5.Т\А4. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау.
О2. Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану.
Ж2. Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу
Сән әлемі туралы жан-жақты ақпарат алады, қандай киім үлгілерін ұнататындығын сипаттайды, ұлттық киім туралы өз пікірін айтады, сыныптастарымен тілдік, серіктестік қарым-қатынас орната алады
Киім 1.docx
Пәні: қазақ тілі Сынып:5
Күні: 25.09.18
2 бөлім.Киім. Сән.Талғам.
Сабақтың тақырыбы: Киім
Осы сабақты
меңгеруге қол
жеткізетін оқу
мақсаты
Күтілетін нәтиже
Сабақтың мақсаты
Сабақтың түрі
Қажетті құрал
жабдықтар
Пәнаралық
байланыс
Оқыту әдістері
5.Т\А4. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау.
О2. Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер
арқылы тану.
Ж2. Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама,
хабарландыру құрастырып жазу.
Сән әлемі туралы жанжақты ақпарат алады, қандай киім үлгілерін ұнататындығын
сипаттайды, ұлттық киім туралы өз пікірін айтады, сыныптастарымен тілдік,
серіктестік қарымқатынас орната алады.
Барлық оқушы орындай алады. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі
ойды анықтайды.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады
: Әртүрлі жанрда мәтіндер құрастырады.
Кейбір оқушылар орындай алады
. Мәтіннің стильдік ерекшелігін таниды.
Жаңа тақырыпты меңгерту.
Үнтаспа, кестелер, доп
Әдебиет, Тарих
«Менің бүгінгі жаңалығым» тренингі, түсіндіру, сұрақжауап, «Ой шақыру»
әдісі,»Киім түрлері» дидактикалық ойыны, «Бес саусақ» әдісі
Тапсырмалар
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының ісәрекеті:
Тапсырма
Мұғалімнің ісәрекеті
Оқушының ісәрекеті
Оқушыларға
психологиялық ахуал
туғызу
Мұғалім оқушыларды
тұрғызады, сәлемдеседі,
келмеген оқушыларды
түгендейді тренинг «Менің
бүгінгі жаңалығым...»
Оқушылар тұрып, мұғаліммен сәлемдеседі.Бүгін
қандай жаңалықпен келгендігін айтады
Өткен сабақты
тексеру
Өткен сабақтарды тексереді 9
тапсырманы тексеру.Ата
анасының не болмаса аға
апаларыңның жетістігін бағалап,
эссе жазу
Үйге берілген тапсырманы айтады, өзөздерін
бағалайды.Үздік жұмысты анықтайды І.Қызығушылықты
ояту
Сұрақтарға жауап береді
«Ой шақыру» сұрақтарын қоя
отырып қызығушылығын ояту
Сен ұлттық киімді қалайсың ба
әлде еуропалық киім үлгісіне
қызығасың ба?
Сен киімді қалай таңдайсың?
Бағасына қарап па әлде
сәнділігіне көңіл бөлесің ба?
ІІ.Мағынаны тану
1.Білу. Түсіну.
А) Мәтінмен жұмыс. 1
тапсырма. Тақырыпқа қатысты
берілген мәтінді үнтаспадан
тыңдату.
Тыңдалым.Мәтінді тыңдап, тақырыбын
анықтайды.
Ә)Айтылым. Оқулықтағы 2,4
тапсырманы орындату
АЙТЫЛЫМ. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап
береді.
Жазылым. Құрылымға сай тіркестерді жазады.
Б)Жазылым. Оқулықтағы 3
тапсырманы орындату
2.Талдау және қолдану.
А).Оқылым. Оқулықтағы 5
тапсырманы орындату
Ә.Айтылым. Оқулықтағы 6.7
тапсырманы орындату
Оқылым.Мәтінді оқиды не жайында екенін
анықтайды.
Айтылым.Ой бөліседі, сөздердің түбірі мен
қосымшасын ажыратады, диалогті толықтырады
4.Жинақтау. Оқулықтағы 8,10
тапсрырмаларды орындату
Жазылым. «Дербес пікір» жазу тәсілін қолданып,
пікірлерін жазады, сөйлем құрайды
Қалыптастырушы бағалау.
Мұғалім оқушылардың өзара
бағалауы бойынша қорытынды
бағаны өзі қояды.
11тапсрыма
«Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы бойынша
өзара бірбірін бағалайды.
«Бес саусақ» тәсілі арқылы
сұрақтарға жауап жаздыру
сұрақтар беру
Сұрақтарға жауап жазады.
ІІІ.Бағалау.
ІҮ.Үйге тапсырма
Ү.Ойтаразы.
Ашық сабақ
Ашық сабақ
Ашық сабақ
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.