Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4В бөлім: Жиындар. Логика элеметтері Күні:19.04.17ж Сынып: 1В |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
Кестенің көмегімен есептер шығару |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.4.2.1 дұрыс және дұрыс емес тұжырымдарды анықтау 1.4.2.2 ** сәйкестікті, ақиқатты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шешу |
Сабақ мақсаттары |
Кестенің көмегімен логикалық есептерді шығару |
Бағалау критерийлері |
Тұжырымдардың ақиқат, жалғандығын анықтайды |
Тілдік мақсаттар
|
Кесте,жол, баған |
Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік /интернационализм |
Еңбек және шығармашылық, құрмет |
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, қазақ тілі |
Бастапқы білім
|
Диаграмма құрастыру |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 2-3 мин
|
(Ұ)Таңғы шеңбер Екі топқа бөлініп, «Ақиқат-жалған» ойынын өткізу. - Пияз- ащы - Орамжапырақтың дәні бар - Сүттің түсі қызыл - Қарбыз- ең үлкен жеміс - Чипсы- өте пайдалы тағам - Күріштен ботқа жасауға болады - Алма жер астына жасырынып өседі - Тамақ ішкенде сөйлеуге болмайды 1 шапалақ-қол алысады 2 шапалақ – құлақпен амандасады 3 шапалақ – арқамен амандасады 4 шапалақ – құшақтасады.
Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айту. Кестенің көмегімен логикалық есептерді шығарамыз |
Интерактивті тақта
Логикалық есептер |
||
Сабақ ортасы 2 мин
5 мин
5мин
7-8 мин
8-10мин |
(Ө) Ойын «Сенемін-сенбеймін»
(Т) Кестені толтыр
(МК) Есепті кестемен шығар Мақсаты:Логикалық есепті кестемен шығаруға үйрету. Нұсқаулық: оқушыларға интерактивті тақтадан көрсете отырып, есептің шығару жолын түсіндіру Сергіту сәті (Ж) Оқулықпен жұмыс –есептерді шығар Мақсаты: Нұсқаулық: оқушылар жұпта отырып, есптерді кестенің көмегімен шығарады
(Т)Шығармашылық тапсырма Мақсаты: Кестенің көмегімен шығаруға болатын есеп құрастырып үйренеді (ҚБ)Әр топ жұмысын тақтаға іледі,басқа топтар түсті сигналдар арқылы бағалайды
(Ө)Жұмыс дәптерімен жұмыс. 113-бет (ҚБ) Тапсырмаларды орындайды, жетістік баспалдағы арқылы өздерін бағалайды. |
Кесте
Ойын тапсырмалары
Кестелер, дөңгелек,үшбұрыш,төртбұрыштар
Интерактивті тақта
Есептер
Ақ қағаз
Дәптер
|
||
Сабақтың соңы 2 мин
|
Бекіту сұрақтары: Рефлексия: -Балалар, әр топтың алдында түрлі іс-әрекеттегі смайликтер бар.Әр топ бүгінгі іс-әрекеттеріне байланысты смайликті таңдап алсын және өз таңдауын түсіндірсін. -Кім мақсатқа жетті? -Қандай қиындықтар болды? -Қандай тапсырма қызықты болды? «Өз жетістігін бағалау» парағы Оқушыларға жасыл және сары стикерді таңдап, өз жеке жетістігін бағалау ұсынылады. |
стикерлер
|
||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар логикалық есептерді өздері құрастырады |
Өзін-өзі, өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағалау. |
Сергіту сәті
|
||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
|
||
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1:
2:
Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?
|
||||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.