Сабақтың мақсаты: «Мектеп» тақырыбынан өткен материалдарды кайталату арқылы оқушылардың білімдерін жүйелеп, бекіту,оларды тақырыпқа байланысты өз ойын айта білуге үйрету, тақырыптың негізгі идеясын ашу.
Сабақтың міндеттері:
1.Білімділік: Өткенді еске түсіру, сұрақтарға жауап беру, көрген, естіген, оқығандарын практикада қолдана білуге дағдыландыру.
2.Дамытушылық: Ойлау, есте сақтау, көру қабілеттерін дамыту, сөздік қорларын молайту, коммуникативтік құзыреттіліктерін дамыту,ой-өрістерін кеңейту.
3.Тәрбиелік: Білім алуға ынталандыру, оқушыларды оқуға шақырып, өз мектепті құрметтеуге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтижесі: Зат есімнің септелуін, тәуелденуін,көптелуін қайталау, білімдерін тиянақтайды, Сөз тіркестерін,сөйлемдер құрастыра біледі,өз ойларын толық жеткізе алады.
Сабақтың түрі: Жалпылау сабақ
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ .
Алтын ұя мектебім.docx
Сабақтың тақырыбы: Алтын ұя мектебім
Сабақтың мақсаты: «Мектеп» тақырыбынан өткен материалдарды кайталату арқылы
оқушылардың білімдерін жүйелеп, бекіту,оларды тақырыпқа байланысты өз ойын айта
білуге үйрету, тақырыптың негізгі идеясын ашу.
Сабақтың міндеттері:
1.Білімділік: Өткенді еске түсіру, сұрақтарға жауап беру, көрген, естіген, оқығандарын
практикада қолдана білуге дағдыландыру.
2.Дамытушылық: Ойлау, есте сақтау, көру қабілеттерін дамыту, сөздік қорларын
молайту, коммуникативтік құзыреттіліктерін дамыту,ойөрістерін кеңейту.
3.Тәрбиелік: Білім алуға ынталандыру, оқушыларды оқуға шақырып, өз мектепті
құрметтеуге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтижесі: Зат есімнің септелуін, тәуелденуін,көптелуін қайталау, білімдерін
тиянақтайды, Сөз тіркестерін,сөйлемдер құрастыра біледі,өз ойларын толық жеткізе алады.
Сабақтың түрі: Жалпылау сабақ
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ .
Сабақтың әдісі: Интерактивтік оқыту әдісі, мәтінмен жұмыс, қайталау, сұрақжауап,
сөйлемдер құрастыру, талдау, топпен жұмыс жасау, бірбірін тексеру.
Көрнекілігі: интерактивті тақта, мәтін, сәйкестендіру парақтары, бағалау парағы.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі:
Cәлеметсіздер ме, балалар?
Қазір бізде қандай сабақ?
Аптаның қай күні?
1. Психологиялық тренинг.
«Кім жылдам?»жаттығуы. Қатысушлар шеңбер құрып отырады. Доп лақтырған адам мына
үш сөздің ауа жер мектеп сөздерінің біреуің айтады, жер дегенде аңдарды, «ауа» дегенде
құстарды, «мектеп» дегенде мектепке қатысты сөздерді атайды.
2.Топқа бөлу.\сөздер арқылы\ Кім?сұрағына жауап беретін сөздер бір бөлек.Не? сұрағына
жауап беретін сөздер бір бөлек.
3.Сәттілік тілеу.
4. «Миға шабуыл»
ІІ. Үй жұмысын тексеру.
1.Мектеп туралы мақалмәтелдерді жатқа сұрау.
1.Мектепкеме.Білімтеңіз
2.Көп жасаған білмейді, көп көрген біледі.
Много знает не тот, кто больше прожил, а тот, кто больше видел.
3.Тіліңмен жүгірме, біліммен жүгір.
Стремись удивить знаниями, а не красноречием.
4.Өмір – үлкен мектеп.
Жизнь – самая большая школа.
5.Кітап – алтын қазына.
Книга – кладовая золота.
6.Оқусыз білім жоқ, білімсіз күнің жоқ.
Нет жизни без знания, нет знания без учения.
7.Білім инемен құдық қазғандай.
Глубину науки постигать, что иголкой колодец копать.
8.Оқу – білім бұлағы, білім – өмір шырағы.
Учение – основа знания, знание – основа жизни.
9.Күш – білімде, білім – кітапта.
Сила – в знаниях, знания – в книгах. ІІІ. Өткенді қайталау.
1.«Кубизм»әдісі
1.Жалғаулық шылау туралы түснік беру
2.Мысал келтіру
3. Кітаппен жұмыс
Семантикалық картаны толтыру.
Іжақ
ІІжақ
Мен
Сен
Сіз
Ол
ІІІжақ
Біз
Сендер
Сіздер
Олар
ІІІ.Жаңа сабақ.
1.Сөздікпен жұмыс.
Орталықцентр
Сәулеттівеличественный
Мүмкіндік возможность
Өйткені – потому что
Алтын ұяродной дом.
2.Сөз тіркестерін құрастыру.
3. Оқып сұрақтарға жауап бергізу. Көпше түрдегі зат есімдерді дәптерлеріне көшіріп
жаздыру.
Мектебімалтын ұям.
Мен бесінші сыныпта оқимын. Мектеп ауылдың орталығында орналасқан. Мектеп
үлкен,сәулетті. Сынып бөлмелері кең,жарық. Сынып терезелері үлкен.Оқушылардың жақсы
оқып, білім алуына барлық мүмкіндік жасалған.Біз мектебімізді жақсы көреміз. Өйткені ол
біздің алтын ұямыз.
4.Сұрақтар:Мектеп қай жерде орналасқан? Мектеп қандай? Сынып бөлмелері қандай?
Оқушыларға қандай мүмкіндіктер жасалған? Алтын ұя деп нені атаймыз?
5.Сергіту сәті.(видеоролик)
5. «Сәйкестендіру»әдісі.Септіктерді сұрақтарымен, Тәуелдік жалғауларды сөздермен
сәйкестендіру (топтық жұмыс)
7.Жобаны қорғау. «Біздің болашақ мектебіміз». Болашақта біздің мектеп қандай болады?
Мектеп қандай болсын деп қалайсыздар?Қазір біз сіздермен болашақтағы мектептің
жобасын құрастырамыз. (Болашақ мектебінің суретің салып қорғау).
Менің болашақтағы мектебім
Менің болашақтағы мектебім өте әдемі болады. Ол мектеп бес қабатты, лифт
жұмыс істейді. Әр кабинетте интерактивті тақта,әр оқушыда компьютер болады. Интернет
жүйесі барлық кабинеттерге қосылады. Мектеп өте таза, кабинеттер кең болады.
Оқушыларды сабаққа арнайы автобус тасымалдайды. Әр оқушының киім қоятын жеке
шкафы болып, ол кілттенеді.
ІҮ. Бағалау.
Формативтік бағалау.
Оқушылардың
атыжөні
«Сәйкестендіру»
әдісі.
Сөздікпен жұмыс Мәтінмен
баға
Критериялары: «5» 1415 балл.
«4» 1312 балл
жұмыс,сұрақтарға
жауап беру. «3» 11 – 8балл.
Ү. Рефлексия. «Даналық ағашы» Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге
жазып «Білім ағашына» іледі.
ҮІ. Ү/ж. Мектеп туралы диалог құрастыру.
Сабақтың тақырыбы: Алтын ұя мектебім
Сабақтың тақырыбы: Алтын ұя мектебім
Сабақтың тақырыбы: Алтын ұя мектебім
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.