Сабақ жоспары
Ұзақ
мерзімді жоспарда қаратырылған бөлім:
|
Мектеп:
Мұғалім аты-жөні: |
|||||||||||||||||
Күні: |
Қатысқан оқушылар саны: |
|||||||||||||||||
Сынып: 3 |
Қатыспағандар: |
|
||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Суретті өңдеу |
|||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.2.1 қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану 3.1.2.2 компьютерлік программаларда файлдарды ашу және сақтау командаларын пайдалану
|
|||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар: · графикалық редактор мәтінмен жұмыс құралдарын қолдану; · графикалық редакторда нысанды белгілеп орын ауыстыру; · графикалық редакторда файлды ашу және сақтау командаларын пайдалану. |
|||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
· суретке мәтін теріп жазды; · мәтін қарпін, түсін, өлшемін өзгертті; · редакторда мәтіннің орнын ауыстырды; · графикалық редакторда файлды ашты және сақтады. |
|||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқытудың тілдік мақсаты Оқушылар: · сурет өңдеуге арналған компьютерлік бағдарлама міндетін түсіндіреді; · сурет құру үшін әрекеттер тізбегін сипаттайды; · әртүрлі мамандық өкілдері компьютерлік кескін жасау бағдарламасын пайдалану туралы әңгімелейді. Пәндік лексика және терминология Мәтін, мөлдірлілік(прозрачность), масштаб, қылқалам стилі, баптаулар. Диалог / жазу үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы · Суреттерді компьютерде салған оңайырақ, өйткені … · Суретке жазба қолдану керек, егер … · Сурет көлемін өзгерту … қажет болады. |
|||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
Топтық және жұптық жұмыс арқылы өзіне және басқаларға құрмет пен ынтымақтастыққа үйрету, өзіндік жұмыс арқылы- академиялық адалдық, оқушылар сабақтын мақсатымен қойылатын талаптарын болжап атайды –ашықтық. Сабақта практикалық жұмысты орындау кезіңде жауапкершілікке баулиды. |
|||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Өнер. Сәулет, ғимараттар туралы ақпарат пен суреттерді қолдану. |
|||||||||||||||||
Бастапқы білім
|
Оқушылар мәзір арқылы ашу және сақтау командаларын қолдану дағдыларына ие. |
|||||||||||||||||
Жоспар |
||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||||||||||||
Сабақтың басы
|
1. Ұйымдастыру кезені Оқушылармен амандасып олардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру. 2. Білімді жүйелеу Миға шабуыл. Қазақ елінің бас қаласы Астанада орналасқан 4 ғимараттың суреті ұсынылады. Сұрақтар бойынша талқылауды ұйымдастырыңыз. · Суреттен не көріп тұрсыз? · Олар туралы не айта аласыз? · Қайсысы биік немес аласа? · Қайсысы ескі немесе жаңа? Оқушылардың ойын суретке жазба жазу қажеттігіне алып келіңіз. Суретке қандай жазба жазу қажет екенің талқылаңыз. (Мысалы, ғимарат атауы, биіктігі, жылы). 3. Мақсатты тұжырымдау Сабақтың тақырыбын анықтатуыңызға болады. Кейін тақтаға әр суреттке қажетті жазбаны жазыңыз. Оқу мақсатын талқылау. Оқушылармен оқыту мақсаты мен күтілетін нәтижелер туралы талқылау ұйымдастырыңыз. |
Презентация |
||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
|
4. Жаңа тақырыпты алғашқы меңгеру. Практикалық жұмыс. Тапсырма “Қосымша 1” атты файлды аш. Оған жазба енгіз. Жазбаға Times New Roman қарпін қолдан. Ғимарат атауларына Ж(полужирный) стилін, биіктігі туралы мәтінге К(курсив) стилін, ал жазылған жылға Ч(подчеркнутый) стилін қолдан. Әр ғимарат астындағы жазбаны әр түсте орында. Тапсырманы тексеру критерилер Оқушылар тексеру критерилеріне дескрипторлар құруға ат салысады.
Өзін-өзі бағалау Оқушылар құрылған критерилер бойынша өзінің жұмысын бағалайды. Қажет жағдайда оқушыларға қолдау көрсету. Өзіңдік жұмыс. Тапсырма “Қосымша 2” атты файлды аш. Бөлме сызбасы және бөлмелер атаулары берілген. Қажетті атауларды орнына орналастыр. Файлды сақта.
! Тапсырманы бермес бұрын оқушылармен талдап алыңыз: · Қосымшаны бермес бұрын оқушылармен талдап алың · Жылжытпас бұрын белгілеп алуды естеріне салыңыз. |
Презентация Ресурс 1
Сілтемелер: http://bilimland.kz/
Қосымша 2
5 сынып Графикалық ақпаратты өңдеу: масштабтау және суреттің орның ауыстыру |
||||||||||||||||
Сабақтың соңы 35-40 минут |
Рефлексия Тақтаға әр бетке басылған командалар мен құралдарды жапсырыңыз. Оқушылар бүгінгі сабақта қолданған құрал жабдықтарын таңдап, оны не үшін пайдаланғандарын түсіндіреді. Графикалық редакторда сабақта алған әсерін смаиликтер арқылы бейнелейді |
Қосымша 3 |
||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенің қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
||||||||||||||||
Дифференциация: Практикалық тапсырмада өз таңдауларың (қаріп түрі немес түсі) безеңдіруде қолдану арқылы даралау. Өзара көмек ұйымдастыру.
|
Жұптық жұмыс нәтижесін бағалауды ұйымдастыру.
|
Информатика кабинетінде сақталу ережелерін естеріне салып отыру. Көзге жаттығу жасату. |
||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.