Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8 Бөлім – Мәтін |
Мектеп: |
||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Класс: 3 |
|||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Презентациядағы дыбыстар |
||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап табу үшін Ғаламтор қолдану 3.2.4.1 арнайы программаны пайдалана отырып дыбысты жазу, өңдеу және шығару |
||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
· Аудиодыбыстың қарапайым программаларымен таныстыру; · Аудиодыбыстар программасын қолдануға үйрету; · Презентацияларда аудио жазу арқылы дыбысты жазуды үйрету; · Жауап іздеуде Интернетті қолдану. |
||||||||||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар ... · презентацияларда аудио жазбаларды жазады және пайдаланады; · аудио жазу программасының мақсатын түсіндіреді; · берілген сұрақ бойынша интернеттен жауап табады; |
||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар... · Дыбыс және аудиодыбыс сөздерінің мағынасын түсіндіреді; · Дайын аудиодыбыстарды қолдануын талдайды. Пәнге байлангысты лексика және терминология: Дыбыс, аудиодыбыс, бағдарлама. Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері: Аудиодыбыс - бұл… Аудиоредактордың қажеттілігі …. Дыбыстарды өңдеуге арналған бағдарламалар… |
||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
Адамгершілік құндылықтар: зара сыйластық, топта жұмыс істеудің қабылданған ережелерін ұстану, басқалардың пікірін құрметтеу, бастамаға қолдау көрсету, «сыни дос» пікірін тыңдау, өзі және досы үшін жауапкершілікті сезіну, шыдамдылық, әділеттілік және техникалық қауіпсіздікті сақтау. Қоғамға қажеттілік: дыбыс жазу және презентацияларды аудиобағдарламаларды қолдану. Жеке: шығармашылық тұрғыдан өзін дамыту. |
||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Дайын дыбыстармен жұмыс жасауда «Әлемді тану» пәнімен байланыс. |
||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Оқушылар компьютерде және компьютерлік бағдарламаларда жұмыс жасау дағдыларына ие. |
||||||||||
Сабақтың барысы |
|
||||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||
Сабақтың басы 0-5 мин.
|
1. Мақсатты ұсыну Оқушылармен бірге сабақ тақырыбын, мақсаттарын, бағалау критерийлерін және кілттік сөздерді анықтайды. |
Презентация
|
|||||||||
Сабақтың ортасы 6-16 мин.
17-36 мин.
|
2 Тақырыпқа қызығушылықты ояту және дамыту. Оқушылар мұғаліммен бірге аудио тыңдайды. Оқушыларға файлдарды тыңдап, сұрақтарға жауап беруді ұсыныңыз. Мұғалім презентацияға қалай дыбыс қоятынын түсіндіреді.
Дифференциация Қабілетті оқушыларға 3 тапсырманы ұсынуға болады. 3. Практикалық іс - әрекет «Жануарлар дыбысы» презентациясын ашыңдар. Презентацияда әртүрлі суреттерден құрылған 5 слайд бар, әр слайдқа сурет бойынша дыбыстар қосу («Мысық - > мяяууууу») Сұрақтар туындаған сәтте тапсырманың орындау алгоритмін қарау. Өзін-өзі бағалау немесе өзара бағалау жүргізу.
|
https://www.youtube.com/watch?v=JPCT6wJXPFo&t=2s
https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/5-synyp/lesson/dybystyq-aqparattardy-ongdeuge-arnalhan-bahdarlamada-zhumys-isteu-tasilderi бекіту (дифференциация)
|
|||||||||
Сабақтың соңы 37-40 мин. |
4. Рефлексия. Сыныптан шығар алдында оқушылардан мұғаліп үстеліне келіп, сәцкес бумалар мен файлдарды тауып, смайлик – файл бумасына реттеуді сұраңыз.
|
Таратылатын материалдар |
|||||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен
байланыс |
|||||||||
Сабақ түрлі дағдыларды дамытуға бағытталған міндеттерді ұсынады. Оқу процесінде мұғалім әр оқушыға жеке қолдау көрсетеді. |
Сабақ барысында өзіндік бағалау, практикалық тапсырмалардың нәтижелерін тексеру кезінде өзара бағалау пайдаланылды. |
Жас ерекшеліктеріне сәйкес сергіту сәтін жүргізу. Компьютермен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау. |
|||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||||||||
|
|||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:
Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?
|
|||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.