Мектеп |
|
|
Бөлім: Пәні: математика |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Нұржанова А |
|
Күні: 5.04.23ж |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
№111 Тиімді есептеулер тәсілдері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық, терімділікқасиеттерін/көбейтудің ауыстырымдылыққасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшінқолдану. 2.2.1.6. Екі-үш амалды жақшалы жәнежақшасыз өрнектере арифметикалықамалдардың орындалу тәртібін анықтау,олардыңмәнін табу.. |
|
Сабақтың мақсаты |
Қосудың ауыстырымдылық, терімділікқасиеттерін/көбейтудің ауыстырымдылыққасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолданады. Екі-үш амалды жақшалы жәнежақшасыз өрнектере арифметикалықамалдардың орындалу тәртібін анықтау,олардыңмәнін табады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
Сабақтың басы 5 минут
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Бәріміз бір топпыз, Жалқаулыққа жоқпыз. Аянбай еңбек етеміз, Мұратымызға жетеміз. Өткен білімді еске түсіру Тарсия әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
|
Жарайсыңдар! ҚБ Бағалау шкаласы. Балмұздаққа бір шеңбер сызып алыңдар!
|
|
||||||
Сабақтың ортасы 10 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын Жаңа сабақты ашу 1,2,- тапсырмалар М.К.Ұжымдық жұмыс ОДД: білу,қолдану Оқулықпен жұмыс Нұсқау:Есепті шығар.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Есептің шартын құрады
.
|
Сызбаларды салыстырады, санды бірнеше есе арттыруға, еселік салыстыруға берілген есептерді шығарады, кері есептер екенін түсіндіреді.. |
ҚБ Бағалау критерийі санды бірнеше есе арттыру\кемітуге берілген есепті шығарады. Дескриптор: қысқаша жазбасын жазады;2 балл 3 · 2 түріндегі өрнек құрады, мәнін табады; 1 балл 6 : 3түріндегі өрнекті құрады, мәнін табады; 1 балл жауабын жазады 1 балл екі есептің өзара кері есептер екенін түсіндіреді. 1 бал
|
Оқулық
|
||||||
10 мин |
ҚБ 3,4.5- тапсырмалар Топтық жұмыс ОДД: білу,қолдану «Зерттеушілер» әдісі. «Су-ли-фа» әдісімен тапсырмаларды бөліп алу Нұсқаулық: Есептерді шығар 1 топ Саяхатқа 18 қыз және одан 9- ы кем ұл шықты. Саяхатқа қыздарға қарағанда ұлдар неше есе кем шықты? Ш: 18-9=9 18:2 =2 есе кем 2 топ Балалар саяхатқа шықты. Ұлы 9.Қыздар ұл ға қарағанда 9 –ы артық.Барлығы неше бала саяхатқа шықты. Ш: 9+9=18 18:2 =2 есе артық 3 топ Аулада 8 көжек және одан 3 есе артық тауықтың балапандары жүрді. Тауықтың балапандарына қарағанда көжектер қанша кем? Ш.: 8*3=24 24-8=16 артық ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі жоғары) балаға тапсырма Кері есеп құрастырып шығарады |
«Неше есе кем?», «Неше есе артық?» сұрағы бар еселік салыстыруға берілген есептерді шығару үшін амал таңдайды, өрнек құрады, мәнін табады. Кері есептер екенін дәлелдейді.
|
Бағалау критерийі санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді шығарады. Дескриптор: сызба бойынша есеп құрастырады және осы есепке кері есеп құрастырады. 1 балл есептің сұрағына жауап беру үшін өрнектер құрады, мәнін есептейді. 1 балл есептерді салыстырады, өзара кері есептер екенін түсіндіреді. 1 балл |
|||||||
5 мин |
Сергіту сәті -Сендер, сиырлардың билегенін көрдіңдер ме? -Кәне, бәріміз орнымыздан тұрып, сиырларға қосылып би билеп алайық. https://www.youtube.com/watch?v=VSV6bv7YfX0
|
Сергіту жаттығуын жасайды. |
Жарайсыңдар! |
|||||||
10 мин |
ҚБ 6,7,9 -тапсырма Өзіндік жұмыс «Балмұздақ» ойыны Нұсқау:Мысалдарды шығар. Тиісті амалдар таңбасын қой. |
Берілген сызба бойынша өрнектер құрып, мәнін табады |
ҚБ Бағалау шкаласы. Балмұздаққа бір шеңбер сызып алыңдар!
|
|||||||
5 мин |
Кері байланыс: Сұрақ- жауап әдісі бойынша өтеді. Рефлексия: «Белгі бер» Оқу тапсырмасы: 8-тапсырма 95-бет. |
Кері байланыс жасайды. |
. ҚБ қойылады. |
|
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.