5 .Т/А 2 .Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени, тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі(ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру
5. О4 .Ауызекі стильдегі мәтіндердің мазмұнын, тақырыбын және тілдік құралдарын салыстыру
5сыныпқа арналған 5-бөлім бойынша бос уақыт және хобби бөлімін аяқтап әтижесін көру. Бөлім бойынша жиынтық бағалауға дайындау
5бөлім. Бос уақыт және хобби.
910 сабақ
Күні: 15.01.19
Сабақ тақырыбы
Осы сабақта қол
жекізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме
Нәтиже сабақ
5.Т/А2.Әлеуметтіктұрмыстық,әлеуметтікмәдени,тақырыптарға
байланысты диалог,монологтердегі(ән
мәтіні,хабарлама,жарнама,хабарландыру)көтерілген мәселені
түсіндіру
5.О4.Ауызекі стильдегі мәтіндердің мазмұнын,тақырыбын және тілдік
құралдарын салыстыру
Сабақтың мақсаты
Күтілетін нәтижелер
Барлығы: Берілген тақырыптарға байланысты диалог,
монологтердегі көтерілген мәселелерді түсіндіреді.
Көбі:мәтіндердің мазмұнын, тақырыбын және тілдік
құралдарын салыстырады.
Кейбірі: сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ықпал
заңдылықтарына сәйкес айта біледі.
Бөлімге қатысты қосымша ақпарат алады, сыныптастарымен
сұхбат құрады, ой бөліседі.
Сабақтың түрі
Пәнаралық байланыс
Білімді бекіту сабағы
Әдебиет.
Қажетті құрал
жабдықтар
Оқыту әдістері
А4 парағы, кестелер мен буклеттер, шығу парағы
Әңгімелеу,түсіндіру,сұрақ –жауап, «Шаттық шеңбері »
тренингі, ИНСЕРТ оқыту стратегиясы, эссе, «Ішкі және сыртқы
шеңбер»техникасы
Әдістемелік құрал,дидактикалық материалдар
Дереккөздер
Тапсырмалар
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының ісәрекеті.
Тапсырма
Оқушыларға
психологиялық
ахуал туғызу
Мұғалімнің ісәрекеті
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде
«Шаттық шеңбері» тренингін өткізеді.
Өткен сабақты
тексеру
Қызығушылықты
ояту
Өткен сабақтың тапсырмасын
тексереді.
Кемшіліктерін
түзетеді,анықтайды,бағалайды.
Оқушылардың нәтиже сабққа деген
қызығушылығын арттыру мақсатында
интерактивті тақтадан тақырыпқа
қатысты дайындаған слайдтарды
көрсетеді.
Оқушының ісәрекеті
Жақсыс сөзжанды
жадыратар.Мұғаліммен
бірге жақсы сөздер айтып
шығады.
Тапсырманы айтады,
тақырып бойынша
сұрақтарға жауап береді.
Көрсетілген тақырыпқа
қатысты, басқалармен ой
бөліседі, сұрақтарға жауап
береді.
ІІ.Мағынаны
тану
1.Білу.Түсіну
А)Тыңдалым.Оқулықтағы 1
Тыңдалым. Мәтінді бір
оқушы оқиды, ауызекітапсырманы орындатады.
Ә)Айтылым. Оқулықтағы 2
тапсырманы орындатады.
.
Б.Жазылым. Оқулықтағы 4
тапсырманы орындатады.
2.Талдау және қолдану.
А)Оқылым. Оқулықтағы 5 тапсырманы
орындатады.
Ә.Айтылым. Оқулықтағы 6,7
тапсырманы орындатады.
4.Жинақтау.Жазылым.
А) Оқулықтағы 8, 10тапсырманы
орындатады.
ІІІ.Бағалау
Қалыптастырушы бағалау. Мұғалім
оқушыларға өзара бағалауы бойынша
қорытынды бағаны өзі қояды.
ІҮ.Үйге
тапсырма
Ү.Ой таразы
3тапсырманы орындау
13тапсырма
сөйлеу стилінің
ерекшеліктеріне көңіл
бөледі.
Айтылым.Сұрақтарға
жауап береді.Сөйлем
құрайды
Жазылым.Мәтіндегі
туынды және күрделі
сөздерді кестеге түсіреді
Оқылым.Әңгіменің
кіріспесін, негізгі бөлімін,
қорытындысын
ажыратады.
Айтылым. Сұрақтарға
жауап береді. «Қосжазба
күнделігін» толтырады.
Жазылым. Орсбайға
мінездеме береді,
сқрақтарға жауап береді.
Сөздердің мағынасын
түсіндіреді.
«Ішкі және сыртқы
шеңбер» техникасы
бойынша өзара бірбірін
бағалайды.
Өз ойларын түйіндеп
жазады.