Тұрлаусыз мүшелер. ( 3 - сынып, тіл маржаны факультатив)
Оценка 4.7
Занимательные материалы +1
docx
классное руководство
3 кл
12.01.2019
Сабақтың мақсаты:
1. Танымдылық тапсырмалар , сұрақтар арқылы оқушылардың дүниетанымын, шығармашылық қабілеттерін байқау, дамыту.Өздігінен қорытынды шығара білуге үйрету.
2. Танымдылық тапсырмалар , сұрақтар арқылы оқушылардың дүниетанымын, шығармашылық қабілеттерін байқау, дамыту.Өздігінен қорытынды шығара білуге үйрету.
3.Оқушылардың ана тілін сүюге адамгершілік қасиеттерін қалыптастыру, сөздерді түсініп, үлгі өнеге алу.
турлаусыз мушелер.docx
Тақырыбы: Тұрлаусыз мүшелер.
Сабақтың мақсаты:
1. Танымдылық тапсырмалар , сұрақтар арқылы оқушылардың дүниетанымын,
шығармашылық қабілеттерін байқау, дамыту.Өздігінен қорытынды шығара
білуге үйрету.
2. Танымдылық тапсырмалар , сұрақтар арқылы оқушылардың дүниетанымын,
шығармашылық қабілеттерін байқау, дамыту.Өздігінен қорытынды шығара
білуге үйрету.
3.Оқушылардың ана тілін сүюге адамгершілік қасиеттерін қалыптастыру,
сөздерді түсініп, үлгі өнеге алу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдістәсілдері: көрнекілік, сұрақжауап, талдау, жинақтау.
Сабақтың көрнекіліктері: үлестірмелі карточкалар. тірек сызбалар.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Шырылдайды қоңырау.
Біз сабақты бастаймыз.
Партамызға отырып,
Табыс тілеп көзбенен.
Алға қадам бастаймыз.
ІІ. Жанжақты білімдерін тексеру.
Сөйлемде кездесетін қандай мүшелерді білесіңдер? Тұрлаулы мүшелерге
нелер жатады?
Жадыра келді.
Жадыра қалаға келді.
Қоңырау
соғылды.
Қоңырау қайта қайта
соғылды.
Мал өседі.
Мал төлден өседі. Сөйлем мүшелеріне назар аударайық. Бағанның сол жағындағы сөйлемдер –
тұрлаулы мүшелерден құралған. Бағанның оң жағында сөйлемдерге сөздер
қосылған, ол сөздер сөйлем жасауға көмектесіп тұр. Бұл сөздер өздігінен
сөйлемдер жасай алмайды.
ІІІ. Жаңа материалмен жұмыс:
1. Жасырылған сөздер арқылы жаңа тақырыпты ашу.
2. Топтастыру.
3. Керекті сөздер арқылы сөйлем құрастыру, оларға сұрақ қою.
Жолаушылар аттанды. Әсем сабақ оқыды. Жер тегістелді. Тапсырма
орындалды.
а) дәптермен жұмыс. жазу, қарамен жазылған сөздер қандай
сұрақтарға жауап береді? Ережемен жұмыс. Қонақтар төрге отырды. Мөлдір шай жасады. Дастарқанды дәмді тағамға
толтырды. Шайды әжесі құйды.
ІҮ. Сергіту сәті
Мақалдарды көшіріп жаз. Тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелердің астын сыз.
Кең киім оңай тозбайды,
Кеңесті ел азбайды.
Соңғы екі сөйлемді сөйлем мүшелеріне
талда.
Лебі мұздай ызғарлы,
Алып келді қыс қарды.
Қысқа түндер ұзарды,
Ұзақ күндер қысқарды.
Ү. Ой қозғау кезеңі:
1. Венн диаграммасытұрлаулы мүшелер мен тұрлаусыз мүшелерді
салыстыру.
2. Стикер. Тұрлаусыз мүшелермен сөйлем құрастыру. ҮІ. Бекіту:
3. Суретте не бейнеленген? Бес жол өлең құрастыру.
ҮІІ. Қорытындылау: Балалардың сабақтан алған әсерлерін,
бағдаршамның 3 түсі арқылы көрсетуі.
Балалар, бүгін біз не үйрендік?
Оларды неліктен тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелер деп атаймыз?
Сөйлемнің қандай мүшесімен таныстық?
ҮІІІ. Оқушыларды бағалау:
Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды мадақтама смайлигі арқылы бағалау. Шарбақты жалпы орта білім беретін мектеп
Өткізген: Ағыбай М.Е.
Сынып: 3 қазақ 20152016 оқу жылы
Тұрлаусыз мүшелер. ( 3 - сынып, тіл маржаны факультатив)
Тұрлаусыз мүшелер. ( 3 - сынып, тіл маржаны факультатив)
Тұрлаусыз мүшелер. ( 3 - сынып, тіл маржаны факультатив)
Тұрлаусыз мүшелер. ( 3 - сынып, тіл маржаны факультатив)
Тұрлаусыз мүшелер. ( 3 - сынып, тіл маржаны факультатив)
Тұрлаусыз мүшелер. ( 3 - сынып, тіл маржаны факультатив)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.