Қызықты ертегі
Оценка 5

Қызықты ертегі

Оценка 5
docx
24.05.2022
Қызықты ертегі
Қызықты ертегі.docx

 

Қазақ тілі

Мектеп: «Л.Н.Толстой атындағы  орта мектеп» КММ

Күні: 20.02.2022ж

Мұғалімнің аты-жөні: Аргынова К.И

Сынып: 4«Б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың

тақырыбы:


  Қызық ертегі «Он тақия»

Сабақ негізделген оқу мақсаты

4.2.4.1-           суретті            жоспар           және   тірек сөздер/сұрақтар негізінде шағын мәтінді жоспарлау.

4.4.3.1-мұғалімнің қолдауымен сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажырату және тиісті тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:  Қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды

Оқушылардың көпшілігі істей алады: тыңдау/көру материалындағы оқиғаларды түсінеді,сұраққа жауап береді

Кейбір оқушылар істей алады: Алдар мен Бай жайлы өз ойын білдіре алады

Бағалау критерийлері

1.Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

2.Мәтіннен түсінгенін көрсете алады,тапсырма орындайды

Алдыңғы оқу

Ертегі не туралы?

Жоспарланған уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті  

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

 

 

Басы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2мин

 

 

 

 

 

 

 

 

3мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Психологиялық ахуал орнату.

-Сәлеметсіңдерме!
Қызығушылық ояту.

-Бүгінгі күндерің сәтті өтсін!

«Миға шабуыл»әдісі.Интерактивті  тақтадан мультфильм  түрлерін көрсету.
-Балалар,біз мультфильмді бәріміз жақсы көреміз. Кәне,атап жіберейікші!

Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Қызық ертегі.  «Он тақия» мультфильмін ұсына отырып,сабақ мақсатымен таныстырамын.

Сабақтың мақсаты: Суретті        жоспар және тірек сөздер/сұрақтар негізінде шағын мәтінді жоспарлау.

Мұғалімнің қолдауымен сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажырату және тиісті тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану.
Тыңдалым.«Түртіп алу» стратегиясы.

Мультфильм  көре отырып, таныс сөздерді жазып алу  

Сөздік жұмысын жүргізу. Жаңа сөздеримен сөзтіркестерін, сөйлемдер құрастыру


сараң – скупой, жадный

тапқыр – находчивый

тақия – тюбитейка

ренжу – обижаться, огорчаться


«Еркін микрофон»әдісі.
Сараң бай Алдар көсеге не деді?

Алдар көсе не істеді?

Алдар неше неше тақия тікті?

Байдың  тақиялары қандай?

Бай не істеді?

Алдар көсеге кім ренжіді?


Дескриптор

1. Сұрақтарға толық жауап береді

2. Жаңа сөздерді қолданады

 

Сәлемдеседі

Балалар бір-біріне жақсы тілектер айтады

Мультфильм   көреді

 

 

Мұғалімнің сұрақтарына жауап беред

 

і

 

 

 

 

Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажыратады және тиісті тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолданады

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект краткосрочного материала по казахскому языку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жақсы

 

 

 

 

Жарайсың!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор

  1. Мультфильм көру, тыңдау арқылы мазмұнын түсінеді
  2. Мультфильм көру арқылы таныс сөздерді жазады

 

 

Сыныптың ережесі:

ынтымақтастық;

құрмет;

уақыт;

әділдік

 

 

 

Ф.Ш.Оразбаева.,Ж.Т.Дәулетбекова  Қазақ тілі. 2-сынып. – Алматы: Көкжиек-Горизонт, 2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Он тақия https://www.youtube.com/watch?v=SE6qX_Wz5ew

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ортасы

Сергіту сәті

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 мин

 

 

 

 

(ТЖ) Жазылым

Кенбай орта мектеп шағын топ тәрбиешісі : Сартаева Жанар Елемесовна "5  санымен таныстыру"

 

Дескриптор

1.      Суретті атай алады

2.      Қатесіз жаза алады

3.      Дұрыс  орналастыра алады

4.      Тыныс белгілерін дұрыс қолдана алады

Сергіту сәті:  «Қамажай»

 

Айтылым

 

Бай: Алдар осы сен тақия жақсы тігеді дейді. Маған тақия тігіп бересің бе?

Алдар: ______________________________________

Бай: онда маған он тақия тігіп бер!

Алдар:______________________________________

Бай: Мыналарды қалай киемін?!

Алдар:______________________________________

 

Дескриптор

1. Сұрақтарға жауап бере алады

2. Сөйлемдерді айтылу мақсатына қарай ажырата алдады

3. Кейіпкердің көңіл күйін білдіре алады

 

Үлестірмелі парақтар.

 

 

 

Соңы

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

Айтылым.

Сұрақтарға жауап бер.

-          Алдар көсе қандай адам?

            Неге?

-          Бай қандай адам?

           Неге?

Дескриптор

1. Сұрақтарға жауап бере  алады

2. Алдар мен бай жайлы өз ойын білдіре алады

 

Кері байланыс

3мин

Бүгінгі сабақта болған көңіл-күйді «Бағдаршам» түсіне қарай бағалау

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетінінен не білдім?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Бай: Алдар осы сен тақия жақсы тігеді дейді. Маған тақия тігіп бересің бе?

Алдар:_______________________________

 

Бай: Онда маған он тақия тігіп бер!

 

Алдар:_______________________________

 

Бай: Мыналарды қалай киемін?!

 

Алдар:_______________________________

 

 

Бай: Алдар осы сен тақия жақсы тігеді дейді. Маған тақия тігіп бересің бе?

Алдар:_______________________________

 

Бай: Онда маған он тақия тігіп бер!

 

Алдар:_______________________________

 

Бай: Мыналарды қалай киемін?!

Алдар:_______________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Скачано с www.znanio.ru

Мектеп: «Л.Н.Толстой атындағы орта мектеп»

Мектеп: «Л.Н.Толстой атындағы орта мектеп»

Психологиялық ахуал орнату. -Сәлеметсіңдерме! Қызығушылық ояту

Психологиялық ахуал орнату. -Сәлеметсіңдерме! Қызығушылық ояту

ТЖ) Жазылым Дескриптор 1

ТЖ) Жазылым Дескриптор 1

Соңы 3 мин

Соңы 3 мин

Қызықты ертегі

Қызықты ертегі

Бай: Алдар осы сен тақия жақсы тігеді дейді

Бай: Алдар осы сен тақия жақсы тігеді дейді

Алдар:_______________________________

Алдар:_______________________________

Қызықты ертегі

Қызықты ертегі

Қызықты ертегі

Қызықты ертегі
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.05.2022