,гнт кер к екр к ер кенр енркун ке кнрк енр кнр кенр кенр к екрнк нрекр енр крке ке керке к рерк енр ккр ке кнрке кк еврк ер кер кенрк кер кенрк ер нке кенркер ке ке ке к
6 сынып ДЖТ ҚМЖ.docx
Тақырыбы 1
Мақсаты
6 сынып Дүние жүзі тарихы
Кіріспе
Тарих ғылымының жалпы ғылым ретінде қалыптасу тарихымен танысады. Қоғамдық
ғылымдардың ішінде тарих пәнінің ұлттық қасиетті танытудағы маңызын ұғынады.
Жалпы мақсат
Күтілетін
нәтиже
7 модульдің
қолданылуы
Қолданылатын
әдістәсілдер
Қолданылатын
ресурстар
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
Сабақ кезеңдері
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Түсіну
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа
деген қызығушылығын арттыру
Оқушылар тарих жайлы қалыптасқан түсініктерін топпен талқылайды, біледі,
терминдермен, даталармен және картамен жұмыс істеу қабілеттерін дамиды
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Кім жылдам, Кім алғыр, Жигсо, Ойлан бірік бөліс
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Шаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды
санау арқылы топқа бөлу
Оқушылардың мұндағы мақсаты
топтасу санау арқылы өз жұптарын
тауып, бір топ болып құралу
Тапсырма
«Кім жылдам»
арқылы үй
тапсырмасын
қайталаға сыныптқа
сұрақтар беру
Мұғалімнің ісәрекеті
Үйге берілген тапсырманы
сұрақжауап арқылы диалогқа
түсіру
Слайда үй тасырмасын
қайталау ға сұрақтар жасалып,
интерактивті тақтада
көрсетіледі.
«Кім алғыр» әдісі
Оқушыларға жарыс
ретінді топпен
сайыстыру
мақсатында
тапсырмалар беру
Жаңа сабақты бастамас бұрын
ой қозғау мақсатында
оқушыларға сұрақ арқылы
өткен тақырыпты еске
түсіруге байланысты бірненше
сұрақтар дайындау
Оқушылардың ісәрекеті
Мұғалім берген тапсырманы
орындау Слайдта жазылған
барлық қайталау сұрақтары
мен тапсырмалар интерактиті
тақтамен беріліп, әр топ өз
білгендерін, білетіндерін сыни
тұрғыдан ойлау арқылы нақты
дәлелдермен жауап береді
Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген сұрақтарға
жауап беріп, өз ой
пікірлерімен санаса білу
Топпен жұмыс жасау
Қолдану
«Тарих» (10 мин)
«ЖИГСО әдісі»
пайдаланамыз
Осы көрстелген жаңа
тақырыпты оқушыларға
қысқаша түсіндіру мақсатында
осы көрсетілген әдіс бойынша
жаңа материалдарға
Оқушылардың мақсаты
мұғалімді тыңдау, өз ойлары
мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша жаңа
тақырыпты меңгереді және өз Сергіту сәті
Талдау
«Балапандар биі»
атты жаттығу
жасау
«Ойлан бірік. бөліс
» арқылы
тақырыпты талдау
Жинақтау
Бағалау
Рефлексия
Жаттығу
жұмыстары
Топ бойынша
тапсырмалар
орындау
Өзінөзі бағалау (2
мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
Стикерлерді
толтыру
байланысты ресурстар беру, өз
бетерінше дайындық жасату
Оқушылармен бірге сергіту
сәтін жасау
Тақырыптың мағанасы мен
идеясын талдау үшін әр топқа
тапсырма беріледі, әр топ өз
тапсырмасын орындаған соң
екінші топқа ұсынады
Топ бойынша тақырыпты
жинақтау үшін тақырыпқа
қатысты кітаптан жаттығу
жқұмыстарын орындайды
Бағалау парақшасы мен
бағалау шкаласын тарату
пікірлерін ортаға салады., бір
біріне түсіндіреді
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей жаттығулар
жасайды.
