5. Т/А1. Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау.
5 .Ж2 .Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап , хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу
5. ӘТН3. Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді ,көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану
4бөлім.Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі
56 сабақ
Күні: 27.11.18
Сабақ тақырыбы
Осы сабақта қол
жекізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме
Төрт түлік
5.Т/А1.Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы
тақырыпты болжау.
5.Ж2.Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын
сақтап,хат,жарнама,хабарландыру құрастырып жазу
Сабақтың мақсаты
Күтілетін нәтижелер
5.ӘТН3.Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді,көп мағыналы
сөздер,омоним,антоним,синонимдерді көркемдік
ерекшеліктеріне сай қолдану
Барлығы: көмекші құралдар арқылы тақырыпты болжайды
Көбі:хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазады.
Кейбірі: сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданылады.
Төрт түлік мал жайлы ақпарат береді, мінезқұлықтарын
сипаттайды, қасиетті төрт түлікке қатысты ұлтымызда
қалыптасқан ұғымдар мен түсініктерге, атау сөздерге түсінік
береді.
Сабақтың түрі
Пәнаралық байланыс
Жаңа тақырыпты меңгеру сабағы
Жаратылыстану. Әдебиет.
Қажетті құрал
жабдықтар
Оқыту әдістері
«Төрт түлік» туралы деректі фильм, смайликтер, А4 парағы,
парақшалар кестесі, маркерлер түрлітүсті қарындаштар
түсіндіру,сұрақ –жауап,талдау, «Шаттық шеңбері »тренингі,
«Кімнің жады мықты?» ойыны, «Жеке әңгіме» техникасы, «Бес
саусақ» тәсілі
Әдістемелік құрал,дидактикалық материалдар
Оқушының ісәрекеті
Оқушылармен
сәлемдеседі.
Тапсырманы айтады,
тақырып бойынша
сұрақтарға жауап береді.
Деректі фильмді көреді,
жануарларды сипаттайды,
сұрақтарға жауап береді.
Дереккөздер
Тапсырмалар
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының ісәрекеті.
Тапсырма
Оқушыларға
психологиялық
ахуал туғызу
Өткен сабақты
тексеру
Мұғалімнің ісәрекеті
«Шаттық шеңбері» тренингі.
Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді.
Өткен сабақтың тапсырмасын
тексереді.
Кемшіліктерін
түзетеді,анықтайды,бағалайды.
Мұғалім оқушылардың жаңа сабаққа
деген қызығушылығын ояту мақсатында
«Төрт түлік» туралы деректі фильмін
көрсетеді, тұсаукесер жасайды. Ой
шақыру сұрақтарын қояды:Балалар,
сендер төрт түлік мал жайлы не
білесіңдер?
Үй жануарларының біз білмйтін қандай
Қызығушылықты
оятуқасиеттері бар екен?
ІІ.Мағынаны
тану
1.Білу.Түсіну
А)Тыңдалым.Оқулықтағы 1
тапсырманы орындатады.
Тыңдалым. Мәтінді
оқиды,, негізгі ұғымдарды
табады, жаңалық болған
ақпараттарды
дәптерлеріне жазады,
талдайды.
Айтылым.Тыңдалым
Мәтіні бойынша
сұрақтарға жауап береді,
«Кім білгір?» ойынын
топқа бөлініп ойнатады.
Оқылым.Мәтінді оқиды.
Көтерілген мәселелерді
анықтайды, төрт түлік
атауларын есте сақтайды.
Жазылым. Сөз тіркесін
құрайды, омоним сөздерді
табады.
Тақырыпқа сай постер
қорғайды.
Жазылым. Атаулар мен
сөздерді кестеге
толтырады, жылқыға
мінездеме береді.
«Жеке әңгіме» техникасы
бойынша бағаланады.
Ә)Айтылым. Оқулықтағы 2,3
тапсырманы орындатады.
2.Талдау және қолдану.
А)Оқылым. Оқулықтағы 4 тапсырманы
орындатады.
Ә)Жазылым. Оқулықтағы 5,7
тапсырманы орындатады
3.Сергіту сәті. Мұғалім «Төрт түліктің
тіршілігі» тақырыбында постер қорғау
Жазылым.
А) Оқулықтағы 910 тапсырманы
орындатады.
Қалыптастырушы бағалау. Мұғалім
оқушылардың өзін бағалауы бойынша
қорытынды бағаны өзі қояды.
11тапсырманы орындау
ІІІ.Бағалау
ІҮ.Үйге
тапсырма
Ү.Ой таразы
«Бес саусақ» тәсілі арқылы сұрақтаға
жауап жаздырады.12тапсырма
Сұрақтарға жауап жазады.