Ашық сабақ
Оценка 4.6

Ашық сабақ

Оценка 4.6
Документация
docx
23.01.2024
Ашық сабақ
3сынп-3.docx

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Ұлттық ойындарымыз

(Сабақтың тақырыбы)

Бөлім:

Мұғалімнің  аты-жөні

Күні:

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ұлттық ойындарымыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

 4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану;

4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстоациялар , көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану , презентация , видеоролик жасау.

4.1.5.1 өз ойын, сезімін , көзқарасын өмірде болған, өзге шығармалардағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіру;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар істей алады: сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді,  нақыл сөздерді қолдана алады.

Көптеген оқушылар істей алады:  сөйлеу барысында көрнекіліктер, фотосуреттер қолдана алады.

Кейбір оқушылар істей алады:  өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған, өзге шығармаларға ұқсас оқиғалармен салыстыра алады.

Құндылыққа баулу

Оқушыларды оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекқорлыққа, жақсылық жасауға, топпен жұмыс жасауға және шапшаңдыққа үйрету.

      Сабақтың барысы

 

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің  әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

6 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Ø  Амандасу

Ø  Түгендеу

Ø  Оқу – құралдарын реттеу

Ø  Психологиялық ахуал

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

“Додокаэдр” әдісі.

 

 

 

 

Топқа бөлу.

“Асықтар” әдісі.

 

 

 

 

 

 

 

Үй тапсырмасын тексеру.

“Суреттер” әдісі.

Оқушылар мұғаліммен амандасады , оқу-құралдарын реттейді.

 

Додокаэедр шарын бір-біріне беру архылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.

 

 Оқушылар асықтарды алу арқылы топқа бөлінеді.

1-топ: Көкпар тобы

2-топ: Тоғызқұмалақ тобы

 

Оқушылар суреттердің артында жазылған сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын қорытындылап алады..

Қошеметтеу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ:Смайлик әдісі арқылы бағалау. Әр алған балдарын белгілеп отырады.

Дескриптор:

-сұрақтарға жауап береді

 

 

 

 

 

Додокаэдр

 

 

 

 

 

 

Асықтар

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттер

Смайликтер

Сабақтың ортасы

10  мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Практикалық жұмыс

20 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Миға шабуыл.

-Балалар, бізде қандай сурет  пайда болды?

-Асық бұл – қазақ халқының қандай ойыны?

-Жарайсыңдар, балалар!

Бүгінгі біздің өтетін тақырыбымы осы асықтар жайлы.

-Яғни, балалар,

Бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы:

Ұлттық ойындарымыз.

4.1..4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану;

4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстоациялар , көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану , презентация , видеоролик жасау.

4.1.5.1 өз ойын, сезімін , көзқарасын өмірде болған, өзге шығармалардағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіру;

 

Қазақтың ұлттық ойындары бес түрге бөлінеді. Олар: аңға байланысты, малға байланысты, түрлі заттармен ойналатын, зеректікті, ептілікті және икемділікті қажет ететін, соңғы кезде қалыптасқан ойындар. Олардың негізгілерінің өзі жүзден астам.

 

-Балалар, сабағымызды бастамас бұрын ұльтық ойындар туралы бейнежазбаны көріп алайық.

“Кинометафора” әдісі.

Ютуб сілтемесі:

 https://youtu.be/FUrdFK7ZLfA?si=yAUrqwcs6ZegMbTQ

 

-Балалар, бейнежазбадан не түсіндік?

-Қазақтың қандай ұлттық ойындары бар екен?

-Ұлттық ойындар бізді неге баулыйды?

 

Қазақстанның атын бүкіл елге паш еткен,  тұңғыш әлем чемпионы, балуан – Қажұмұқан Мұнайтасұлы.

 

-Ендеше , балалар , ары қарай тапсырмаларды орындап, қазақ халқының ұлттық ойын түрлерін білейік. Дайынсыңдар ма , балалар?

1.“Кім жылдам ” әдісі. Жеке жұмыс.

Суреттегі ойын атауларын атаңдар. Қай ұлттық ойындардан спорттық жарыс өткізіледі?

 

 

 

 

 

-Жарайсыңдар , балалар! Қазақтың ұлттық ойындары туралы біледі екенсіңдер. Енді , екі топ болып ойын ойнайық.

Ойынның аты: Орамал тастау.

Ойын ережесімен танысыр, екі топ болып, ойнап көріңдер.

Ойынның шарты: екі топ бір-біріне қарсы тұрады. Бірінші топ бірінші сөздің буынын айтса, екінші топ екінші буынын айтады.

-Жарайсыңдар, балалар! Ойын сендерге  ұнады ма?

-Енді, ойын ойнап болсақ ары қарай келксі тапсырманы орындамас бұрын, мәліметтермен танысып алайық.

 

Асық – төрт түлік мал мен қоңыр аңдар тілерсегінде болатын, қызметі аса күрделі, буынға біткен шымыр сүйек.

Алшы – асықтың иірілгенде тегіс табаны жерге тиіп, тұрық түсуі. Ойын кезінде оған бірінші дәрежелі мән беріледі.