Берілген тапсырманы
уақытылы орындау, сұрақтарға
нақты жауап беру
керек.Тапсырмаларын бір –
біріне көрсету арқылы ой
бөліседі, тақырыптың
мағанасын аша отырып өзара
топпен талалдайды
Тақырыпты меңгере отырып
жаттығу жұмыстарын орындау
арқылы сабақты жинақтайды
Өзін өзі топпн бағалайды
Оқушыларға стикер
толтыруды ұсыну
Ұсынылған стикерді толтыру Тақырыбы 2 Шумер және Аккад мемлекеттері
Мақсаты
Оқушылар Шумер және Аккад мемлекеттері жайлы түсніктерін қолданып тапсырма
орындауда пайдаланады
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа
деген қызығушылығын арттыру
Оқушылар Шумер және Аккад мемлекеттері
Туралы деректермен танысады, топпен талқылайды, ойларын дамытуда пайдалаады
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Композициялық талдау, Топтастыру,Салыстыру ,Суреттер сөйлейді
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
«Екі жұлдыз, бір тілек» тренингін жасау арқылы
оқушылардың жақсы көңіл – күйлерін, сыныптың
ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Барлығын ортаға шығып шеңбер құрду. Мен
және оқушылар бір – бірімізге допты лақтыру
арқылы өз ұсыныстарымыз бен тілектерімізді
білдіргізу
Оқушылардың мұндағы мақсаты
жақсы тілектер арқылы өз
жұптарын тауып, бір топ болып
құралу.
Тапсырма
Мұғалімнің ісәрекеті
Оқушылардың ісәрекеті
Композициялық
талдау жасау
арқылы сұрақ
жауап өткізу
Үй тапсырмасын
кайталау
Сурет сөйлейді
Әр топқа суртет
беріледі
Үйге берілген тапсырманы сұрақ
жауап арқылы оқушылар өзі бір
біріне қоя отырып өткен сабақ
туралы не білгендерін ортаға салады
Әр топ суретті талқылайп, әңгіме
құрастырады,
мағанасын ашып
ортаға салады
Жалпы
мақсат
Күтілетін
нәтиже
7 модульдің
қолданылуы
Қолданылаты
н әдістәсілдер
Қолданылаты
н ресурстар
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
Сабақ
кезеңдері
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Түсіну
Бір біріне жақсы сөздер
айта отырып сұрақ джауап
арқылы бір біріне
жақсылықпен
сәттіліктілейді
Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген
тақырыпқа қатысты не біліп
не үйренгендерін,
суреттердегі тақырып
туралы әсерлерін топ болып
талдай отырып ортаға
жеткізу, әңгіме құрастыру
Әр топқа салыстыру
парағы таратылады, сол
арқылы салыстырады
нәтижесін тақтаға шығып
көрсетеді
Қолдану
Салыстыру
кестесі
Оқушыларға таырыптарды
салыстыру білімдерін талдату Сергіту сәті
Талдау
Жинақтау
Бағалау
Рефлексия
«Қара жорға биі»
атты жаттығу
жасау
«Топтастыру»
арқылы жалыпы
бүгінгі сабақты
меңгерту іс
әрекетіне
балайнысты
сабақты талдау
Тақырыпқа
қатысты әңгіме
құрастыру
арқылы
жинақтайды
Өзінөзі бағалау (2
мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
Стикерлерді
толтыру
Оқушылармен бірге сергіту сәтін
жасау
Әр топқа жаңа тақырып төңірегінде
тапсырмалар татату, Әр топ өз
беттеріншге
ақылдасып,
нәтижесінде топтаса отырып ортақ
жауап табады,
сол арқылы
тақырыптың мағанасын ашады
Тарау бойынша білімдерін жинақтау
үшін әр топқа тақырып төңірегіәнде
шағын әңгіме жазу тапсырылады
Бағалау парақшасы мен бағалау
шкаласын тарату
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
Берілген тапсырманы
уақытылы орындау,
сұрақтарға нақты жауап
беру, өзара пікір алмасады,
топпен, жек дара
тапсырмаларды орындайды,
нәтижесінде топтаса
отырып ортақ жауап табу
керек
Әр топ өзара тақырыпқа
қатысты шағын әңгіме жаза
отырып өз ойларын
жинақтайы ортаға шығып
әңгімелерін оқиды
Өзін өзі топпн бағалайды
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
Ұсынылған стикерді
толтыру Тақырыбы 3
Ежелгі Вавилон
Мақсаты
Жалпы мақсат
Күтілетін
нәтиже
7 модульдің
қолданылуы
Қолданылатын
әдістәсілдер
Қолданылатын
ресурстар
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
Сабақ кезеңдері
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Түсіну
Ежелгі Вавилон туралы түсініктерін дамытады қалыптастыды ,сөздік қорын
дамытуға, зерттей білуге дағдыланады
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа
деген қызығушылығын арттыру
Оқушылар Ежелгі Вавилон туралы мәліметтер қалай жинақталғаны жайлы
түсініктерін дамытып, оқып үйренеді.
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Миға шабуыл, Ыстық орындық, Жұптық әңгіме, Кубиз
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
«Мозайка» тренингі арқылы топқа бөлінеді
Оқушылардың мұндағы мақсаты
суретердің қиындысын дұрыс тауып,
өз жұптарын тауып 3 топтар
құралды
Тапсырма
Мұғалімнің ісәрекеті
Оқушылардың іс
әрекеті
«Миға шабуыл» сұрақ
жауап
Үй тапсырмасын сұрау
Талқылау үшін сұрақтар
беріледі
Өткен тақырып пен жаңа
сабақтың тақырыбы
айтылады. Одан кейін
өткен тақырыптқа
қатысты тапсырмалар
беріледі, таратылады.
Ол үшін Ыстық
орындық әдісін пайдалану
Слайдты ашып балаларға
көрсетемін, оларға нені
байқап отырсыңдар?,
күнделікті тұрмыста пайдасы
бар ма? деген сияқты ой
тастаймын.
Оқушыларға мәтінді беремін,
қалай жұппен, топпен
талқылайтындықтарын
түсіндіремін. Мен тек
оқушыларға бағыт беремін.
А 1 форматтағы қағазды
таратамын.
Топқа арналып жаңа тақырып
төңірегінде тапсырмалар
береді
Оқушылар өз ойын
суреттер арқылы
жеткізеді.
Оқушылар
өздіктерінен мәтінді
оқып, бірбірімен
талқылайды. Сұрақтар
қояды.
Берілген қағазға өз
ойларын жазып
шығады. Тақтаға
шығып қорғайды.
