9а сынып № 10 сабақ ____________________
Сабақтың тақырыбы: Күш
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік мақсаты: Оқушы білімін, іскерлігін, дағды деңгейін бақылау, бағалау. Күш туралы
негізгі ұғымдармен таныстырып солар жайлы түсінік қалыптастыру.
2. Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың білім деңгейін және білім мазмұнының тұрақтылығы
мен оны игерудегі іскерлік пен дағдыны бақылау.
3. Тәрбиелік мақсаты: Адамгершілікке, ұқыптылыққа, алғырлыққа, отансүйгіштікке, табиғатты
аялауға, сыйластық пен әдептілікке баулу.
Сабақтың түрі:жаңа білімді қалыптастыру, жалпылау
Сабақтың әдістәсілдері: Әңгіме, лекция, дискуссия, кітаппен жұмыс.
Сабақтың көрнекіліктері: плакаттар, суреттер,
І. ДК. Ұйымдастыру кезеңі:
Сабақтың барысы:
1. Сәлемдесу;
2. Оқушыларды түгендеу;
3. Сынып болмесінің тазалығын тексеру;
4. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру (жұмыс орны, отырыстары, сыртқы түрлері);
5. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
ІІ. ДК. Үй тапсырмасын тексеру, қайталау.
А) теориялық білімдерін тексеру.
Ә) практикалық тапсырмаларын тексеру.
Б) есептерін тексеру.
ІІІ.ДК Білімді жанжақты тексеру./ ІV. ДК. Жаңа материалды қабылдауға әзірлік, мақсат қою.
Бүгінгі негізгі мақсатымыз оқулық бойынша күшпен танысамыз.
1. Қандай санақ жүйесі инерциялық деп аталады?
2. Жермен байланысқан санақ жүйесі инерциялық санақ жүйеге жата ма?
3. Ньютонның бірінші заңын дәлелдейтін мысалдар келтіріңдер.
4. Электромагниттік және серпімді толқындардың ұқсастықтары мен айырмашылықтары қандай?
V. ДК.Жаңа материалды меңгерту:
1. Күшфизикалық денелердің өзара әрекеттесуін сипаттайтын физикалық шама.
2. Күштердің түрлері: ауырлық күші; серпімділік күші; үйкеліс күші; тіректің реакция күші.
3. Күштің өзі туғызатын үдеумен қандай байланыста болатынын байқауға мүмкіндік беретін тәжірибе.
4. Теңәрекетті күш.
VІ. ДК. Оқытылып отырған оқу материалын қабылдаудағы оқушы түсінігін тексеру.
§11 дайындық сұрақтарын талдау.
1. Күш нені сипаттайды?
2. Күш неліктен векторлық шама болып саналады?
3. Денеге түсірілген күш үдеу туғызатынын көрсететін тәжірибені сипаттаңдар.
4. Күш пен үдеудің арасында қандай байланыс бар?
5. Күштің қандай түрлерін білесіңдер?
VІІ. ДК. Оқытылып отырған оқу материалын бекіту немесе дағдыландыру жұмыстарын
жүргізу.
№1 К.
1. Қозғалтқышы жұмыс істеп тұрған автомобиль горизонталь жолмен түзусызықты бірқалыпты
қозғалады. Бұл Ньютонның бірінші заңына қайшы келмей ме?
2. Медициналық термометрді сілкігенде, сынап бағанының төмендеуін қалай түсіндіруге болады?
9жаттығу
1. Бір денеге 8 Н және 6Н болатын екі күш әрекет етеді. Күштер бағыттарының арасындағы бұрыш 900.
Осы екі күштің теңәрекетті күші неге тең? 2. Дене үш күштің әрекетінен тепетеңдік қалпын сақтап тұр. 6 Нға тең бір күш шығысқа, 3 Нға тең
екінші күш солтүстік шығысқа қарай 600 бұрыш жасай әрекет етеді. Үшінші күштің модулі мен бағыты
қандай?
VIІI.ДК. Бағалау. Үй тапсырмасын беру: §11 , 9жаттығу (3,4)
Сабақ жоспарлары 9 сынып
Сабақ жоспарлары 9 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.