10cыныпКүрделі функция ҚМЖ
Оценка 4.7

10cыныпКүрделі функция ҚМЖ

Оценка 4.7
docx
математика
14.05.2020
10cыныпКүрделі функция ҚМЖ
10cыныпКүрделі функция ҚМЖ.docx

Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:

10.1А бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі

 

Күні:  

Мұғалімнің аты- жөні:

Сынып:   10

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың  тақырыбы

Күрделі функциялар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.1.7f(g(x)) күрделі функциясын ажырата білу және функциялар композициясын құру;

Сабақтыңмақсаты

f(g(x)) күрделі функциясын ажырата білудіжәне функциялар композициясын құруды меңгерту

Бағалаукритерийлері

-        Берілген қарапайым функциялардан күрделі функция құра алады;

-        Күрделі функцияны элементар функцияларға жіктей  алады;

Тілдікмақсат

 

 

Оқытудың тілдікмақсаты

- берілген функцияға кері функция табу алгоритмін түсіндіреді;

- функциялар композициясының құрылуын түсіндіріп айта алады;

Бөлімбойынша лексика мен терминология

- күрделі функция;

- функцияның бірсарындылығы;

Диалогқа/жазылымғақажеттітіркестер

- берілген күрделі функция ... функцияларынан құралған;

Құндылықтардыдарыту

Топтық және жеке жұмыс барысында өзіне және өзгеге құрметпен қарауға, ынтымақтастыққа баулу.

Пәнаралықбайланыстар

экономика

АКТ қолданудағдылары

Интерактивті тақта мүмкіндіктері

Бастапқы білім

Сызықтық, квадраттық, кері пропорционалдық тәуелділік және y=  функцияларының қасиеттері, графиктері. Күрделі

Сабақбарысы

Сабақтыңкезеңдері

Сабақтаорындалатыніс-әрекеттер

Оқытуресурстары

Сабақтың басы

3 минут

1)Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру,сабақтың мақса міндетін анықтау

2)Үй тапсырмасын тексеру

Слайд 1-2

Сабақтың ортасы

10 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 минут

 

 

 

 

 

8 минут

 

 

 

 

7 минут

 

 

 

 

 

Оқушыларды жұптарға біріктіріп, бірнеше функциялар және оларды түрлендіруге байланысты тапсырмалар ұсыну.

Нәтижені жұппен талдайды

ТАПСЫРМА1

Жылдық өсімі 10%  болатын депозитке х теңге салынды. Екі жыл өткеннен кейін салмшының шотында қанша ақша болады? (Салымның өсуін табу үшін күрделі функцияны пайдаланыңыз)

ТАПСЫРМА2

А ) у= х2;

B) у = (-х-1)2;

C) y= (х+1)2;

D) y= (0,2х)2;

E) y= х)2;

 F)

1.    Берілген функциялардың формулаларын салыстырыңыздар.

2.    Бұл тапсырмаларды, формуалардың ұқсастығы мен айырмашылықтарын жұптасып талқылаңыздар.

3.  Берілген күрделі функциялардағы  функцияларын көрсетіңіздер.

ТОПТЫҚ ЖҰМЫС

ЖИГСО

Қосымша 1

Бағдаршам арқылы өзара бағалау

Жұппен жұмыс

Мақсаты:

 функциясын аргументі  функциясы болатындай етіп өрнектейді, жұптар арасында салыстыра отырып, тексеру және қателерін таба білу.

Қосымша2

ӨЖ

Қосымша 3

Мақсаты: Күрделі функция бойынша алған білімдерін байқау.

Дайын жауаптар бойынша жұппен өзара тексеруді ұйымдастыру.

Критерий арқылы бағалайды

 

Колмогоров А.Н. и др. Алгебра и начала анализа. 10-11 класс. – М.: Просвещение, 2009.

Слайд  4-5

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд6 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд 7

 

 

 

 

 

 

 

Слайд 8-9

 

 

 

Сабақтың соңы

2 минут

РЕФЛЕКСИЯ

Мен.........................................таныстым.

Маған ......................  оңай болған жоқ.

Мен .................................... меңгердім.

Мен  ............................ есте сақтадым.

Слайд 11

Қосымша ақпарат

Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндеттерқоюды?

 

 

Бағалау – Оқушылардыңбілімінқалайтексересіз?

 

 

Пәнаралықбайланыс

Қауіпсіздікережелері

АКТ-ніқолдану

Құндылықтарменбайланыс

(тәрбиеэлементі)

Топтықжұмысжасаудақауіпсіздікережелерінескеру.

Интерактивтітақтамүмкіндіктерінқолдану

Жергіліктіжердегіақпараттыққұралдардыңкөмегіменоблысжетістіктерінхабарлау

 

 

 

 

 

 

 

Бірлескенжұмысбұлтыңғылықтыжоспарланғанжұмыс, себебісенімділігі аз оқушыларөздеңгейіндегісенімділігіаздарменжұмысістейді. Серіктестерарасында диалог біруақыттаоқиды. Бір-бірінетәуелдіболмайды

 

Құндылықтар:

Оқушылартеңдікүшінконтекстердіесепкеалыпбірегейболады, бірлескенжұмысжағдайындақолдайтынжәнесындарлыболады.

Олардакоммуникативтіқасиеттеріндамытыпмұғалімменжәнеөзтұстастарымен диалог жасаумүмкіндігіболады.

Рефлексия

Сабақмақсаты/оқумақсатықаншалықтыжүзегеасты? Бүгіноқушыларненіүйренді? Оқытуортасықандайболды? Дифференциациялапоқытуөзмәніндежүзегеастыма? Өзуақытымдыұтымдыпайдаланаалдым ба? Жоспарымақандайөзгерістеренгіздімжәненеліктен?

 

Қорытындыбағалау

Еңжақсыөткенекітапсырманыатапкөрсетіңіз (оқытуғажәнеүйренугеқатысты).

1:

2:

Қандайекінәрсенемесетапсырмасабақтыңодан да жақсыөтуінеықпалынтигізереді (оқытуғажәнеүйренугеқатысты)?

1: проблемалықоқытуғаоқушылардыикемдеу

2: Интерактивтітақтаныңмүмкіндіктерінжоғарыдеңгейдеқолдану

Осы сабақтыңбарысындабарлықсыныпнемесежекелегеноқушылартуралыменіңкелесісабағымақажетболуымүмкінқандайақпараттыбілдім?

 


 

Скачано с www.znanio.ru

А бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі

А бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі

Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 8 минут 7 минут

Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 8 минут 7 минут

Бағалау – Оқушылардыңбілімінқалайтексересіз?

Бағалау – Оқушылардыңбілімінқалайтексересіз?
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
14.05.2020