5.Т/А1.Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау.
5.Ж5. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу
Жұптық, топтық жұмыстарды орындау арқылы бірлесе әрекет етуге үйренеді, тілдік қарым-қатынаста тыңдау мен сөйлеу әдебіне. Әдеби тіл нормаларының сақталуына көңіл аударады, көркем әдеби тілде сөйлеуге дағдыланады, шығармашылық тапсырмалар арқылы өз бетінше ақпарат алуға талпынады, мәтінді мәнерлеп оқуға машықтанады
бөлім.Отбасылық дәстүрлер мен мерекелер
910 сабақ
Күні: 16.11.18
Сабақ тақырыбы
Осы сабақта қол
жекізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме
Сабақтың мақсаты
Күтілетін нәтижелер
Нәтиже сабақ
5.Т/А1.Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы
тақырыпты болжау.
5.Ж5. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі
ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу.
Барлығы: көмекші құралдар арқылы тақырыпты болжайды
Көбі:берілген материалдар бойынша жинақы мәтін жазады.
Кейбірі: дыбыстардың үндестігін сақтайды.
Жұптық, топтық жұмыстарды орындау арқылы бірлесе әрекет
етуге үйренеді, тілдік қарымқатынаста тыңдау мен сөйлеу
әдебіне. Әдеби тіл нормаларының сақталуына көңіл аударады,
көркем әдеби тілде сөйлеуге дағдыланады, шығармашылық
тапсырмалар арқылы өз бетінше ақпарат алуға талпынады,
мәтінді мәнерлеп оқуға машықтанады.
Сабақтың түрі
Пәнаралық байланыс
Білімді бекіту сабағы
Әдебиет, музыка
Қажетті құрал
жабдықтар
Оқыту әдістері
парақшалар, кестелер,түрлітүсті қарындаштар мен
фломастерлер, үнтаспа,тақырыпқа қатысты суреттер
Сипаттау,әңгімелеу,сұрақ –жауап,талдау, «Жүректен
жүрекке»тренингі, «Қос жазба күнделігі» стратегиясы,Венн
диаграммасы, сахналық қойылым,эссе
Әдістемелік құрал,дидактикалық материалдар
Дереккөздер
Тапсырмалар
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының ісәрекеті.
Тапсырма
Оқушыларға
психологиялық
ахуал туғызу
Мұғалімнің ісәрекеті
Мұғалім «Жүректен жүрекке»
тренингін, ынтымақтастық
атмосферасын орнату үшін
оқушыларға:Балалар, сендер қарым –
қатынас барысында бірбіріңе қандай
жақсы сөздер айтасыңдар?деп сұрайды
Өткен сабақтың тапсырмасын
тексереді.
Кемшіліктерін
түзетеді,анықтайды,бағалайды.
Мұғалім оқушылардың бөлім бойынша
алған білімін анықту маққсатында
«Құнды пікір»стратегиясын
қолданады.Қазақ халқының салт
дәстүрлері мен әдетғұрыптары
бойынша өз ойларын айтуды сұрайды.
Өткен сабақты
тексеру
Қызығушылықты
ояту
Оқушының ісәрекеті
Оқушылар
сәлемдеседі,бірбіріне
мұғаліммен бірге параққа
жақсы сөздер жазады,
сабақ соңында талданады.
Тапсырманы айтады,
тақырып бойынша
сұрақтарға жауап береді.
,тақырып бойынша
сұрақтарға жауап береді.
ІІ.Мағынаны
1.Білу.Түсіну
Тыңдалым. Мәтіндітану
ІІІ.Бағалау
ІҮ.Үйге
тапсырма
Ү.Ой таразы
А)Мәтінмен жұмыс. Үнтаспадан бесік
жырын тыңдайды, орындалуы туралы
ақпарат береді
Ә)Айтылым. Суретпен жұмыс.Суретте
қандай отбасылық мереке бейнеленгенін
айтыңдар.Суреттер бойынша
сыныптастарыңа сұрақ қойыңдар.
2.Талдау және қолдану.Жұптық
жұмыс
А)Жазылым. «Қос жазба күнделігі».
Шілдехана
Бесікке салу
Балаға ат қою
Тұсау кесу
Ә)Жазылым.Топтық тапсырма Бесікке
салу, шілдехана. Тұсаукесер рәсімдері
туралы ақпарат жинақтап достарыңа хат
жазыңдар
3.Сергіту сәті. Сахналық көрініс
«Тұсау кесер» рәсімін көрсету
4.Жинақтау.Жазылым.
Шілдехана мен тұсаукесер дәстүрінің
«Венн диаграммағасын» толтырады.
Қалыптастырушы бағалау. «Жағымды
сөздер» тәсілі бойынша сабақтың қалай
өткендігін анықтайды.Мұғалім –
Балалар, сабақ барысында қандай
жағымды сөздер естідіңдер?
Тілашар
Стикерлер тарату
үнтаспадан әнді
тыңдайды., әннің
тақырыбын, анықтайды.
Айтылым.
Суреттегі қандай
отбасылық мереке
бейнеленгенін анықтап,
бірбіріне сұрақтар
дайындайды.
Жазылым.Жұптаса
отырып, «Қос жазба»
күнделігі» бойынша
кестені толтырады.
Топтасып отбасылық
мерекелер туралы жинаған
ақпараты бойынша
достарына хат жазады.
Сахналық көрініс
ұйымдастырады.
Венн диаграммасын
толтырады
Тақырып аясында мұғалім,
сыныптастары тарапынан
айтылған жағымды
сөздерді еске түсіріп,
айтады.
Сабақтан алған әсерлерін
жазып тақтаға іледі.