5-6 урок 9 сынып Тригоном граф касиет
Оценка 4.8

5-6 урок 9 сынып Тригоном граф касиет

Оценка 4.8
docx
14.05.2020
5-6 урок 9 сынып Тригоном граф касиет
5-6 урок 9 сынып Тригоном граф касиет.docx

Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:

9.2А бөлім: Тригонометриялық функциялар

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Кәсіби даму мақсаты:

Проблемалық оқыту арқылы оқушылардың зерттеу дағдыларын дамыту

Сынып: 9 А, В,С, D

Қатысқандарсаны:

Қатыспағандарсаны:

Сабақтақырыбы:

Тригонометриялық функциялар және олардың қасиеттері.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.4.2негізгі тригонометриялық функциялардың анықтамасын біледі және бірлік шеңбердің көмегімен олардың қасиеттерін анықтай біледі;

 

Сабақмақсаттары

Оқушылар:

-          Тригонометриялықфункциялардың анықтамаларын біледі;

-          Функциялардың анықтамаларына сүйене отырып, тригонометриялық функциялардың графиктерін сызады

Бағалаукритерийлері

тригонометриялық функциялардың анықтамаларын біледі

тригонометриялық функциялардың графиктерін сызады.

тригонометриялық функциялардың қасиеттерін біледі

Тілдікмақсаттар

Тригонометриялық  функциялардың графиктерін түрлендіруді қарастырады және көрсете алады

Пәндік лексика мен терминология

тригонометриялықфункциялар

синус, косинус, тангенс, секанс, косеканс, котангенс

функция графигін салу, асимптоталар,максимум нүктесі, тұрақты мән, периоды, амплитуда

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

­   Радианды градусқа айналдыру үшін….

­   Градусты радианға айналдыру үшін

­   Бұру бағыты …… оңболады.

Саралау түрі

Күрделендіру, жеделдету, тереңдету бойынша тапсырмалар

Құндылықтардыдарыту

Құрмет құндылығын бір-бірін тындау, түсіну, ой бөлісу арқылы; ынтымақтастық құндылығын жұппен жұмыс, топтық жұмыс арқылы; ал еңбек және шығармашылық құндылығын өздігімен жұмыс жасау, басқалардың жұмысын бағалау арқылы жүзеге асады

Жаһандықақпарат

 

Пәнаралықбайланыстар

Сызу

АКТ қолданудағдылары

Интербелсенді тақтаны қолдану, ноутбуктер арқылы bilimland.kz сайтының ресурсын қолдану

Бастапқыбілім

Функция», «аргумент» ұғымдарынбіледі.Функцияның графигін және оның қасиеттерін біледі. Геометрия курсынан сүйір бұрыштың тригонометриялық функцияларының анықтамаларын біледі.

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Біріншісабақ

Firstlesson

Орг.момент

5мин

Амандасу.Жағымдыпсихологиялықахуалқалыптастыру.

«Друзья по часам»

«ClockBuddies»

 

Үй тапсырма тексеру

Answers:

 

Кері байланыс
1. үй тапсырмасын шешуде қандай қиындықтар болды?

2. Қандай тапсырмалар ең қиын болды?

 

Слайд 1-2

Сабақтың ортасы

Өткенді еске түсіру Стратегия CLIL «True    orFalse»

7 минут

True orFalse»

1) Convert  to radians, in terms of

2)Convert  to degrees: 

3)Find

4)Find

5) If   and  , find .  

1)      False   (Answer: )

2)      True  

3)   False (Answer: )

4)      True

5)      False (Answer: )

Керібайланыс.

Осы тапсырмадақайсысысіздергеқиындықтуғызды?

Неліктен?

Қайтапсырмадажауабықате?

Сіздердеқандайжауапшықты?

Слайд 3-7

Ой қозғау

3 минут

Сыныпты төрт топқа бөлу карточкалар арқылы:

 

Синус, косинус, тангенс, котангенс дегеніміз не?

Тақтада не берілген:

Оларды бір сөзбен қалай атауға болады?

Тригонометриялық функциялар туралы не білесіздер?

 

Тақырыпқа шығу, мақсатты анықтау

карточкалар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд 8-10

Жұптық жұмыс

15 минут

Әрбір топ өзіне сәйкес функцияның қасиетін зерттейді.

1-топ

 функциясын салу үшін кестені толтырып, графигін салыңыз, қасиеттерін жазыңыз.

x

0

y

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-топ

функциясын салу үшін кестені толтырып, графигін салыңыз, қасиеттерін жазыңыз.

x

0

y

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-топ

функциясын салу үшін кестені толтырып, графигін салыңыз, қасиеттерін жазыңыз.

x

0

y

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-топ

функциясын салу үшін кестені толтырып, графигін салыңыз, қасиеттерін жазыңыз.

x

0

y

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таратым

Тақырыпты ашу

10 минут

Бірдей қайталанатын бірлік шеңберлер мен графиіктер:

http://www.mathsisfun.com/algebra/trig-interactive-unit-circle.html

және

http://www.mathwarehouse.com/trigonometry/

 

 

Презентация арқылы қасиеттерін нақтылау

http://www.mathsisfun.com/algebra/trig-interactive-unit-circle.html

 

Слайд 12-16

 

2 сабақ

 

Жұппен жұмыс

7 минут

Answer

 

 

 

 

Answer

 

 

Жұппен жұмыс

15 минут

Тапсырма 1

Функциялардың периодын, анықталу облысы мен мәндер жиынын анықтап, графигін салыңыз.

A)

B)

C)

 

Тапсырма 2

 тригонометриялық функциясы берілген

Функцияның  графигі  2  бірлік  жоғары  және  1 бірлік  солға  жылжытуда  пайда болатын функцияның формуласын жазыңыз.