Жұптың пікірлерін
тыңдау,барлық
айтылған ой
пікірлерді
Қолдану
Жұптық жұмыс «Пилот
Штурман» Штурман –
басқарушы, пилот –
орындаушы) Берілген сөздерге шағын
эссе жазады
Сергіту сәті
«Балапандар биі» атты
жаттығу жасау
Оқушылармен бірге сергіту
сәтін жасау
Талдау
Ізденген ақыл ойынын
Пайдалану арқылы жаңа
тақырыппен жұмыс жасау,
рессурстар арқылы
ойларын постерге түсіреді
Ортаға бірнеше тапсырма
беремін. Тапсырма төңірегінде
ойларын постерге салады
бағалаудың
мақсатына
сәйкестендіру
Интербелсеңді
тақтадағы
бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
Оқушылар суретпен
арнайы ресурстармен
жұмыс жасайды,
түсіндіреді, көзбен
көреді. Постермекн
айтады
Кубиктегі сұрақтарға
жауап беру, жаңа
тақырыпты талдау
әрекеттерін көрсетеді
Өзін өзі топпн
бағалайды
Жинақтау
Кубизм әдісі
6 қырлы кубик
Бағалау
Рефлексия
Кері байланыс (не
үйрендім, не қиын болды,
сұрақ
Бағалау парақшаларын
тарату
Стикерлерді толтыру
Әр топқа кубикте жазылған
сұрақты беру
6 қырлы күбиктин 6 жағына
жаңа тақырыпқа қатысты
сұрақтар жазу
Бағалау парақшасы мен
бағалау шкаласын тарату
Оқушыларға стикер
толтыруды ұсыну
Ұсынылған стикерді
толтыру Тақырыбы 4
Ежелгі Қосөзен мәдениеті
Мақсаты
Тақырыптың мазмұнын түсіну, идеялық ұстанымындағы автордың ойына өзінше ой
қосу арқылы пікір айтуға машықтанады.
Жалпы мақсат Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы
Күтілетін
нәтиже
сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Тақырыпты дұрыс талдау арқылы меңгереді, с Оқушылар Ежелгі Қосөзен
мәдениеті
туралы мәлімет алады. Мәдениеттері туралы оқып үйренеді.абаққа деген
қызығушылығы артады
7 модульдің
қолданылуы
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және
көшбасшылық”.
Қолданылаты
н әдістәсілдер
Қолданылаты
н ресурстар
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
Сабақ кезеңдері
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Түсіну
Қолдану
МИға шабуыл, Көңілді тапқырлар ойыны, Интервьюәдісі, , Ойлан бірік бөліс
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Оқушыларды сапқа тұрғызып, 14 дейін санау
арқылы топқа бөлу
Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту.
Әр топқа бағалау парағын таратып беру.
Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін
фигуралар таратып беру
«Сандарды бейнеле» ойыны
арқылы психологиялық ахуалды жақсарту
Оқушылар топқа бөлініп, өз
топбасшыларын сайлайды.
Топ ішінде тәртіп ережелері
талданып , сол арқылы сыныптың
алтын ережесін құрады.
Бағалау парағы арқылы
топбасшылар өз топ мүшелерін
бағалап отырады.
Фигуралар арқылы топтар өзара
бағалайды.
Әртоп өздеріне берілген сандарды
дене мүшелерімен,қимылымен
бейнелеу.
Тапсырма
Мұғалімнің ісәрекеті
Оқушылардың ісәрекеті
Миға шабуыл Жалпы сыныпқа өткен
тақырып бойынша сұрақтар
тарату, Үйге берілген
тапсырманы сұрақжауап
арқылы диалогқа
Тапырма беріп, әр топтан
ортаға оқушы шығарып ойын
ойнату, оқушылардың
қызығушылығын арттыру
Сұрақтарға жеке жеке
жауап береді
Тақырыптың мағанасын
түсінгендерін тексеру
мақсатында ойын ойнату
Көңілді
тапқырлар ойыны
бойынша
Топтар арасында
жарыс
Ойлан,бірік,бөліс
тапсырмасы.
