Сабақ мақсаты:
Оқушыларды рухани- адамгершілік,сүйіспеншілік ,қайырымдылық туралы түсініктерін ащу.
Міндеттері:
- адамзатты,табиғатты сүюге, мақтан тұтуға, құрметтеуге тәрбиелеу
- Адамгершілік, сүйіспеншілік, қайырымдылық сезімдерін арттыру.
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
2.Тыныштық сәті
3.Үй тапсырмасын тексеру:
4. Дәйексөз
5. Мультфильм қарау:«Қарлығаштың құйрығы неге айыр?»
6. Шығармашылық жұмыс.
8.Топпен ән айту «Ақ әжем»
9.Үй тапсырмасы
10.Соңғы тыныштық сәті.Батыс Қазақстан облысы
Теректі ауданы
Айтиев селосы
Айтиев бастауыш мектебі
Мұғалім:Танатарова Шолпан Каратаевна
Сынып:1
Тақырып: Қамқор болып өсемін
Құндылық: « Сүйіспеншілік»
Сабақ мақсаты:
Оқушыларды рухани- адамгершілік,сүйіспеншілік ,қайырымдылық туралы түсініктерін ащу.
Міндеттері:
- адамзатты,табиғатты сүюге, мақтан тұтуға, құрметтеуге тәрбиелеу
- Адамгершілік, сүйіспеншілік, қайырымдылық сезімдерін арттыру. Ресурстар:
Оқу құралдары,үнтаспаға жазылған Сөзін жазған: О.Әубәкіров,әнін жазған: К.Қуатбаев «Ақ әжем »әнін орындату;шығармашылық жұмыстың тапсырмасы;мультфильм
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
2.Тыныштық сәті
1,2,3...көзімізді жұмып терең демаламыз.Денелеріңді түзеу ұстап,бастарынды жоғары көтеріп ,ыңғайланып отырыңыздар.Туған елінің тамаша жерлерін көз алдына елестетейік.Ауаны терең жұтып,еркін тыныстандар,айналадағы барлық тіршілік иесі оларды аялап.қоршап,қамқор болып жатқаның сезінеді.Тұла бойыныз жақсылыққа,сүйіспеншілікке толғанын сезінейік.Осылай екі минуттай отырады.
3.Үй тапсырмасын тексеру:
«Мен қамқорлықты қалай түсінемін?»әңгіме дайындап келу.
4. Дәйексөз
Қамқорлық жасауды үйрен!
Шамаң келсе көмектес!
Ақыл сөздер
-Қамқорлық-адамның адамға,адамның табиғатқа,жан-жануарларға жақсылық жасауы.Біз бүгінгі сабақта қамқорлықты риясыз жасау керектігін түсіндік.
5. Мультфильм қарау:
«Қарлығаштың құйрығы неге айыр?»
• Ана қарлығашқа қандай қамқорлық көрсетті?
• Қарлығаш адам баласына қандай қайырымдылық жасады?
Қорыту:осы мультфиль арқылы адамның құстарға,құстардың адамға қамқорлық жасай алатын білдік.Қамқорлық-адамға,табиғатқа,жан-жануарларға жанашырлықпен қарау,көмектесу.
6. Шығармашылық жұмыс.
Сыныпты 2 топқа бөліп,оқулықтағы суреттерге қарап,оларға қандай қамқорлық жасау керектігін айту.
8.Топпен ән айту «Ақ әжем»
Сөзін жазған: О.Әубәкіров,әнін жазған: К.Қуатбаев
1.Өзін мені өсірген,
Айналайын ақ әжем.
Тентек болсам кешірген
Шөлдедің бе,ай,дана әжем?
2.Шай қайнатып келейін,
Шекер салып жан әжем.
Өзім құйып берейін,
Балдай тәтті бал әжем.
9.Үй тапсырмасы: «Балапан мен мысық»мәтінді оқып,түсінгенің айту.
10.Соңғы тыныштық сәті.
(Музыка әуенімен) көзімізді жұмып, терең тыныс алып, оқушылар, қазір барлықтарың жақсы бір сезім әсеріне берілесіңдер. Бойларыңа үнемі жаңа шуақ еңгізіледі. Ол – адамгершілік шуағы. Ол жылу аяқтарыңның басынан бастап, жоғарылап барады. Қызу шуақты, ыстық жылулықты сезіңіндер, жүрекке келді. Жүректеріңе жан шуағы орнады. Жаман әдет пен қылықтардан тазарып, жаны таза, көңілі ақ рухани сезімдерге бай адам болыңдар. Ықыластарыңа рахмет.