Тәйке (тауа) – асықтың иіріленде шұңқырлау табаны жерге тиіп, тұрық түсуі. Ол екінші дәрежелі мәнге ие.

Бүге (бүк) – асықтың иірілгенде дөңес жоны үстіне қарап, етпетінен жатық түсуі. Ол үшінші дәрежелі мәнге ие.

Шіге (шік) – асықтың иірілгенде шұңқыр құрсақ жағы үстіне қарап, шалқасынан жатық түсуі. Ол төртінші дәрежелі мәнге ие.

 

2. “Жалғасын тап ” әдісі. Жеке  жұмыс. WordWall платформасында.

WordWall сілтемесі:

 https://wordwall.net/resource/61999675

 

 

-Өте жақсы, балалар!

-Асық ойнап көрдіңдер ме?

-Ендеше , балалар біздің кезекті ойынымыздың аты -Ханталапай ойыны.

Ханталапай ойыны.


 

-Жарайсыңдар, балалар!

-Сендерге қазақ халқының ұлттық ойындары ұнап жатыр ма?

-Жақсы, балалар, енді келесі тапсырманы орындайық.

 

3-тапсырма. Топтық жұмыс.

“Кинолента” әдісі.

1-топ: Қазақтың ұлттық ойындарын жабысытырып, атауларын жазу

2-топ: Асықтардың түрлерін сәйкестендіріп, атын жазу

 

 

-Өте жақсы , балалар! Барлық тапсырмпны , ойындарды жақсы дәрежеде орындадыңдар. Енді, сабағымызды қорытындылайық.

 

Сабақты қорытындылау.

“Тәтті конфет” әдісі арқылы.

-Қазақтың ұлттық ойындары нешеге бөлінеді?

-Орамал тастау ойыны қалай ойналады?

-Қазақтың қандай ұлттық ойындары бар екен?

-Асықтың түрлері қандай?

-Асық арқылы ойналатын ойын атауы қандай?

-Спорттық жарыс арқылы ойналатын ойын?

 

-Жақсы , балалар! Осымен біздің сабағымыз аяқталды. Балалар, сабақ сендерге ұнады ма?

Ендеше, білім қоржыны арқылы кері байланыс жасап алайық.

Оқушылар суретке қарап , өз ойларын білдіріп , жаңа сабақтың тақырыбын ашады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар сабақтың тақырып, мақсатымен   танысады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар бейнежазбаны көріп, ұлттық ойындармен танысады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар кім жылдам әдісі арқылы ойынның атауларын және спорттық жарыс ойынын атайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар орамал тастау ойынын ойнау арқылы, екі буынды сөздерді айтады.

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар асық туралы ақпаратпен танысады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар жалғасын тап  әдісі арқылы  арқылы мақал – мәтелдерді жалғастырады.

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар ортага шығып, ханталапай ойынын ойнайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар топпен бірігіп, берілген тапсырманы орындайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар тәтті конфетті алып, сұрақтарға жауап береді және сабақты қорытындылайдя.

Жарайсыңдар!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қошеметтеу!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағдаршам  әдісі арқылы бағалау.

Дескриптор:

-ойынның атауын айтады

-спорттық ойын атауын айтады

 

 

 

 

 

Жарайсыңдар!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Смайлик арқылы бағалау

Дескриптор:

-асық туралы мақал-мәтелдер біледі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Асық арқылы бағалау

Дескриптор:

-ұлттық ойындарды жабысьырып, атауларын сәйкестендіреді

-асықтың атаулары мен түрлерін сәйкестендіреді

 

Қорытынды бағалау

Дескриптор:

-сұрақтарға жауап береді

Оқулық, дәптер

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

Жұмыс дәптері

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бейнежазба

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сурет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Орамал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Смайлик

Асық

ДК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Асық

Кинолента

Таратпа материалдар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тәтті конфет

 

 

 

 

Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия: «Білім қоржыны»  әдісі бойынша өтеді

 

Үйге тапсырма:  

Ұлттық ойындар туралы оқып келу.

Оқушылар кері байланыс  жасайды.

ҚБ қойыла-ды.

Білім қоржыны

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Сабақтың тақырыбы) Бөлім:

Сабақтың тақырыбы) Бөлім:

Суреттер” әдісі. Оқушылар мұғаліммен амандасады , оқу-құралдарын реттейді

Суреттер” әдісі. Оқушылар мұғаліммен амандасады , оқу-құралдарын реттейді

Миға шабуыл. - Балалар, бізде қандай сурет пайда болды? -Асық бұл – қазақ халқының қандай ойыны? -Жарайсыңдар, балалар!

Миға шабуыл. - Балалар, бізде қандай сурет пайда болды? -Асық бұл – қазақ халқының қандай ойыны? -Жарайсыңдар, балалар!

Алшы – асықтың иірілгенде тегіс табаны жерге тиіп, тұрық түсуі

Алшы – асықтың иірілгенде тегіс табаны жерге тиіп, тұрық түсуі

Сабақтың ортасы 10 мин

Сабақтың ортасы 10 мин

Ашық сабақ

Ашық сабақ
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
23.01.2024