Суреттен көрсете
отырып постер
Әр топқа тапсырма беріледі,
сол тапсырманы суретер
арқылы көрсетеді, нәтижесін
постерге салады
Жеке ойланады,топ болып
біріге жұмыс жасайды,басқа
топтарға бөліседі. Сергіту сәті
Талдау
арқылы
«Балапандар биі»
атты жаттығу
жасау
Интервью әдісі
арқылы тақырыпты
талдау үшін
тапсырма беру
Ежелгі Қосөзен
мәдениеті
Оқушылармен бірге сергіту
сәтін жасау
Жаңа тақырыпты оқушыларға
түсіндіру
Соңында интервью әдісін
пайдалану арқылы жаңа
тақырыпты меңгерту және
сабақты талдату
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
Оқушылардың мақсаты
мұғалімді тыңдау, өз
ойлары мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша бір біріне
жаңа тақырып көлемінде
интервью арқылы сұрақ
жауап жүргізу
Ол үшін әр топтан ортаға
оқушы шығып интервью
сәтін жүргізеді
Оқушылардың мақсаты
берілген сұраққа өз ойларын
сурет арқылы жеткізу
Мұғалім жаңа тақырыпқа
байланысты тапсырма
қағаздарын таратады, топпен
оқушылар өз ұстаздары жайлы
реттеп жазып көрсеттеді
Жинақтау
Бағалау
Рефлексия
Шығармашылық
тапсырма
«Жаңа
тақырыпты біз
былай түсінеміз»
(Сурет арқылы
тақырыпты
жинақтау, бағалау)
Өзінөзі бағалау (2
мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
Стикерлерді
толтыру
Бағалау парақшасы мен
бағалау шкаласын тарату
Өзін өзі топпн бағалайды
Оқушыларға стикер
толтыруды ұсыну
Ұсынылған стикерді
толтыру
Тақырыбы 5
Ежелгі Египет Египет мелекетінің қалыптасуы Мақсаты
Жалпы
мақсат
Күтілетін
нәтиже
7 модульдің
қолданылуы
Қолданылаты
н әдістәсілдер
Қолданылаты
н ресурстар
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
Сабақ
кезеңдері
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Түсіну
Қолдану
Сергіту сәті
Талдау
Оқушылар Египет мемлекетінің қалыптасуы жайлы түснік алады, оны қолданып
тапсырмаларды орындауға үйренеді
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа
деген қызығушылығын арттыру
Тақырыптыңі мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді, тапсырмаларды
орындайды
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Миға шабуыл,Спирал әдісі,Көкпар ойыны, Суреттер сөйлейді
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
«Мозайка» әдісі бойынша сурет арқылы
сыныпты топқа бөлу топқа бөліп
психологиялық ахуал қалыптастырдым
Оқушылардың мұндағы мақсаты
суреттер арқылы өз жұптарын
тауып, бір топ болып құралу
Тапсырма
Мұғалімнің ісәрекеті
Оқушылардың ісәрекеті
Миға шабуыл
Ребусты шешу
арқылы жаңа
тақырыпты ашады
Суреттер сөйлейді
Әр топқа суреттер
беру
«Балапандар биі»
атты жаттығу
жасау
Спираль әдісі
бойынша
тақырыпты талдау
үшін арнайы
Үйге берілген тапсырма сұрақ
жауап арқылы диалогқа түсіру.
Слайдта берілген сұрақтарға
жауап беру, топпен
тапсырманы орындау
Ребусты шешу арқылы
пікірлер ағашын толтыру
(стикермен)
Әр топқа тапсырма беру және
3 топқа суретт таратып беру
Оқушылармен бірге сергіту
сәтін жасау
Оқушыларға мәтінді топ
ішінде әр қайсысына
оқытқызып топпен талқылату.
Топ ішінен бір сарапшыны
Мұғалім берген тапсырманы
орындау. «Пікірлер ағашы»
ойыны бойынша ағаш
бұтақтарына стикерге жазып
ілу
Ребусты шешіп, төрт түлік мал
туралы не білетіні жайында
пікір ағашын толтырады
Суреттер ббойынша ойларын
қағазға жазады, түсіктерін
ортаға шығып ай тады
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей жаттығулар
жасайды.
Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген тапсырманы
өздері талқылап, өз ой
пікірлерімен санаса білуі, тасырмалар беру
Жинақтау
Бағалау
Рефлексия
Көкпар ойыны
арқылы сабақты
жинақтайды
Өзінөзі бағалау (2
мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
Стикерлерді
толтыру
тағайындап басқа топтарға
түсіндіреді, қайтадан өз
топтарына барып
түсінгендерін түсіндіреді.
