Мета: повторити знання учнів з теми «УНТ»;
продовжити розвивати мовлення учнів, удосконалювати навички
читання; спостережливість, рухливість, активність;
виховувати любов до УНТ.
Тип уроку: закріплення та узагальнення.
1.Організація класу.
1.1. Привітання.
1.2. Посадка за парти.
1.3. Знайомство.
2. Повідомлення теми і мети.
2.1. Мотивація навчальної діяльності.
3.Вивчення нового матеріалу.
3.1. Умова гри. Завдання №1.
Завдання №2.
Гра «Впізнай голоса».Урок українського читання в 3 класі.
Студентки 31 Ш-9 групи Лягайло Вікторії Олександрівни
Тема:»Усна народна творчість».
Мета: повторити знання учнів з теми «УНТ»;
продовжити розвивати мовлення учнів, удосконалювати навички
читання; спостережливість, рухливість, активність;
виховувати любов до УНТ.
Обладнання: ноутбук,»вагончики», фішки, набрані поняття, набрана
колискова, роздатковий матеріал, книга та ін.
Тип уроку: закріплення та узагальнення.
Хід уроку:
1.Організація класу.
1.1. Привітання.
1.2. Посадка за парти.
1.3. Знайомство.
2. Повідомлення теми і мети.
2.1. Мотивація навчальної діяльності.
- Ми з вами закінчили вивчати 1 розділ нашого підручника.
- Ви пам’ятаєте його назву?
- Які теми в цьому розділі ви вивчили?
- Сьогодні урок у нас буде незвичним. Ми проведемо урок-гру: вирушимо в мандрівку.
Її метою буде повторення того, що ви вивчили на попередніх уроках. У мандрівку ми
вирушимо на казковому транспорті.
- Погляньте, уважно, на наш чарівний потяг. Назвіть його «вагончики».
- Як ви гадаєте, чому вони мають такі назви?
3.Вивчення нового матеріалу.
3.1. Умова гри. Завдання №1.
- Послухайте, будь ласка, умову нашої гри. Ми повинні поділитися на 3 команди. За кожну правильну відповідь ви будете отримувати по 1 смайлу. В кінці в якої комани буде більша кількість смаглів, та команда й перемогла.
- Послухайте вірш, у якому згадуються народні твори, й оплесками відзначте ті з них, які ви вивчили вже в цьому році.
Казки і лічилки, колядки і повір’я
Ідуть неодмінно до нас на урок.
І діти вивчають народні прислів’я,
До неньки-Вкраїни ступаючи крок.
Мініпідсумок. Виграла команда…
Завдання №2.
- Прочитайте текст пісні. Поясніть, чому станція має таку назву.
Ой ходить сон по долині
У червоній кожушині.
Кличе мати до дитини
- Іди, сонку, в колисоньку,
Приспи мою дитиноньку.
- Кожна з команд повинна розповісти по колисковій, яку вивчали напам’ять раніше.
Мініпідсумок. Всі дуже гарно розповіли, але найкраща була команда…і вона лтримує свою фішку.
Завдання № 3.
- Діти, увага, зараз ми дізнаємося, яка команда знає більше українських лічилок. Ось я знаю таку:
Біля річки, на лузі,
Першоцвіт розцвітає.
А хто останній, друзі,
Той з кола вилітає.
- В якій ситуації можна скористатися такою лічилкою?
Мініпідсумок. Найкращим знавцем лічилок оголошується команда…
Завдання №4.
- Погляньте, на цей «вагончик», як ви гадаєте, чому він має таку назву?
- Розкажіть, що таке звуконаслідування та з якою метою воно використовується у творах.
Гра «Впізнай голоса».
- Ви повинні впізнати голоса тварин. Яка команда швидше впізнає та правильно відтворить їх, та команда й виграє.
(Звучання голосів).
Мініпідсумок. Дуже активна та швидка була команда…
Завдання № 5.
