане, балалар, шаттық шеңберін құрамыз. Шеңберге тұрудың өзінің үлкен ерекшелігі бар. Шеңберде бір-біріміздің жүзімізді анық, еркін көреміз, қуанамыз, шаттанамыз, тілек тілейміз

 

Топтастыру. Оқушыларды «1, 2, 3» санатып, топқа бөлу

 

Алдыңғы білімді тексеру

«Шындық, Жалған» әдісі

Мақсаты: Сұрақтар арқылы үйге  берілген  тапсырманы  бекіту.

1.

2.

3.

4.

5.

ҚБ. Жасыл және қызыл стикерлер арқылы бағалау

 

 

 

Жақсы

 

 

Жарайсың!

 

 

Ойлан...

 

 

Дұрыс

Оқулық кима қағаздар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стикерлер

 

 


Сабақтың ортасы

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 мин

«Миға шабуыл» кезеңі

Қазір біз интерактивті тақтадан «Қазақ солдаты» романының үзіндісінен бейнетаспаны көреміз,мұқият тыңдаймыз.

Кофе таяқшалары арқылы сұрақтар қою арқылы сабақтың тақырыбын ашамыз.

1.Бейне фильмде не көрдіңдер?

2.Қай жерде, қашан болған оқиға?

3.Бұл романның авторы кім?

4.Қандай кейіпкерлердің есімдері естерінде қалды?

5.Болған оқиғаны кім баяндап тұр?

 

1-тапсырма.Мәтін жұмыс

 «Джигсо» әдісі арқылы мәтінді оқып, түсіну.  Негізгі ақпараттарды анықтау.

Топтар берілген үзінділерді оқып, бір-біріне түсіндіреді. Өзекті мәселелерді талдап, жаңа сөздерді қолдана отырып, өз пікірін айтады

                       

Дескрипторлар:

Роман үзіндісін  оқиды

Мазмұнын баяндайды

Негізгі ақпаратты жинақтап, өз пікірін айтады

Шынайы өмірмен байланыстырады

 

ҚБ. Топтар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалайды

Кері байланыс. Мәтін мазмұны бойынша негізгі ақпараттарды талдайды. Ақпараттардың желісін мазмұндау бойынша мұғалім тарапынан кері байланыс ұсынылады. «Негізгі үш ақпарат» әдісін пайдаланады.

 

2-тапсырма

«Оқиға кестесі» әдісі

Оқиғадағы басты мәселелерді мәтіндегі жаңа сөздерді қолдана отырып, тірек сөздермен толтырыңыз.

 

 

ауыл          Кезде         қамқор       базар        жазғы        ана

дан              су              лық           алаңы        театр         сағы

қашу                                                                  да             нышы

                                                                           

                                                                                           

Дескрипторлар:

Мәтіндегі жаңа сөздерді қолданады

Сөз тіркестерін құрайды

толтырады

 

ҚБ. Жақсы! Өте жақсы! Марапат сөздер арқылы бағаланады.

 

Бейнефильм

 

 

 

 

 

 

 

Флипчарт,

Маркер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://ds04.infourok.ru/uploads/ex/02b3/0003bfba-2ed26464/img7.jpg

 

Сабақтың соңы  5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия пирамидасы

Мақсаты: Оқушылардың сабақтан алған  білім деңгейін  анықтау

Оқушылар стикерлерге жауаптарын жазып, пирамидаға жабыстырады.

 

 


                                                        Есіңе

                                                      сақтау

                                               керек маңызды

                                      бір нәрсе

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Флипчарт

стикерлер

Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?


Тексерілді.......................


 

Ер есімі – ел есінде!

Ер есімі – ел есінде!

Б . Жасыл және қызыл стикерлер арқылы бағалау Ұйымдастыру кезеңі

Б . Жасыл және қызыл стикерлер арқылы бағалау Ұйымдастыру кезеңі

Сабақтың соңы 5 мин

Сабақтың соңы 5 мин
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.05.2022