1. Қысқа мерзімді жоспар_Функция және оның қасиеттері мен графигі
Оценка 4.6

1. Қысқа мерзімді жоспар_Функция және оның қасиеттері мен графигі

Оценка 4.6
docx
математика
14.05.2020
1. Қысқа мерзімді жоспар_Функция және оның қасиеттері мен графигі
1. Қысқа мерзімді жоспар_Функция және оның қасиеттері мен графигі.docx

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

10.1A бөлім:

 Функция, оның қасиеттері және графигі

Күні:

Жаңа сабақ:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.1.1.3 - функция қасиеттерін анықтай алу;

 

Сабақ

мақсаттары

Оқушылар функцияның қасиеттерін қарастырады. Есептерді шығару барысында функцияның қасиеттерін тани біледі.

Жетістік

критерийлері

Оқушыоқумақсаттарынажетеді, егер;

­   Функция қасиеттерін біледі;

­   Функцияның анықталу/мәндер облысын атай алады;

­   Функцияның жұп/тақтылығын анықтай алады;

­   Функцияның периодын анықтайды;

- Функцияның нөлдерін табады.

Тілдік

мақсаттар

- бөлшек-сызықты функцияның графигін/ берілген функцияның графигін салу үшін ... түрлендірулер орындалады;

-берілген функцияға кері функция табу үшін … керек;

-берілген күрделі функция ... функцияларынан құралған;

-егер ... шартын қанағаттандыратындай М оң саны бар болса, онда функция шенелген деп аталады;

-егер функция қандай да бір аралықта өсетін (кемитін) болса, онда ол осы аралықта  ... деп аталады;

-егер ... болса, функция жұп деп аталады;

-егер ... болса, функция тақ деп аталады;

- жұп (тақ) функцияның графигі ... симметриялы;

-жұп (тақ) функцияның графигін салу үшін ... керек;

-егер ... болса,функция периодты деп аталады.

Құндылықтардыдардамыту

 

Қалыптастырушы бағалау сәтінде бір-бірінің жұмысын тексеруде оқушыларды академиялық шыншылдыққа тәрбиелеймін

Пәнаралықбайланыстар

Физика

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивтік құралдарды қолдану

 

Бастапқы білім

 

Қарапайым функциялар және олардың графиктері

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

 

Сабақтың басы

5 мин.

Сабақтың мақсатын қою.

Сабақтың тақырыбымен таныспай тұрып, слайдты көрелік. Слайдтан не көріп тұрсыңдар? Және де оларды қандай математикалық терминмен біріктіруге болады? Бұл – функция. ­Өте дұрыс.Функция – бұл негізгі математикалық ұғым. Ол арқылы әртүрлі шамалардың арасындағы байланыстарды көрсетуге болады. Функция туралы көп білген сайын, қоршаған ортаны танитын мүмкіндіктеріміз арта түседі.

 

 

Слайд №4

 

Сабақтың ортасы

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

7 мин

 

 

 

5 мин

 

Жаңа тақырыппен танысу. Жинақтаушы әңгіме.

1. Сендер қандай функциялармен таныссыңдар?

2. Функциялар мен олардың графиктерінің арасындағы сәйкестікті орнатыңдар?

сканирование0001

3. Фунцияның негізгі қасиеттерін атаңдар.

(Оқушылар функцияның негізгі қасиеттерін атайды. Содан кейін мұғалім негізгі қасиеттерін қайта бір рет қайталап, қорытындылайды.)

Практикалық жұмыстар.

Оқушылар презентациямен жұмыс жасайды. Тапсырмаларды оқушылар жекелей орындайды, соңынан сыныппен тексереді.

А) функцияның анықталу және мәндер облысын анықтау.

Берілген функциялар үшін анықталу және мәндер облысын атаңдар.

Б) жұп/тақтылығы

Берілген уақытта барынша көп функциялардың жұп/тақтылығын анықтап үлгеру.

(Бағалау:Көп фунцияларды анықтаған және қате жібермеген оқушыларды атау қажет.)

В) функцияның нөлдері

Оқушылармен мысалдар арқылы функцияның нөлдері деген ұғымды талдау. Өз беттерінше функцияның нөлдерін анықтау.

(Тапсырманы орындап болған соң, өзара тексеру өткізу. Бағалау: оқушылар бірін-бірі бағалайды.)

C) Функцияның өсу/кемуі

Оқушылармен функцияның өсу және кемуі туралы анықтамаларды қарастыру. Берілген функциялардың жұп/тақтылығын жұппен талдау және оны дәлелдеу. 

D) функциялардың периодтылығы

Оқушыларды функцияның периодтылығы мен ең кіші периоды ұғымымен таныстыру.

 

Сабақта алған білімдерін тексеру үшін, өз беттерінше орындауға тапсырмалар:

Берілген уақытта нұсқалар бойынша тапсырмаларды орындау.

Слайдтағы жауабы бойынша өзін-өзі тексеру.

 

 

Слайд №5

 

 

 

 

 

 

Слайд №6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд №7

 

 

 

 

Слайд №8

 

 

 

 

 

Слайд №9

 

 

 

 

 

 

Слайд №10

 

 

 

 

 

Слайд №11-15

 

 

 

Слайд №16-17

 

 

 

 

Слайд №18-19

Сабақтың соңы   3 мин.

Сабақты қорытындылау. Үйге тапсырма.  Оқулық бойынша: Шыныбеков Ә.Н.№79 (21-бет)

Оқушылар сабақты қорытындылайды, мына сұрақтар бойынша өз жұмысын бағалайды:

         Мен барлығын білемін және түсіндіре аламын.

         Мен барлығын білемін, түсіндім, бірақ сенімді емеспін

         Барлығын білемін, бірақ түсіндіре алмаймын

         Менде әлі сұрақтар бар

Әрбір таңдалған тұжырымның себебін ашып жазу қажет.

 

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

Жалпы баға

 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?

 


 

A бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі

A бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі

Сабақтың ортасы 5 мин 5 мин 5 мин 5 мин 7 мин 5 мин

Сабақтың ортасы 5 мин 5 мин 5 мин 5 мин 7 мин 5 мин

Жаңа тақырыппен танысу. Жинақтаушы әңгіме

Жаңа тақырыппен танысу. Жинақтаушы әңгіме

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
14.05.2020