Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: 10.1А бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі |
|
|||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: |
|||||||||||
Сынып: 10 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Функция және функцияның берілу тәсілдері |
|||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (Оқубағдарламасына сілтеме) |
10.4.1.1 - функция анықтамасын және берілу тәсілдерін білу;
|
|||||||||||
Сабақтыңмақсаты |
Функция анықтамасын және берілу тәсілдерін меңгерту |
|||||||||||
Бағалау критерийлері |
- Функция анықтамасын біледі - Функцияның берілу тәсілдерін біледі - Функцияның анықталу облысын таба алады - Функцияның мәндер жиынын таба алады |
|||||||||||
Тілдікмақсат
|
Оқытудың тілдікмақсаты Оқушылар - берілген график бойынша функцияның қасиеттерін сипаттайды; Бөлімбойынша лексика мен терминология - функцияның бірсарындылығы; - бөлшек-сызықты функция; - функцияның шенелгендігі; - функция периоды Диалогқа/жазылымғақажеттітіркестер - егер ..., функциябөлшек – сызықтыдеп аталады; - бөлшек-сызықтыфункцияның графигінсалу үшін … керек - функцияның анықталу облысы |
|||||||||||
Құндылықтардыдарыту |
Еңбек және шығармашылық Бұл сабақ барысында оқушылар топпен жұмыс жасай отырыпжаңа білімді меңгеруде өздігін оқуға үйренеді, шығармашылық қабілетін дамытуға мүмкіндік алады. |
|||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Статистика |
|||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта мүмкіндіктері, бейнематериал / bilimland.kz |
|||||||||||
Алдыңғымеңгерілгенбілім |
Сызықтық, квадраттық, кері пропорционалдық тәуелділік және y= функцияларының қасиеттері, графиктері. |
|||||||||||
Сабақбарысы |
||||||||||||
Сабақтыңкезеңдері |
Сабақтаорындалатыніс-әрекеттер |
Оқытуресурстары |
||||||||||
Сабақтың басы 5 минут |
1)Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру 2)Сұрақ- жауап әдісі бойынша Сызықтық, квадраттық, кері пропорционалдық тәуелділік, y= функцияларының қасиеттерін, графиктерін қайталау 3) БББ кестесінің 1- бағанын толтыру |
|
||||||||||
Сабақтың ортасы 7 минут
15 минут
10 минут
|
Қосымша 1 Топтық жұмыс . функцияларының графиктері салынған таратпа үлестіру Келесі тапсырмаларды орындайды: 1. берілген графикке сәйкес келетін функцияның формуласын жазыңыз; 2. y және x мәндер кестесін құрыңыз; 3. график арқылы берілген функцияның қасиеттерін сипаттаңыз. Оқушылар функцияны беру тәсілдері бойынша қорытынды жасайды, теориялық мағлұматтарды толықтырып мұғалім нақтылап қорытындылайды Қосымша 2 bilimland.kz –сайтынан көрсетілім (функция және оның қасиеттері 5/14) Топтық жұмыс ЖИГСОҚосымша 3 Мақсаты: Оқушылардың теориялық материалды практикада қолдану дағдысын жетілдіру «Бағдаршам» арқылы өзара бағалау Жеке жұмыс ТЕСТ Қосымша 4 Мақсаты: оқушының сабақ бойынша алған білімін қорытындылау Нәтижені дайын жауап бойынша тексереді Оқушы өзін-өзі « Басбармақ» әдісі бойынша бағалайды |
https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/analiz-bastamalary/analiz-bastamalary/funkcziya-uhymy-zhane-onyng-berilu-tasilderi/lesson/funkcziya-zhane-onyng-qasietteri |
||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут |
РЕФЛЕКСИЯ
|
|
||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||
Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндеттерқоюды?
|
Бағалау – Оқушылардыңбілімінқалайтексересіз?
|
Пәнаралықбайланыс, Қауіпсіздікережелері АКТ-ніқолдану, Құндылықтарменбайланыс (тәрбиеэлементі) Топтықжұмысжасаудақауіпсіздікережелерінескеру. Интерактивтітақтамүмкіндіктерінқолдану Жергіліктіжердегіақпараттыққұралдардыңкөмегіменоблысжетістіктерінхабарлау |
||||||||||
Бірлескенжұмысбұлтыңғылықтыжоспарланғанжұмыс, себебісенімділігі аз оқушыларөздеңгейіндегісенімділігіаздарменжұмысістейді. Серіктестерарасында диалог біруақыттаоқиды. Бір-бірінетәуелдіболмайды |
|
Құндылықтар: Оқушылартеңдікүшінконтекстердіесепкеалыпбірегейболады, бірлескенжұмысжағдайындақолдайтынжәнесындарлыболады. Олардакоммуникативтіқасиеттеріндамытыпмұғалімменжәнеөзтұстастарымен диалог жасаумүмкіндігіболады. |
||||||||||
Рефлексия Сабақмақсаты/оқумақсатықаншалықтыжүзегеасты? Бүгіноқушыларненіүйренді? Оқытуортасықандайболды? Дифференциациялапоқытуөзмәніндежүзегеастыма? Өзуақытымдыұтымдыпайдаланаалдым ба? Жоспарымақандайөзгерістеренгіздімжәненеліктен? |
|
|||||||||||
Қорытындыбағалау Еңжақсыөткенекітапсырманыатапкөрсетіңіз (оқытуғажәнеүйренугеқатысты). 1: 2: Қандайекінәрсенемесетапсырмасабақтыңодан да жақсыөтуінеықпалынтигізереді (оқытуғажәнеүйренугеқатысты)? 1: проблемалықоқытуғаоқушылардыикемдеу 2: Интерактивтітақтаныңмүмкіндіктерінжоғарыдеңгейдеқолдану Осы сабақтыңбарысындабарлықсыныпнемесежекелегеноқушылартуралыменіңкелесісабағымақажетболуымүмкінқандайақпараттыбілдім? |
||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.