Қасиеттер:адамдарға, қоршаған ортаға сүйспеншілік,қайырымдылық,мақтан тұту,құрметтеу.
Қамқор болып өсемін.docx
Батыс Қазақстан облысы
Теректі ауданы
Айтиев селосы
Айтиев бастауыш мектебі
Мұғалім:Танатарова Шолпан Каратаевна
Сынып:1
Тақырып: Қамқор болып өсемін
Құндылық: « Сүйіспеншілік»
Сабақ мақсаты:
Оқушыларды рухани адамгершілік,сүйіспеншілік ,қайырымдылық туралы
түсініктерін ащу.
Міндеттері:
адамзатты,табиғатты сүюге, мақтан тұтуға, құрметтеуге тәрбиелеу
Адамгершілік, сүйіспеншілік, қайырымдылық сезімдерін арттыру.
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
2.Тыныштық сәті
1,2,3...көзімізді жұмып терең демаламыз.Денелеріңді түзеу ұстап,бастарынды
жоғары көтеріп ,ыңғайланып отырыңыздар.Туған елінің тамаша жерлерін көз
алдына елестетейік.Ауаны терең жұтып,еркін тыныстандар,айналадағы барлық
тіршілік иесі оларды аялап.қоршап,қамқор болып жатқаның сезінеді.Тұла
бойыныз жақсылыққа,сүйіспеншілікке толғанын сезінейік.Осылай екі минуттай
отырады.
3.Үй тапсырмасын тексеру:
«Мен қамқорлықты қалай түсінемін?»әңгіме дайындап келу.
4. Дәйексөз
Қамқорлық жасауды үйрен!
Шамаң келсе көмектес!
Ақыл сөздер
Қамқорлықадамның адамға,адамның табиғатқа,жанжануарларға жақсылық
жасауы.Біз бүгінгі сабақта қамқорлықты риясыз жасау керектігін түсіндік.
Ресурстар:
Оқу құралдары,үнтаспаға жазылған
Сөзін жазған: О.Әубәкіров,әнін жазған:
К.Қуатбаев
әжем »әнін
орындату;шығармашылық жұмыстың
тапсырмасы;мультфильм
«Ақ
5. Мультфильм қарау:
«Қарлығаштың құйрығы неге айыр?»
Ана қарлығашқа қандай қамқорлық көрсетті?
Қарлығаш адам баласына қандай қайырымдылық жасады?
Қорыту:осы мультфиль арқылы адамның құстарға,құстардың адамға
қамқорлық жасай алатын білдік.Қамқорлықадамға,табиғатқа,жан
жануарларға жанашырлықпен қарау,көмектесу.
6. Шығармашылық жұмыс.
Сыныпты 2 топқа бөліп,оқулықтағы суреттерге қарап,оларға қандай
қамқорлық жасау керектігін айту.
8.Топпен ән айту «Ақ әжем»
Сөзін жазған: О.Әубәкіров,әнін жазған: К.Қуатбаев
1.Өзін мені өсірген,
Айналайын ақ әжем.
Тентек болсам кешірген
Шөлдедің бе,ай,дана әжем?
2.Шай қайнатып келейін,
Шекер салып жан әжем.
Өзім құйып берейін,
Балдай тәтті бал әжем.
9.Үй тапсырмасы: «Балапан мен мысық»мәтінді оқып,түсінгенің айту.
10.Соңғы тыныштық сәті.
(Музыка әуенімен) көзімізді жұмып, терең тыныс алып, оқушылар, қазір
барлықтарың жақсы бір сезім әсеріне берілесіңдер. Бойларыңа үнемі жаңа
шуақ еңгізіледі. Ол – адамгершілік шуағы. Ол жылу аяқтарыңның басынан
бастап, жоғарылап барады. Қызу шуақты, ыстық жылулықты сезіңіндер,
жүрекке келді. Жүректеріңе жан шуағы орнады. Жаман әдет пен қылықтардан тазарып, жаны таза, көңілі ақ рухани сезімдерге бай адам болыңдар.
Ықыластарыңа рахмет.
Қасиеттер:адамдарға, қоршаған ортаға сүйспеншілік,қайырымдылық,мақтан тұту,құрметтеу.
Тақырып: Қамқор болып өсемін
Тақырып: Қамқор болып өсемін
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.