Әр топтан 2 оқушы ортаға
шығып сұрақтарға жауап
береді
Бағалау парақшасы мен
бағалау шкаласын тарату
топпен жұмыс жасауы.
Тлоптар өзара жарысады,
ойларын ортаға салады,
тақырыпты жинақтайды
Өзін өзі топпн бағалайды
Оқушыларға стикер
толтыруды ұсыну
Ұсынылған стикерді толтыру Тақырыбы 6
Ежелгі Египеттегі әлеуметтік құрылым
Мақсаты
Ежелгі Египеттегі әлеуметтік құрылым жайлы туралы түсініктер қалыптастыды,
мемлекеттің әулеметтік құрлымын зерттеу арқылы толығымен түсінеді
Жалпы мақсат
Күтілетін
нәтиже
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа
деген қызығушылығын арттыру
Ежелгі Египеттегі әлеуметтік құрылым бойынша тақырыбының ерекшеліктері арқылы
ажыратып, қасиеттерін меңгереді оны анықтаудаа тапсырмаларды орындайды,
білімдерін практикада көрсетеді
7 модульдің
қолданылуы
Қолданылатын
әдістәсілдер
Қолданылатын
ресурстар
Ұйымдастыру
кезеңі
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Егер мен ойыны, РАФТ, Академиялық дау –дамай әдісі, Салыстырмалы карта, Кім
жылдам
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Журектен жүрекке тренингі і арқылы бір
бірімен амандасады; Топқа бөлу – әртүрлі
суреттер таратады, топ ережелерін басшылыққа
алып, топтық жұмыс жасайтындарын айтады
Оқушылар бірбіріне амандасуды
жалғастырады; Оқушылар ұқсас
фигуралар мен бірігіп 3топ
құрайды, топ ережесін
сақтайды,Топтар: бөлінеді
Тренинг
Сабақ кезеңдері
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Тапсырма
«Егер мен» ойыны
арқылы үй тапсырмасы
бойынша сұрақтарға
жауап береді
Түсіну
РАФТ әдісі бойынша
өткен тақырыппен жаңа
тақырыпты мағанасын
ашу
Мұғалімнің ісәрекеті
Үйге берілген тапсырма
сұрақжауап арқылы
диалогқа түсіру. Тақтадағы
сұрақтарға жауап беру,
топпен тапсырманы орындау,
соңына егер мен ойыны
арқылы топптар өзера
талқыласады
Жаңа тақырыпты меңгеру
үшін «РАФТ» әдісін
пайдалану әр топтан оқушы
шығып тақтаға өткен
тақырыппен сәкестендіре
отырып жаңа тақырыптың
мағанасын ашады, айтып
түсіндіреді
Оқушылар берген
тапсырманы орындау. «егер
мен» ойыны бойынша
оқушылар өткен тапсырма
жайында өзқортындыларын
жасайды
Тақырыптың мазмұнын
ортаға шығып
талқылайдды , өткен
тақырыпты жаңа
тақырыппен байланыстыру
үшін суреттер мен
видероликер ақылы жаңа
тақырыптың мағанасын
ашады Қолдану
Сергіту сәті
Талдау
Топпен жұмыс
Академиялық дау –
дамай әдісі
арқылы жаңа
тақырыпты түсініу
үшін арнайы
тапсырмаларды
қолдану
«Балапандар биі» атты
жаттығу жасау
Оқушыларға тақырып
төңірегінде тапсырма
таратылады,тапсырманы топ
ішінде отырғызып топпен
талқылату Олүшін
академиялық дау –дамай
әдісін пайдалану
Оқушылармен бірге сергіту
сәтін жасау
Салыстырмалы
картаны пайдалану
Арқылы тақырыпты
талдау
Оқушыларға мәтінді топ
ішінде әр қайсысына таратып
беру. Топ ішінен топ басшы
шығып тапсырманы
салыстырады
Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген
тапсырманы өздері
талқылап, өз ой
пікірлерімен санаса білуі,
топпен жұмыс жасауы.