- Переможе та команда, яка швидше і без помилок прочитає скоромовку.
- Подивіться на скоромовку, послухайте, як прочитаю її я, а потім ви будете читати її мені.
Три дроворуби у трьох дворах рубають.
Мініпідсумок. Дуже непогано показала себе команда…, а найкращого скоромовця я хочу відзначити таким похвальним листом.
Завдання № 6.
- Розшифруйте запис.
(Друзі пізнаються в біді.)
- Визначте, що зашифровано-прислівя чи приказка.
- За якими ознаками їх можна розрізнити?
- Погляньте на дошку і ще раз повторіть, що таке прислів’я і приказка.
(Прислівя – це…., приказка – це….).
- Наведіть по 2 приклади прислів’я та приказок.
Мініпідсумок. Ви дуже уважні. Але треба бути активнішими, тому що попереду ще декілька завдань.
- Переможе та команда, яка швидше розгадає загадки.
- Складіть власні загадки про зображені на малюнках предмети.
- Я хочу сказати про перший малюнок:
Жовте личко, білий комірець,
Землю прикрашає, лікуватись допомагає.(ромашка).
Мініпідсумок. Ви дуже гарно попрацювали, але в нас зосталося останнє завдання.
Завдання № 7.
- Погляньте на малюнки. У яких казках зустрічаються всі ці звірі?
- Відшукайте стежинки, якими ходять тварини. Стрілочками покажіть, хто з ким зустрічається.
4. Підсумок уроку.
4.1. Визначення переможця.
- За всі завдання, найбільшу кількість фішок отримала команда…
- Ось ми і закінчили нашу подорож.
4.2. Оцінювання учнів.
4.3. Домашнє завдання.
Використана дидактична гра( гра-подорож).
Мета ігри-подорожі-підсилити враження, додати пізнавальному вмісту трохи казкову незвичність, звернути увагу дітей на те, що можна навчатися-граючись.. Ігри-подорожі загострюють увагу, спостережливість, осмислення ігрових завдань, полегшують сприйняття матеріалу і досягнення успіху.Мета у дітей- опанувати правила гри , мета вчителя-закріпити матеріал.
у.doc
Урок українського читання в 3 класі.
Студентки 31 Ш9 групи Лягайло Вікторії Олександрівни
Тема:»Усна народна творчість».
Мета: повторити знання учнів з теми «УНТ»;
продовжити розвивати мовлення учнів, удосконалювати навички
читання; спостережливість, рухливість, активність;
виховувати любов до УНТ.
Обладнання: ноутбук,»вагончики», фішки, набрані поняття, набрана
колискова, роздатковий матеріал, книга та ін.
Тип уроку: закріплення та узагальнення.
Хід уроку:
1.Організація класу.
1.1. Привітання.
1.2. Посадка за парти.
1.3. Знайомство.
2. Повідомлення теми і мети.
2.1. Мотивація навчальної діяльності.
Ми з вами закінчили вивчати 1 розділ нашого підручника.
Ви пам’ятаєте його назву?
Які теми в цьому розділі ви вивчили?
Сьогодні урок у нас буде незвичним. Ми проведемо урокгру: вирушимо в
мандрівку.
Її метою буде повторення того, що ви вивчили на попередніх уроках. У
мандрівку ми
вирушимо на казковому транспорті.
Погляньте, уважно, на наш чарівний потяг. Назвіть його «вагончики».
Як ви гадаєте, чому вони мають такі назви? 3.Вивчення нового матеріалу.
3.1. Умова гри. Завдання №1.
Послухайте, будь ласка, умову нашої гри. Ми повинні поділитися на 3
команди. За кожну правильну відповідь ви будете отримувати по 1 смайлу. В
кінці в якої комани буде більша кількість смаглів, та команда й перемогла.
Послухайте вірш, у якому згадуються народні твори, й оплесками відзначте
ті з них, які ви вивчили вже в цьому році.