 

Тапсырма 3

y=sinx  функцияның графигін қолдана отырып  функциясының графигін салыңыз.

Компьютерлік қолданбалы бағдарламаны пайдаланып, графиктің дұрыс салуын тексеріңіз.

Графиктің көмегімегімен:

a.   функцияның жұптылығын анықтаңыз;

b.   функцияның анықталу облысын табыңыз;

c.   функцияның мәндерінің облысын табыңыз;

d.   функция периодты ма? функцияның негізгі периодын табыңыз;

e.   таңба тұрақтылық аралықтарын табыңыз;

f.   монотондық аралықтарын табыңыз, шыққан аралықтарды жазыңыз

g.   ең кіші және ең үлкен мәндерін табыңыз.

Бағалау критерийі:

графиктердің түрлендіруді түсінеді;

функция периодын табады;

функцияның анықталу облысы мен мәндер жиынын табады;

функция графигін салады.

карточкалар

Өздік жұмысы

13 минут

Тапсырма 1:

i)Радианның анықтамасыз жазыңыз:

i)Келесі бұрыштар қай ширекке тиісті болатынын анықтаңыз және радиандық өлшемде жазыңыз:

ii) Берілген бұрыштарды градус арқылы өрнектеңіз:

Тапсырма3.Берілгентригонометриялықфункциялардысалып, функциялардыңқасиеттерінжазыңыз:

a)      Анықталу облысы мен мәндер жиынын

b)      жұптылығын  (тақтылығын), 

c)      периодтылығын  ,

d)      таңбатұрақтылықаралығын

монотондылығынтүсіндіріңіз: 

 

Жетістік критерийлері:

радиананықтамасынбіледі;

бұрышты радиандық өлшемнен градустық өлшеміне көшіреді;

бұрыштың градустық өлшемінен радиандық өлшеміне көшіреді;

тригонометриялықфункциялардыңграфиктерінсызады.

тригонометриялық функциялардың жұп немесе тақтығын сипаттайды;

тригонометриялық функциялардың таңба тұрақтылығын сипаттайды;

тригонометриялықфункциялардыңпериодтылығынсипаттайды;

тригонометриялықфункциялардыңмонотондыаралықтарынсипаттайды.

Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар

Сабақтың соңы

3  мин

Кері байланыс (3 минут):

“Синквейн” құрастыру

 

атауы

Зат есім-1

сипаттау

Сын есім-2

қимыл

Етістік-3

сезім

4 сөзден тұратын сөйлемше

Мәнісін қайталау

(синоним) 1 сөз

Үй жұмысы

Тригонометриялық функциялардың қасиетін білу

Карточкадағы есептерді аяқтау

 

Үй жұмысы

2 мин

Үй жұмысы

Тригонометриялық функциялардың қасиетін білу

Карточкадағы есептерді аяқтау

карточка

 

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы


Топтасұрақтарқұрастыудаоқушыларәрдеңгейдесұрақтарқұрастырады.

Жұппен жұмыста қабілеті жоғары оқушы жұбына көмектеседі (Жұппен жұмыс орындаудың алдында қабілеттерін ескере отырып өзім жұпқа бөлемін).

Құрастырылған критерийлер бойынша бірін бірі, өздерін бағалайды. Сонымен қатар жетістік критерийі арқылы бағаланады.

Сабақ барысында жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін тренинг өткізіледі.

Тапсырмалар жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы


Топтасұрақтарқұрастыудаоқушыларәрдеңгейдесұрақтарқұрастырады.

Жұппен жұмыста қабілеті жоғары оқушы жұбына көмектеседі (Жұппен жұмыс орындаудың алдында қабілеттерін ескере отырып өзім жұпқа бөлемін).

Құрастырылған критерийлер бойынша бірін бірі, өздерін бағалайды. Сонымен қатар жетістік критерийі арқылы бағаланады.

Сабақ барысында жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін тренинг өткізіледі.

Тапсырмалар жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

Оқу мақсаты жүзеге асты. Оқушылар өздері жазылған алған білімдерін есептер шығаруда қолдана алды. Бірақ әлі де жаттығу есептерін көбірек шығару керек.

Дифференциация тапсырманы орындау барысында көрінді. Олар өз қабілеттеріне қарай тапсырманы таңдап алып орындады. қиындық туғызған тапсырманы орындау үшін сыныптастарынның не мұғалімнің көмегіне жүгінді.

Сабақтың уақыттың кезеңдері тиімді жүзеге асты.

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: жазбалардан призма құрастыру.

2: Оқушылар сабақты бекітуге арналған тапсырмаларды өздері орындауға тырысуы.

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1: оқушыларәрбіресептіқалайшығарғанындұрысжеткізеалуы, яғниоқушылардыңматематикалықтілдесөйлеуіндамыту.

2:Кейбіроқушылардыуақыттытиімдіқолданаалуғадағдыландыру

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?

Келесісабақтаоқушылардыңматематикалықтілдесөйлеуіндамытуғаназараударамын.

           


 

Скачано с www.znanio.ru

А бөлім: Тригонометриялық функциялар

А бөлім: Тригонометриялық функциялар

Answers : Кері байланыс 1. үй тапсырмасын шешуде қандай қиындықтар болды? 2

Answers : Кері байланыс 1. үй тапсырмасын шешуде қандай қиындықтар болды? 2

Неліктен? Қайтапсырмадажауабықате?

Неліктен? Қайтапсырмадажауабықате?

Answer Answer

Answer Answer

5-6 урок 9 сынып Тригоном граф касиет

5-6 урок 9 сынып Тригоном граф касиет

Жұппен жұмыс 15 минут Тапсырма 1

Жұппен жұмыс 15 минут Тапсырма 1

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз ?

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз ?
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
14.05.2020