Алгебра10сыныпФункцияның берілу тәсілдері2-сабақҚМЖ
Оценка 4.7

Алгебра10сыныпФункцияның берілу тәсілдері2-сабақҚМЖ

Оценка 4.7
docx
математика
14.05.2020
Алгебра10сыныпФункцияның берілу тәсілдері2-сабақҚМЖ
Алгебра10сыныпФункцияның берілу тәсілдері2-сабақҚМЖ.docx

Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:

10.1А бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі

 

Күні:  

Мұғалімнің аты- жөні:

Сынып:   10

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың  тақырыбы

Функция және функцияның берілу тәсілдері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (Оқубағдарламасына сілтеме)

10.4.1.1 - функция анықтамасын және берілу тәсілдерін білу;

 

Сабақтыңмақсаты

Функция анықтамасын және берілу тәсілдерін меңгерту

Бағалау критерийлері

-     Функция анықтамасын біледі

-     Функцияның берілу тәсілдерін  біледі

-     Функцияның анықталу облысын таба алады

-     Функцияның мәндер жиынын таба алады

Тілдікмақсат

 

 

Оқытудың тілдікмақсаты

Оқушылар

- берілген график бойынша функцияның қасиеттерін сипаттайды;

Бөлімбойынша лексика мен терминология

- функцияның бірсарындылығы;

- бөлшек-сызықты функция;

-  функцияның шенелгендігі;

-  функция периоды

Диалогқа/жазылымғақажеттітіркестер

- егер ..., функциябөлшек – сызықтыдеп аталады;

- бөлшек-сызықтыфункцияның графигінсалу үшін керек

- функцияның анықталу облысы

Құндылықтардыдарыту

Еңбек және шығармашылық

Бұл сабақ барысында оқушылар топпен  жұмыс жасай отырыпөздігінен оқуға үйренеді, шығармашылық қабілетін дамытуға мүмкіндік алады.

Пәнаралық байланыстар

геометрия

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта мүмкіндіктері, bilimland.kz

https://learningapps.org/447363

Алдыңғымеңгерілгенбілім

Сызықтық, квадраттық, кері пропорционалдық тәуелділік және y=  функцияларының қасиеттері, графиктері.

Сабақбарысы

Сабақтыңкезеңдері

Сабақтаорындалатыніс-әрекеттер

Оқытуресурстары

Сабақтың басы

5 минут

1)Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру

2)Өткен материалды қайталау

сұрақ жауап

-          Функция қандай тәсілдермен беріледі

-          Функция ұғымына анықтама бер

-          Функцияның анықталу облысына анықтама бер

-          Функцияның мәндер облысына анықтама бер

 

Сабақтың ортасы

12 минут

 

 

 

 

10 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 минут

 

Топтық жұмыс

Мақсаты: оқушыларды функцияның берілу тәсілдері бойынша  теориялық материалды практикада қолдану дағдысын жетілдіру

Тапсырма 1

Сұрақтарға жауап береді

https://learningapps.org/457679

Тапсырма 2

Қосымша1

«Галереяға саяхат» әдісі бойынша топтар жұмсын талдайды

Бағалау: «екі жұлдыз, бір тілек»

Жұппен жұмыс

Мақсаты: оқушыларды функцияның берілу тәсілдері бойынша  теориялық материалды практикада қолдану дағдысын жетілдіру

Тапсырма 1

Қосымша 2

Суретте берілген графиктердің қайсысы функцияның графигі болады? Функцияның графигі болмайтын сызықтар үшін функция анықтамасын қанағаттандырмайтын х мәнін табыңыз.

Оқушы өзін-өзі « Басбармақ» әдісі бойынша бағалайды

Тапсырма 2

Әрбір функцияны оның графигімен сәйкестендіріңіз

 

Жеке жұмыс

Оқушы өзін-өзі « Басбармақ» әдісі бойынша бағалайды

 

 

 

 

 

https://learningapps.org/457679

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/analiz-bastamalary/analiz-bastamalary/funkcziya-uhymy-zhane-onyng-berilu-tasilderi/lesson/funkcziya-zhane-onyng-qasietteri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://learningapps.org/447363

 

Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия

Мен функция жайлыбілемін ...        

Мен бүгін үйрендім …     

Мен үйреніп алдым

Мен енді ... қабілеттімін

 Мен түсіндім …      

 

Қосымша ақпарат

Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндеттерқоюды?

 

 

Бағалау – Оқушылардыңбілімінқалайтексересіз?

 

 

Пәнаралықбайланыс, Қауіпсіздікережелері

АКТ-ніқолдану,

Құндылықтарменбайланыс

(тәрбиеэлементі)

Топтықжұмысжасаудақауіпсіздікережелерінескеру.

Интерактивтітақтамүмкіндіктерінқолдану

Жергіліктіжердегіақпараттыққұралдардыңкөмегіменоблысжетістіктерінхабарлау

Бірлескенжұмысбұлтыңғылықтыжоспарланғанжұмыс, себебісенімділігі аз оқушыларөздеңгейіндегісенімділігіаздарменжұмысістейді. Серіктестерарасында диалог біруақыттаоқиды. Бір-бірінетәуелдіболмайды

 

Құндылықтар:

Оқушылартеңдікүшінконтекстердіесепкеалыпбірегейболады, бірлескенжұмысжағдайындақолдайтынжәнесындарлыболады.

Олардакоммуникативтіқасиеттеріндамытыпмұғалімменжәнеөзтұстастарымен диалог жасаумүмкіндігіболады.

Рефлексия

Сабақмақсаты/оқумақсатықаншалықтыжүзегеасты? Бүгіноқушыларненіүйренді? Оқытуортасықандайболды? Дифференциациялапоқытуөзмәніндежүзегеастыма? Өзуақытымдыұтымдыпайдаланаалдым ба? Жоспарымақандайөзгерістеренгіздімжәненеліктен?

 

Қорытындыбағалау

Еңжақсыөткенекітапсырманыатапкөрсетіңіз (оқытуғажәнеүйренугеқатысты).

1:

2:

Қандайекінәрсенемесетапсырмасабақтыңодан да жақсыөтуінеықпалынтигізереді (оқытуғажәнеүйренугеқатысты)?

1: проблемалықоқытуғаоқушылардыикемдеу

2: Интерактивтітақтаныңмүмкіндіктерінжоғарыдеңгейдеқолдану

Осы сабақтыңбарысындабарлықсыныпнемесежекелегеноқушылартуралыменіңкелесісабағымақажетболуымүмкінқандайақпараттыбілдім?

 


 

Скачано с www.znanio.ru

А бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі

А бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі

СабақтыңкезеңдеріСабақтаорындалатыніс-әрекеттерОқытуресурстары

СабақтыңкезеңдеріСабақтаорындалатыніс-әрекеттерОқытуресурстары

Топтық жұмыс Мақсаты: о қушыларды функцияның берілу тәсілдері бойынша теориялық материалды практикада қолдану дағдысын жетілдіру

Топтық жұмыс Мақсаты: о қушыларды функцияның берілу тәсілдері бойынша теориялық материалды практикада қолдану дағдысын жетілдіру

Еңжақсыөткенекітапсырманыатапкөрсетіңіз (оқытуғажәнеүйренугеқатысты)

Еңжақсыөткенекітапсырманыатапкөрсетіңіз (оқытуғажәнеүйренугеқатысты)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
14.05.2020