№249 мектеп-лицей |
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.1В |
|||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Ибраимова Раушан Талғатқызы |
|||||
Сыныбы: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
2,5,10 сандарына бөлінгіштік белгілері |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.2.5 Натурал сандарды 2-ге, 5-ке,10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану. |
|||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: 2,5,10 сандарына бөлінгіштік белгілерінің анықтамаларын біледі; Оқушылардың басым бөлігі: - Бөлінгіштік белгілерін қолданады; Кейбір оқушылар: -Кез келген санның ішінен бөлінгіштік белгісіне сәйкес сандарды таба алады; |
|||||
Бағалау критерийлері |
Бөлінгіштік белгілерін қолданады Бөлінгіштік белгілерін ажырата алады |
|||||
Тілдік мақсаттар |
- Бөлінгіштік белгілерін тұжырымдайды; -Бөлінгіштік белгілерін қолданады; Пәнге тән лексика мен терминология -Бөлінгіштік белгілері -натурал -цифр -разряд Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер - Егер сан ... цифрымен аяқталса, онда ол ... бөлінеді. |
|||||
Құндылықтарға баулу |
Сын тұрғысынан ойлау , топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен қарау, білім алуға дайын болу.Тарихтың мәдениетпен тілдің біртұтастылығы. |
|||||
Пәнаралық байланыстар |
Информатика,жаратылыстану |
|||||
Бастапқы білім |
Арифметикалық амалдардың компоненттерін білу, натурал сандарды бөлу және көбейту, жұп және тақ сандардың анықтамалары. |
|||||
Алдыңғы оқу |
Бөлінгіштіктің негізгі қасиеттері |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
|||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы 5 минут
"Ассоциация" әдісі 4 минут
|
Ұйымдастыру бөлімі: Оқушылармен
амандасу, түгендеу.
|
Оқушылар бөлінгіштің негізгі қасиеттерін сынып болып топтастырады. Алдыңғы білімді еске түсіреді.
|
|
|||
Постерлер
|
||||||
Сабақтың ортасы 35 минут Ой қозғау 4минут "Сандар банкісі" әдісі
Деңгейлік тапсырма топтық жұмыс барысында
"Көрші-көрші" әдісі Жұптық жұмыс
|
Оқушыларды түрлі түсті банкалардың (2,5,10 сандары жазылған) суреттері арқылы шағын топтарға топтастырады. Шағын топтарға түрлі цифрлар жазылған стикерлерді таратады. Қолдарындағы цифрлардың өз банкаларына сәйкес келетін сандарын жинақтауды тапсырады.
Оқушыларды жұп сандар және тақ сандар жазылған парақшалар арқылы үлкен екі топқа бөледі.
Әр топқа А,В,С деңгейлі тапсырмаларды орындауды ұсынады. А: №171, 172 есептер В: № 182,183 есептер С: №189 есеп
Оқушыларды жұптастырады
Шығарылатын есептер:174,175, 177
|
Оқушылар шағын топтарға бөлінеді.
Оқушылар бұл тапсырмада 2,5,10 сандарына бөлінетін сандарды табады; Қандай сандардың 2,5,10 сандарына бөлінетінін немесе бөлінбейтіні жайлы қорытынды жасай алады.
Оқушылар топтасады.
Оқушылар
А,В,С есептерін шығарады.
Әр топ бір бірінің жұмыстарын өзара тексереді, бағалайды. Мұғалім ұсынған дұрыс жауапты инерактивті тақта арқылы тексереді.
Оқушылар оң жақтағы көршісі арқылы жұпқа бөлінеді.
Оқушылар өздеріне берілген есептерді шығарады; Есептері сәйкес жұптар өз жұмыстарын өзара тексереді. Бағалау криетийлері арқылы бір-бірінің жұмыстарын бағалайды. |
Түрлі түсті қағаздар, стикерлер, АКТ
Үлестірме қағаздар
Үлестірме қағаздар
|
|||
Жеке жұмыс "Табыс" ағашы |
№180 есеп
|
Оқушылар 18-кестені қолданып орындайды. Әр оқушы жауаптарын стикерге жазып "Табыс" ағашына жапсырады. |
"Табыс"ағашы, стикерлер
Әдіске қажетті материалдар |
|||
Сергіту сәті "Кір жаю" әдісі
|
Оқушыларға дұрыс не бұрыс ақпаратты айтады (игерілген тақырып жайлы)
|
Оқушылар ақпараттың дұрыс не бұрыстығын анықтайды; Жауаптарын дыбыстар арқылы бағалайды. |
||||
Сабақтың соңы 5 минут "Ыстық жүрек" әдісі |
Рефлексия № 173 есеп |
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып кері байланыс береді. |
|
|||
Қосымша ақпарат
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
Қосымша көмек: А:2,3,5,9,10 сандарына бөлінетін натурал сандарды таба алды.. В:. Өрнек арқылы 9 және 3 сандарына бөлінетін натурал сандарды таба алды. С: Өрнек мәндерінің бөліну ерекшелігін түсіндіріп бере алды |
Бағалау. 2. Оқушылаар бір-бірінің жауаптарын смайлик арқылы бағалайды. 3. . Бағалау криетийлері арқылы бір-бірінің жұмыстарын бағалайды. 4. Жауаптарын дыбыстар арқылы бағалайды. |
Сергіту жаттығуын дыбыспен қолдану |
||
Рефлексия Бүгінгі сабақтағы іс-әрекетті орындау барысында қол жеткізетін оқу мақсаттарыма толық жеттім. Оқушылардың барлығы 2,3,5,9,10 сандарына бөлінетін сандарды таба алды. Тапсырмалардан нәтижеге бағытталған тапсырмалар жауабын таба алды. Сабақтағы сәтсіз іс-әрекет- әр тапсырманы орындау барысында регламентті қадағаламауым болды. Кейінгі оқу іс-әрекетінде бұл кемшілікті жоюды басты назарға алдым.. |
Қорытынды бағамдау
|
|||
Сабақтағы ең тиімді екі тапсырма
|
Қандай екі тапсырма сабақтың одан әрі жақсы өтуіне ықпал етеді
|
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіру туралы нені білдім? |
||
1.Өткен сабақ пен жаңа сабақты қарапайым өмірмен байланыстыра оқушыларға анықтату. 2. Деңгейлік тапсырманы оқушылардың деңгейлеріне сәйкес жоспарлау. |
1.Әр кезең тапсырмаларында уақыт регламентін тиімді сақтау;
2. Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін түрлендіріп отыру. |
1.Деңгейлік тапсырма барысында А оқушыға көбірек назар аудару; 2.А деңгейлі оқушыларды топтық талқылау жұмыстарына жиі бағыттау. |
||
Тапсырма. 2; 5; 10 сандарына бір мезетте бөлінетіндей етіп берілген санның сол жағынан және оң жағынан бір цифрды жазыңдар.
Берілген сан |
2 санына бөлінеді |
5 санына бөлінеді |
10 санына бөлінеді |
4 |
|||
18 |
|||
346 |
|||
1008 |
Бағалау критерийлері |
Дескрипторлар |
Бөлінгіштік белгілерін қолданады |
2, 5, 10 сандарына бөлінгіштік белгілері қолданады. |
Бөлінгіштік белгілерін ажырата алады |
2,5,10 сандарына бөлінгіштік белгілерін ажыратады. |
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.