1. Барлық оқушылар:
* Көпбұрыштың анықтамасын,элементтерін,өмірде қолданылыстарын біледі
2.Оқушылардың басым бөлігі:
*Көпбұрыш ұғымын алдыңғы сабақтардағы ұғымдармен байланыстыра алады
3.Кейбір оқушылар:
*Дерек көздерден көпбұрыш туралы толық мәлімет алады
*Бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымын анықтайды
*Бұрышты белгілейді және математикалық тілде жазады
*Транспортирдің көмегімен бұрыштың градустық өлшемін табады
*Градустық өлшемі берілген бұрышты транспортирдің көмегімен салады
*Бұрыштардың түрлерін ажыратады
*Сызбасы бойынша көпбұрышты анықтайды,элементтерін айтады
5 сынып. Многогранник.docx
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.4В.
Бұрыштар. Көпбұрыштар
Күні : 5.05.2017ж
Сынып : 5сынып
Мектеп:
Мұғалімнің есімі:
Қатысқандар : Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы
Көпбұрыш
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтеме)
Сабақ мақсаты
Бағалау критерийі
5.3.1.7 Көпбұрыш ұғымын меңгеру
1. Барлық оқушылар:
* Көпбұрыштың анықтамасын,элементтерін,өмірде қолданылыстарын біледі
2.Оқушылардың басым бөлігі:
*Көпбұрыш ұғымын алдыңғы сабақтардағы ұғымдармен байланыстыра алады
3.Кейбір оқушылар:
*Дерек көздерден көпбұрыш туралы толық мәлімет алады
*Бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымын анықтайды
*Бұрышты белгілейді және математикалық тілде жазады
*Транспортирдің көмегімен бұрыштың градустық өлшемін табады
*Градустық өлшемі берілген бұрышты транспортирдің көмегімен салады
*Бұрыштардың түрлерін ажыратады
*Сызбасы бойынша көпбұрышты анықтайды,элементтерін айтады
Тілдік мақсат
Бұрыш , транспортир,көпбұрыш,төбе,қабырға,элемент,ішкі облыс
Құндылықтарға
баулу
*Оқушының бойында зерттеушілік,шығармашылық қабілеттерін қалыптастыру
арқылы бәсекеге қабілетті ету
*Топтық жұмыстаортақ істің нәтижесіне жауапкершілікпен қарау
*Жеке жұмыста өзінөзі реттеу Пәнаралық байланыс
Дағдылар
Тақырып бойынша
алдынғы білім
Бейнелеу,қазақ тілі,информатика
Білу,түсіну,қолдану,талдау
*Нүкте,кесінді,бұрыш,үшбұрыш,төртбұрыш
Сабақтың барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
*Сәлемдесу,оқушылардың сабаққа қатысуын
тексеру,оқушылардың сабаққа дайындығына назар
аудару.
* «Үшбұрыш,төртбұрыш,бесбұрыш,алтыбұрыш»
ұғымдарының атаулары бойынша оқушыларды топқа
бөлу
*Мұғалім әрбір оқушыдан өзінің айтқанын хормен
айтуды сұрайды
Интербелсенді
тақта,үлестірмелі
қағаздар,стикерлер,
тұрмыста
қолданылатын
көпбұрыш пішіндес
денелер
Білем деме балам,
Білмейтінің көп шығар.
Бәрін білген адам,
Дүниеде жоқ шығар.
Көп білгенге ұмтылған,
Көз жұмғанша оқиды.
Көз жұмғанша оқыған,
Көп нәрсені тоқиды.
«Ой қозғау»
«Үш сұрақ» әдісі
*Мұнда өткен сабаққа қатысты
«бұрыш,төбе,қабырға»термин сөздеріне байланысты
мынадай сұрақтарға жауап беруді тапсыру. Қайда? Бұл терминдерді қайда және қандай
мағынада кездестіріп едің ?
Қалай? –Осы атауларды қай жерден көргенің туралы
мысалдар келтіре аласың ба?
Қандай? –Бүгінгі сабақта бұл атаулар қандай
қолданылыста болады деп ойлайсың?
*Тақырыпты ашуға түрткі болатын «Адасқан әріптер»
әдісін қолдану.
Үй тапсырмасын сұрау
5минут
ПӨБКРШЫҰ
Қайталау сұрақтары
Топтық жұмыс
«Ойланжұптасбөліс» әдісі
1тапсырма.
