Ашық сабақ "10-ға, 100-ге, 1000-ға ауызша көбейту және бөлу 4 сынып
Оценка 5

Ашық сабақ "10-ға, 100-ге, 1000-ға ауызша көбейту және бөлу 4 сынып

Оценка 5
Разработки уроков
docx
математика
4 кл
18.11.2018
Ашық сабақ "10-ға,  100-ге,  1000-ға ауызша көбейту және бөлу 4 сынып
Публикация является частью публикации:
ашык сабак.docx

4-сынып Математика

 

Сабақтың тақырыбы:

10-ға,  100-ге,  1000-ға ауызша көбейту және бөлу

Мақсаты:

10-ға, 100-ге, 1000-ға көбейту және бөлудің тәсілдерімен таныстыру. Қозғалысқа берілген есептерді тиянақтау.Шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже:

Берілген тапсырманы орындау арқылы зерттеу нәтижесін талдап,қорытынды жасап,есептеулер жүргізеді,дәлелдей алады және өзін,өзгені бағалай алады.

Керекті жабдықтар:

«Математика» 1-бөлім, Ә.Б.Ақпаева, Л.А.Лебедева

 Алматыкітап баспасы 2015ж, слайд, үлестірме карточкалар

Қолданылатын әдістер:

Топтық,  кофе таяқшалары әдісі, кім шапшаң,сәйкестендір

«Ойлан.Жұптас.Бөліс»

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыт

минут

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Кіріспе

5мин

-оқушылармен амандасу;

- Cәлеметсіздер ме?

- Здравствуйте?

- Hello children!

- сыныпты түгендеу;

- кезекшілік қызметін қадағалау;

 

Оқушыларды топтарға  бөлу.

 

Овал: 10                 

                   Ондықтар

Овал: 1000 


                    Жүздіктер

 

                     МыОвал: 1000ңдықтар

 

 

Психологиялық дайындық

Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,

Математикаға орын берсең жаныңнан.

Барлық ғылым саған үйір болады,

Досың солар табылатын қасыңнан.

 

 

Бағалау парақшаларымен таныстырамын.

 

Оқушының аты

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топ басшысын сайлайды.

Жауап берген оқушыға 1ұпайдан беріледі.

 

-мұғаліммен сәлемдеседі;

- Сәлеметсіз бе?

- Здравствуйте?

- Hello teather!

- кезекшілік қызметін атқарады;

 

 

 

 

Оқушылар сандарды таңдау арқылы топқа бөлінеді.

 

 

 

 

 

 

Психологиялық дайындық

Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,

Математикаға орын берсең жаныңнан.

Барлық ғылым саған үйір болады,

Досың солар табылатын қасыңнан.

 

Бағалау парақшаларымен танысады.

 

Үй тапсырмасын сұрау

Білу

10мин

 «Кофе таяқшалары» әдісі үй тапсырмасын сұраймын және өткен сабақтарды еске түсіреміз.

Таяқшаларға оқушылардың есімдерін жапсырып қоямын. Тақшаларды араластырып біреуін таңдап аламын. Таңдалған оқушы  өткен сабақты бекіту сұрақтарына жауап береді.

6мин20с    380с

6 сағ 20мин  620мин

106мин   1сағ 6мин

643с   6мин  43 с

6тәул 15сағ   615 мин

106сағ әул 6сағ

1.      Қашықтықтың формуласын ата?

2.      Жылдамдықты қалай табамыз?

3.      Жұмыстың белгіленуі қалай?

4.      Жұмысты қалай табамыз?

 (Жауап берген оқушы бағалау парақшасын белгілеп отырады.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.      S=V*t

2.      Қашықтықты уақытқа бөлеміз

3.      А

4.      A=V*t

 

Түсіну

 

Әр топқа карточкалар ұсынамын

 

4*10=

 

40:10=

 

400:10=

 

4*100=

 

4*1000=

 

4000:100=

 
 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар берілген карточкадағы көбейтінділерді және бөлуді  талдайды.

Ереже шығарады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қолдану

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Талдау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жинақтау

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7мин

Оқулықтағы есептермен жұмыс

 

№2 «Кім шапшаң әдісі

Есепті ауызша орындайды.

Дұрыс жауабы тақтада шығып тұрады.

(Сол арқылы жауап берген оқушы өзінің жауабін тексеріп, бағалау парақшасына түсіріп отырады.)

                                                 

 

Тақтамен жұмыс

 

№3 «Алғашқы білімді бекіту»

8007*6=

80000*6=

52200\6=

 

Сергіту сәті

Көз жаттығулар

 

№4 Мазмұнды есеп «Өрнек құрайық»

Әр топқа 1мазмұнды есептен үлестіріледі.

Оқушыларға бұл оқулықтағы қандай белгі екендігін сұраймын.

 

№5   «Ойлан, Жұптас,Бөліс» әдісі

(Тапсырманы бермес бұрын формуланы еске түсіріп аламыз.)

Әр топқа суреттер және белгілі шамаларды ұсынамын. Оқушылар соған сүйене отырып есеп құрастырып шешуі мен жауабын жазады.

 

 400км/сағ жылдамдықпен 10 сағатта  қандай арақашықтыққа дейін ұшты.

.

Жеңіл машина  120км қашықтықты 60км/сағ жылдамдықпен неше сағатта жүріп өтеді.

 

                          Шағала 3км/сағ жылдамдықпен ұшады. 5 сағатта ол қандай арақашықтықты ұшып өтеді.

 

 

Жұптық жұмыс

 

Топ басшысы әр есеп бойынша бағалау парақшасында қойылған ұпайларын санайды.

 

Кері байланыс

«Табыс сатысы»

Тақтаға іліп қоямын.

Оқушыларға стикер үлестіремін. Сол стикерлерді балалар өз деңгейлерінің тұсына жапсырады.

 

 

 

 

 

Үйге тапсырма:  7 есеп, 104 бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Өрнек құрастыру белгісі

 

 

 

 


Оқушылар ойлана, ақылдаса келе дұрыс деген оқушының есебін постерге жазады.

Тақатаға шығып талдайды.

 

.

 

 

 

 

S=400км/сағ*10сағ=

4000км

 

 

 

t=120км/60км/сағ=2сағ

 

 

 

 

 

 

 

 

S=3км/сағ*5 сағ=15км

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?

«Табыс сатысы» арқылы  оқушылар өз стикерлерін қай деңгейге көбірек жапсырса сол арқылы өз сабағымды бағалаймын. Сатыда  Керемет!  Жақсы! Маған көмек керек!

 

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Математика Сабақтың тақырыбы: 10-ға, 100-ге, 1000-ға ауызша көбейту және бөлу

Математика Сабақтың тақырыбы: 10-ға, 100-ге, 1000-ға ауызша көбейту және бөлу

Білу 10мин «Кофе таяқшалары» әдісі үй тапсырмасын сұраймын және өткен сабақтарды еске түсіреміз

Білу 10мин «Кофе таяқшалары» әдісі үй тапсырмасын сұраймын және өткен сабақтарды еске түсіреміз

Талдау

Талдау

Жинақтау Бағалау 7мин

Жинақтау Бағалау 7мин

Ашық сабақ "10-ға, 100-ге, 1000-ға ауызша көбейту және бөлу 4 сынып

Ашық сабақ "10-ға,  100-ге,  1000-ға ауызша көбейту және бөлу 4 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
18.11.2018