Қазақстандағы 1822-1824 жж реформалардан кейінгі қабылданған реформа туралы. Оның мақсаты, басқару формасы, 3 генерал-губернаторлыққа, 6 облысқа бөлінгедігі және тарихи маңызы туралы мәлімет оқушыларға мәлімет беру. қосымша материалдар беру, жаңа әдіс-тәсілдер арқылы оқушылардың сабаққа қызығушылығын ояту. өз ойларын еркін айтуға үйрету
1867-68 жж реформалар+++.docx
Сабақ№42 8сынып күні: 06.02.2017
Қазақстан тарихы
Тақырыбы:
Қазақстандағы 18671868 жж реформалар
Мақсаты:
Мақсаты:
Күтілетін
нәтиже:
Қазіргі замандағы жұмыс түрлерімен таныстыра отырып, оның
маңызын тани білуге жетелеу
Тақырып негізінде көзқарасын қалыптастыру;
Оқушыларға XIX ғасырдың 2 жартысында жасалған
әкімшілік реформалардың мәнін ашу, мақсатын түсіндіру,
тарихи оқиғаларды түсініп, қорытынды жасауға үйрету.
Оқушылар XIX ғасырдың 2 жартысында жасалған әкімшілік
реформалардың мәнін ашады, мақсатын біледі, тарихи
оқиғаларды түсініп, қорытынды жасай алады.
Сабақтың түрі:
Аралас сабақ
Әдістәсілдер:
Өзіндік топпен жұмыс, оқулықпен жұмыс, ауызша баяндау,
сұрақ жауап
Жаңа технология
элементтері
Көрнекіліктер:
АКТ қолдану, топ және жұппен жұмыс, сергіту сәті, жоба
қорғау
кестелер, слайд, «XIX ғасырдың II жартысындағы Қазақстан»
картасы
Пән аралық
байланыс
Сабақтың
барысы:
география пәні
I. Ұйымдастыру кезеңі
II. Үй тапсырмасын сұрау, бекіту
III. Сергіту сәті
IV.Жаңа сабақ мақсаты , жоспары
V. Жаңа сабақты бекіту
VI. Үйге тапсырма
VII. Бағалау
VIII.Рефлексия
І. Ұйымдастыру
кезеңі:
1.Оқушыларды түгендеу;
2.Сабаққа дайындықтарын бақылау, мақсатын оқушыларға
қойғызу;
3.Психологиялық дайындықты қалыптастыру. II. Үй
тапсырмасын
тексеру, бекіту;
Оқушылармен топтық жұмыс
Туылған айлары арқылы топқа бөлінеді Топ жетекшілері
интербелсенді тақта арқылы берілген тақырыптарды таңдап
алады.
1.Орта жүзде хандық биліктің жойылуы.
2.1824 жылғы жарғының мазмұны.
3.1822 жылғы және 1824 жылғы жарғыларды салыстыру.
(ортақ белгілерін,ерекшеліктерін атау)
Бағалау парағымен жұмыс.
III. Сергіту сәті:
«Қиындықтан арылу» бірбір парақ алып оны қолдарынмен
умаждапумаждап тақтаның алдына лақтырады
IV. Жаңа сабақ
жоспары:
Постер қорғау топпен жұмыс.
1.Реформаны жасаудың мақсаты, дайындығы.
2. Генералгубернаторлыққа, облысқа бөлінуі
3. Тарихи маңызы
V. Жаңа сабақты
бекіту:
Жұптық жұмыс және жеке дара жұмыс.
а) Ментальды картаны толтырту, «Басқару жүйесі»
бойынша.
б) Картамен жұмыс облыстарды көрсету
в) Есімдерді жазыңдар, барлық оқушылар орындайды.
1. ХІХ ғ. 60 жылдары қазақ өлкесін басқаруды өзгертудің
жобасын жасау жөніндегі комиссияны басқарған статс хатшы
кім? (И. И. Бутков)
2. 1868 жылы «Жетісуға шаруаларды көшірудің уақытша
ережесін» кім жасады? (Калпоковский)
3. 1867 – 1868 жылы. Реформа кезеңінде өз жобасын ұсынған
қазақ ғалымы. (Ш. Уәлиханов)
Жаңа тақырыпты оқып, хронологиялық кесте құру. Эссе жазу
«Тарихи маңызы» тақырыбына.
Бағалау парақтары бойынша бағалау.
VI. Үйге
тапсырма.
VIII. Бағалау.
ІХ. Рефлексия: Өткен тақырып бойынша бірбір оқушыдан негізгі тарихи
оқиғаларды айтқызып өту.
Қазақстандағы 1867-1868 жж реформалар
Қазақстандағы 1867-1868 жж реформалар
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.