Дескриптор: суреттегі бұрышты жазады
бұрыштың градустық өлшемін жазады
сүйір,тік,доғал,жазыңқы,толық
бұрыштарды анықтайды,жазады
кіші бұрышты анықтайды
Суреттер,плакаттар,
түрлітүсті
қарындаштар Сабатың ортасы
20 минут
Сендер
Көпбұрыштың элементтерімен; көршілес
төбелер,көршілес қабырғалар және диагональ
ұғымдарымен танысасыңдар
Жаңа тақырыпты ашу
2 минут
*Суретпен жұмыс
«Құпия зат» әдісі
Интербелсенді
тақта,слайдтар,
жаттығу жасауға
қойылатын
музыкалық әуен
Араның ұясын суреттен көрсетіп ,мынадай сұрақтар
қою
Суреттің бүгінгі сабақпен қандай байланысы бар?
Сурет бойынша көпбұрыштың элементтерін атау
? –Суретте қандай көпбұрыштар берілген?
Көпбұрыштар бірбірінен қалай ажыратылады?
2 минут
Сергіту сәті 2 минут
«Аяқ –қол» жаттығуын бүгінгі сабақтың
тақырыбымен байланыстыру
Оқулықпен жұмыс жұптық жұмыс
2 минут
«Өз жартыңды тап» әдісі
Түрлітүсті
үлестірмелі
фигуралар Тапсырма: Көпбұрыштың анықтамасын; көршілес
төбелер, көршілес қабырғалар,диагональ,ішкі облыс
Ұғымдарының анықтамаларын оқулықтан тауып оқып,
суретке сәйкестендіріп жаз .
Орындалған жұмысты талдау 3 минут
«Төртбұрыш әдіс
Әр бұрышқа әр түрлі пікір ілінеді .Оқушылар
өздерінің жауаптарына жақын бұрышқа барып тұра
алады.
Мысалы: толықтай келісемін;
келісемін,келіспеймін;
толықтай келіспеймін;
Сабақтың соңы
10 минут
Жинақтау
2 минут
Қорытындылау
«Бір минут» әдісі
*Оқушылар кезектесіп бір минут ішінде сабақ
тақырыбы бойынша тоқтаусыз ,қайталаусыз және
қатесіз сөйлейді.
« Тізбектен не түсіп қалған » әдісі
*Оқушыларға бір сөз түсіп қалған тізбек көрсетіп ,сол
сөзді табуды сұрау . 2 минут
Тапсырма: *Үшбұрыш ...
*Бесбұрыш ...
*Транспортир ...
*Қабырға ...
Үйге тапсырма
1 минут
Дереккөздерден: қарапайым көпбұрыш және жұлдыз
тәрізді көпбұрыш;
дұрыс көпбұрыш жәнедөңес көпбұрыш түрлерін білу
және суреттерін салып келу.
интернет
Қосымша ақпарат
СаралауСіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
1.Оқушылардың оқуда жетістіктерге
жетуіне және алға ілгерілеуіне ықпал
ететін қалыптастырушы бағалаудың
«Ойланжұптасбөліс», «Ой қозғау»
«Үш сұрақ» ,»Адасқан әріптер»
әдістерін қолдануды жоспарладым.
2.Дарынды оқушыларға:
«Бір минут»,»Тізбектен не түсіп
қалған?» әдістеріне негізделген
тапсырмалар және таұырып мазмұны
бойынша есептер құрастыру;
Дереккөздерден көпбұрыштар туралы
толық мәлімет жинау тапсырылды.
3.Үлгерімі төмен оқушыларға қажет
болған жағдайда үлгерімі жақсы
оқушылар көмек көрсету ұсынылады.
БағалауОқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
1.Өзінөзі бағалау
2.Бірінбірі бағалау
«Екі жұлдыз бір тілек»
3.Топтағы өзінөзі бағалау
Бағалау критерийі:
*ауызша сұрақтарға жауап2 ұпай
*практикалық жұмыс 3 ұпай
*сәйкестендіру тесті – 1 ұпай
*шығармашылық жұмыс – 5 ұпай
Дескриптор :
10 11 ұпай «5»
8 9 ұпай «4»
6 7 ұпай «3»
Пәнаралық
байланыс
Қауіпсіздік және
еңбекті қорғау
ережелері АКТ –мен
байланыс
Құндылықтарды
анықтау
1.Бейнелеу,қазақ
тілі,информатика
2.Компьютер
кабинетінде техника
қауіпсіздігін сақтау
3.*Жеке жұмыста
өзінөзі реттеу
*Жұптық және
топтық жұмыста
ортақ істің нәтижесіне
жауапкершілікпен
қарау
*Оқушының бойында
зерттеушілік,
шығармашылық
қабілеттерін
қалыптастыру арқылы
бәсекеге қабілетті ету
5 класс. Открытый урок. Многогранник
5 класс. Открытый урок. Многогранник
5 класс. Открытый урок. Многогранник
5 класс. Открытый урок. Многогранник
5 класс. Открытый урок. Многогранник
5 класс. Открытый урок. Многогранник
5 класс. Открытый урок. Многогранник
5 класс. Открытый урок. Многогранник
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.