Қысқамерзімдіжоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Кинематика |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні |
|||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтақырыбы |
Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс, үдеу. |
|
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.1.4–уақытқа тәуелділік графиктерінен орын ауыстыруды,жылдамдықтыты,үдеуді анықтау ; |
|||||||||||||
|
Сабақмақсаттары |
Теңайнымалы қозғалыс, үдеудің физикалық маңызымен,формуласы және өлшем бірлігімен танысады,Уақытқа тәуелділік графиктерін салуды ,орын ауыстыруды,жылдамдықты,үдеуді графиктен анықтауды үйренеді |
|||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушы білуі тиісті… - Теңайнымалы қозғалыс туралы сипаттамаларының физикалық маңызын, қозғалыс теңдеулерін, формуласы және өлшем бірліктерін біледі, - Уақытқа тәуелділік графиктерін салып ,орын ауыстыруды,жылдамдықты,үдеуді графиктен анықтай алады ,есеп шығаруда қолдана алады. |
|||||||||||||
|
Тілдікмақсаттар |
Оқушы оқыту мақсатына жетті,егер.... · Түсініктерін тәжірибе жүзінде пайдаланады. · Терминология,сөздік жаттау · Ережелерді біле отырып,есептерді шығарады,ойын тұжырымдайды. Диалог құрайды, пікірлерін жеткізеді.
|
|||||||||||||
|
Құндылықтардыдарыту
|
Айналасындағы қоршаған ортаны тану,оған сүйіспеншілігін білдіріп,аялай білу. |
|||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Математика,сызу |
|||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтамен шұғылдана білу |
|||||||||||||
|
Бастапқы білім
|
7- сыныптан бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстардың ережелерін ,теңдеуін біледі,графиктерін сызады. |
|||||||||||||
|
Сабақбарысы |
||||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-2 мин 3-10 мин 11-19 мин
«Миға шабуыл» 20-22 мин |
Мұғалім:1.0.Ұйымдастыру кезеңі. 1.1.Оқушылармен амандасу Психологиялық тренинг «Жылы лебіз» Формативті бағалау. Өзара тексереді.Тақтадағы жауапқа қарап. 1.Жүрген жол дегеніміз...Теңдеуі,өлшем бірлігін жазыңыздар. 2.Орын ауыстыру дегеніміз... Теңдеуі,өлшем бірлігін жазыңыздар. 3.Жылдамдық дегеніміз.. Теңдеуі,өлшем бірлігін жазыңыздар. 4.Бірқалыпты қозғалыс графигін сызыңыз. 5.Бірқалыпсыз қозғалыс графигін сызыңыз. Түрткі эксперимент,сұрақтар.Эксперимент орындау. 1.Графиктерді сыза аламызба? 2.Графиктерді оқи аламызба? 3.Ал физикалық сипаттамларын график бойынша алып есептеу жүргізе аламызба? |
А4 қағазы,
Доп,арбаша Графиктер көрсетілімі |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
23-28 мин
Жеке ,жұмыс жұмыс
|
W- Сынып жұмысы Мұғалім үдеудің физикалық маңызын,формуласын,өлшем бірлігін түсіндіреді,графиктерді және олармен есептеу есептеу жолдарын көрсетеді.Оқушылар тапсырмаларды рет ретімен орындайды.Есептер шығарады.Өздерін бағалайды.
1 кезең – формуланы қорытып шығаруға дайындық (жеке,жұппен). .Дене жылдамдығының уақытқа тәуелділігі vх=12-4t формуласымен бірге .Дене координаталарының есептейтін теңдеу жазыңдар. 2 кезең- есепте бірнеше формуламен қатар жұмыстану қажет етіледі (жеке) 2.ах =3+2t. vх=5t теңдеулері бойынша жылдамдық проекциясының уақытқа тәуелділігінің графиктерін құрыңдар. 5.Дене тыныштық күйден бірқалыпты үдей қозғалып,қозғалыстың 4с да 7 м жол жүріп өтеді.Дене бірінші 10 с қанша жол жүреді?10 с тың соңында ол қандай жылдамдық алады?10 с аралығында дене қандай жол жүреді? Кері байланыс: Оқушылар ББҮ кестесінің соңғы бағанын толтырады. (2 мин)
|
А4 таратпалар
А4 карточкалар,
|
||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы 38-40 мин |
Үйгетапсырма §4,5тақырыптыоқыпкелу,ереже ,теңдеужаттау 4 жат (4, 5 ,6) есептер |
Оқулық,қосымша әдеьиет |
||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
||||||||||||
|
Саралауіріктелгентапсырмалар, нақтыбіроқушыданкүтілетіннәтижелер, оқушығадербесқолдаукөрсету, оқуматериалдары мен ресурстарыноқушылардыңжекеқабілеттерінесепке ала отырыпіріктеу (Гарднердіңжиындықзияттеориясы) түріндеболуымүмкін. |
«Бас бармақ» тəсілі көмегімен «Шапалақтаy» тəсілі көмегімен «Мадақтаy» тəсілі көмегімен «Бағдаршам» тәсілі көмегімен Смайликтер берy арқылы |
- Оқyшылардың партада дұрыс отырyын қадағалаy; - АКТ-ны yақытылы қолданy; - Психологиялық жағымда ахyал тyғызy, сергітy сәтін ұйымдастырy. |
||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?
|
||||||||||||||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.