Қазақстанда Кеңес билігінің орнауы

  • Разработки уроков
  • docx
  • 24.02.2018
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Сабақтың тақырыбы: §5. Қазақстанда Кеңес билігінің орнауы Сабақтың мақсаты:  қазақ халқының тарихына үлкен өзгерістер алып келген Кеңес үкіметімен, оның саясатымен қиыншылықтарымен оқушыларды таныстыру;  оқушылар санасындағы ұлттық тәуелсіздік, тәуелсіз мемлекет идеяларын жандандыру;  қоғамдық қатынастардың дамусатысының бұзылу себептері, оның зардаптары мен залалдарының Қазақстан тарихындағы орнын айқындау. Сабақтың түрі: аралас Әдісі: интерактивті Көрнекілік: карта, сызба Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі  Оқу құралын тексеріп түгелдеу • Әнұран орындау, «Хабар» • Оқушылар зейінін сабаққа аудару ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:Қазақстанда Кеңес билігінің орнауы
Иконка файла материала . Қазақстанда Кеңес билігінің орнауы.docx
9­сынып.  Қазақстан  тарихы  Сабақтың тақырыбы: §5. Қазақстанда Кеңес билігінің орнауы Сабақтың мақсаты:  қазақ  халқының  тарихына  үлкен  өзгерістер алып  келген  Кеңес  үкіметімен,  оның саясатымен қиыншылықтарымен  оқушыларды  таныстыру;   оқушылар  санасындағы  ұлттық  тәуелсіздік, тәуелсіз  мемлекет  идеяларын   жандандыру;  қоғамдық  қатынастардың  дамусатысының бұзылу  себептері,  оның  зардаптары  мен  залалдарының  Қазақстан  тарихындағы  орнын  айқындау.   Сабақтың түрі: аралас Әдісі: интерактивті Көрнекілік: карта, сызба Сабақтың барысы:  І.Ұйымдастыру кезеңі  Оқу құралын тексеріп түгелдеу  Әнұран орындау, «Хабар»  Оқушылар зейінін сабаққа аудару ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:  Қазан төңкерісі қарсаңындағы революциялық өрлеу үрдісі неден көрініс береді?  Түркістан және Қазақстан халықтарының ұлттық өзін­өзі билеуге ұмтылысы немен аяқталады?  Мұсылман үкіметтері алдарына қандай мақсат қойды?  Алашордашылардың   алдарына   қойған   мақсаттары   мен   нақты   әрекеттеріне сипаттама беріңдер.  Жаңа сабақтың жоспары:  Кеңес  өкіметінң  орнауы.  Болшевиктердің  алғашқы  шаралары.  Ұлт  мәселелерінің  қойылуы.  Әлеуметтік – экономикалық  мәселелерді  шешу.  Кеңес жүйесіндегі Қазақстан Экономикалық жағдайдың нашарлауы Ұлт мәселесі және ұлт қайраткерлері Әлеуметтік қозғалыс­тар Ішкі реформа­ лар ЖЭС, оның қиыншылықтары мен табыстары Сабақты бекіту:  Қазан  төңкерісінің  маңызын  қалай  түсінесіңдер?  Қазақстанның  түрлі  аймақтарында  Кеңесөкіметі  орнауыныңерекшеліктерін   анықтаңдар.  Большевиктер  қандай  әлеуметтік – экономикалық  мәселелерді  алғашқы  кезекте  шешуқажет  деп есептеді?  Ресейдегі  социалистік  ревалюцияның  демакратия  орнына  диктатура  орнатуы, қызыл  гвардиалық  шабуыл  жасауының   себептері  неде? Бағалау:         Үйге  тапсырма:§5.9­сынып.  Қазақстан тарихы Сабақтың тақырыбы: §6. Сабақтың мақсаты:  Қазақстандағы азамат соғысы  және шетелдік интервенцияның  әрекеттерін оқушыларға түсіндіру;  Ұлтжанды, озық ойлы, адамгершілігі жоғары тұлға қалыптастыру. Сабақтың түрі: аралас Әдісі: интерактивті Көрнекілік: карта, сызба Сабақтың барысы:  І.Ұйымдастыру кезеңі  Оқу құралын тексеріп түгелдеу  Әнұран орындау, «Хабар» Оқушылар зейінін сабаққа аудару ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:  Қазан  төңкерісінің  маңызын  қалай  түсінесіңдер?  Қазақстанның  түрлі  аймақтарында  Кеңесөкіметі   орнауыныңерекшеліктерін  анықтаңдар.  Большевиктер  қандай  әлеуметтік – экономикалық  мәселелерді   алғашқы  кезекте шешуқажет  деп есептеді?  Ресейдегі  социалистік  ревалюцияның  демакратия  орнына  диктатура  орнатуы, қызыл  гвардиалық  шабуыл  жасауының   себептері  неде? Жаңа сабақтың жоспары: 1. Қазақстандағы азамат соғысы және шетелдік интервенция. 2. Соғыс қимылдарының барысы және нәтижелері 3. Соғыс жылдарындағы ел экономикасы 4. Жаңа экономикалық саясат және оның мазмұны. Сабақты бекіту:  Азамат соғысы  деп  қандай  соғысты  айтамыз?  Азамат  соғысының  негізгі  оқиғаларын  атап  көрсетіңдер.  Соғыс  жылдарындағы  экономикалық  саясаттың  бағыты  қалай  болады?  Азамат  соғысы  жылдарында  өздерің  тұрған  жерде  ұандай  оқиғалар   болғанын  анықтаңдар.  Бағалау: Үйге тапсырма: §6

Посмотрите также