Сынып |
2 |
||||||
Пән |
Математика |
||||||
Бөлімі: |
3А Бөлім. Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуы |
||||||
Тақырыбы: |
5 санын көбейту және бөлу кестесін құрастыру |
||||||
Мақсаты : |
2.1.2.2 - көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау 2.1.2.4** - 2; 3; 4; 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану |
||||||
|
|
||||||
Жоспарланған уақыты |
Оқытушының іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы |
Сабақтың тақырыбын хабарлау Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Оқушылар қайталап айтады Оқушылардың арасының алшақтығы 1,5 метр |
Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады. Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі
|
Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
|||
Сабақтың ортасы |
5 санына көбейту және бөлу кестесін құрастыруды, есептер шығару үйренемін. №1. Есепте жауаптарды өсу ретімен орналастырсаң Әлияның күн тәртібімен танысасың. №2. Сырымның әрбір секіруіне 5 бірлік бар. Екі, үш секіруінде неше бірлік бар? Кестеге қара. 5 санына көбейту және бөлу кестесіндегі әр бағанды толықтыр. Сергіту сәті: №3 Жаттығудың түрі-6 Әр бірін -5 рет жасады Барлығы - ? нешеу жасады. Шешуі: 6х5= 30 Жауабы: 30 рет жасады. №5. Суретке қарап гантельдің массасын анықта. Бірінші суретте 3х4= 12 12-2= 10 Жауабы: 1 гантельдің салмағы 10 кг |
Дескриптор: 5 санына көбейту және бөлу кестесін құрастыруды, есептер шығару үйренеді. Есепте жауаптарды өсу ретімен орналастырсаң Әлияның күн тәртібімен танысады.
Дескриптор: Сырымның әрбір секіруіне 5 бірлік барын тапты. Екі, үш секіруінде неше бірлік бар екенін анықтады.
Дескриптор: Кестеге қара. 5 санына көбейту және бөлу кестесіндегі әр бағанды толықтырды
Бойларын сергітетін қызықты қимыл жаттығулар жасайды.
Дескриптор: есептерді шығарады. Шартын құрастырады. Шешуін шығарып, жауабын табады.
Дескриптор: Суреттегі әр гантельдің салмағын анықтайды. Есептеп табады. |
|
Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі.
Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
|||
Сабақтың соңы Кері байланыс |
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Оқушыларға «Білім сандығы» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.
|
Оқушыларға «Білім сандығы» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді. |
«Білім сандығы» Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі |
Кері байланыс парағы. |
|||
Үйге тапсырма беру |
№4. Төмендегі өрнектерді пайдаланып, теңдіктер және теңсіздіктер құрастыр. |
Күнделікке №4, 41 бет |
|
|
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.