Казки і лічилки, колядки і повір’я
Ідуть неодмінно до нас на урок.
І діти вивчають народні прислів’я,
До ненькиВкраїни ступаючи крок.
Мініпідсумок. Виграла команда…
Завдання №2.
Прочитайте текст пісні. Поясніть, чому станція має таку назву.
Ой ходить сон по долині
У червоній кожушині.
Кличе мати до дитини
Іди, сонку, в колисоньку,
Приспи мою дитиноньку.
Кожна з команд повинна розповісти по колисковій, яку вивчали напам’ять
раніше.
Мініпідсумок. Всі дуже гарно розповіли, але найкраща була команда…і вона
лтримує свою фішку.
Завдання № 3.
Діти, увага, зараз ми дізнаємося, яка команда знає більше українських
лічилок. Ось я знаю таку:
Біля річки, на лузі,
Першоцвіт розцвітає.
А хто останній, друзі, Той з кола вилітає.
В якій ситуації можна скористатися такою лічилкою?
Мініпідсумок. Найкращим знавцем лічилок оголошується команда…
Завдання №4.
Погляньте, на цей «вагончик», як ви гадаєте, чому він має таку назву?
Розкажіть, що таке звуконаслідування та з якою метою воно
використовується у творах.
Гра «Впізнай голоса».
Ви повинні впізнати голоса тварин. Яка команда швидше впізнає та
правильно відтворить їх, та команда й виграє.
(Звучання голосів).
Мініпідсумок. Дуже активна та швидка була команда…
Завдання № 5.
Переможе та команда, яка швидше і без помилок прочитає скоромовку.
Подивіться на скоромовку, послухайте, як прочитаю її я, а потім ви будете
читати її мені.
Три дроворуби у трьох дворах рубають.
Мініпідсумок. Дуже непогано показала себе команда…, а найкращого
скоромовця я хочу відзначити таким похвальним листом.
Завдання № 6.
Розшифруйте запис.
(Друзі пізнаються в біді.)
Визначте, що зашифрованоприслівя чи приказка.
За якими ознаками їх можна розрізнити?
Погляньте на дошку і ще раз повторіть, що таке прислів’я і приказка.
(Прислівя – це…., приказка – це….). Наведіть по 2 приклади прислів’я та приказок.
Мініпідсумок. Ви дуже уважні. Але треба бути активнішими, тому що
попереду ще декілька завдань.
Переможе та команда, яка швидше розгадає загадки.
Складіть власні загадки про зображені на малюнках предмети.
Я хочу сказати про перший малюнок:
Жовте личко, білий комірець,
Землю прикрашає, лікуватись допомагає.(ромашка).
Мініпідсумок. Ви дуже гарно попрацювали, але в нас зосталося останнє
завдання.
Завдання № 7.
Погляньте на малюнки. У яких казках зустрічаються всі ці звірі?
Відшукайте стежинки, якими ходять тварини. Стрілочками покажіть, хто з
ким зустрічається.
4. Підсумок уроку.
4.1. Визначення переможця.
За всі завдання, найбільшу кількість фішок отримала команда…
Ось ми і закінчили нашу подорож.
4.2. Оцінювання учнів.
4.3. Домашнє завдання.
Використана дидактична гра( граподорож).
Мета ігриподорожіпідсилити враження, додати пізнавальному вмісту трохи
казкову незвичність, звернути увагу дітей на те, що можна навчатися
граючись.. Ігриподорожі загострюють увагу, спостережливість, осмислення
ігрових завдань, полегшують сприйняття матеріалу і досягнення успіху.Мета
у дітей опанувати правила гри , мета вчителязакріпити матеріал.
Урок українського читання в 3 класі.
Урок українського читання в 3 класі.
Урок українського читання в 3 класі.
Урок українського читання в 3 класі.
Урок українського читання в 3 класі.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.