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген
тапсырманы өздері
талқылап, өз ой
пікірлерімен санаса білуі,
топпен жұмыс жасау
арқылы тақырыпты талдау,
салыстыру
Топтар өзара жарысады,
ойларын ортаға салады,
тақырыпты жинақтайды
Өзін өзі топпн бағалайды
Жинақтау
Бағалау
Рефлексия
Кім жылдам
арқылы сабақты
жинақтайды
Өзінөзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
Стикерлерді толтыру
Екі жұлдызбір тілек
Әр топтан 2 оқушы ортаға
шығып сұрақтарға жауап
береді
Бағалау парақшасы мен
бағалау шкаласын тарату
Оқушыларға стикер
толтыруды ұсыну
Ұсынылған стикерді
толтыру
Тақырыбы 7
Египеттегі ғылым мен мәдениет
Мақсаты
Жалпы мақсат
Күтілетін
Елдің ғылым мен мәдениетін салыстырды тапсырмаларр арқылы меңгереді және
білімдерін бекітеді, оны топпен жұмыс істеуде пайдаланады
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа
деген қызығушылығын арттыру
Оқушылар Египеттегі ғылым мен мәдениетінің нәтиже
7 модульдің
қолданылуы
Қолданылатын
әдістәсілдер
Қолданылатын
ресурстар
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
Сабақ кезеңдері
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Түсіну
Қолдану
негізі маңызы туралы оқып үйренеді.
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Миға шабуыл,Инсерт, Сөздер банкісі,Ыстық орындық, Кім шапшаң
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Оқушыларды сапқа тұрғызып, 14 дейін санау
арқылы топқа бөлу
Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту.
Әр топқа бағалау парағын таратып беру.
Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін
фигуралар таратып беру
«Сандарды бейнеле» ойыны
арқылы психологиялық ахуалды жақсарту
Оқушылар топқа бөлініп, өз
топбасшыларын сайлайды.
Топ ішінде тәртіп ережелері
талданып , сол арқылы сыныптың
алтын ережесін құрады.
Бағалау парағы арқылы
топбасшылар өз топ мүшелерін
бағалап отырады.
Фигуралар арқылы топтар өзара
бағалайды.
Әртоп өздеріне берілген сандарды
дене мүшелерімен,қимылымен
бейнелеу.
Тапсырма
Мұғалімнің ісәрекеті
Миға шабуыл әдісін
пайдалану арқылы үй
тапсырмасына қатысты
сұрақтар
«Инсерт » әдісін
пайдалану арқылы
өткен тақырыпты
қайталау және жаңа
сабақтың тақырыбын
ашу
«Египеттегі ғылым
мен мәдениет» туралы
жаңа тақырыпқа
байланысты «Сөздер
банкасы» әдісі
пайдалану арқылы
тапсырмалар қолдану
Үйге берілген тапсырманы сұрақ
жауап арқылы диалогқа түсіру
Слайдта берілген сұрақтарға
жауап беру, топпен тапсырманы
орындау
Интербелсенді тақтада берілген
слайда көрсетілген мәтінмен
жұмыс жасау, әр топ берілген
тапсырмадағы тақырыпты і табу
керек. Бұл тапсырманы оқушы
орындай отырып,тақырыпты өз
бетімен игереді,түсінбеген жерін
түртіп алады және ең бастысы
сыни ойлау дағдысы қалыптасады.
Жаңа сабақты ашу мақсатында
«Сөздер банкасы» ойынын
қолдандым. Бүл ойында
интерактивті тақтада екі шеңбер
бейнеленген. Біріншісіне
тақырыпқа сәйкес және тақырыпқа
сәйкес емес сөздер жазылады.
Оқушылар тақырыпқа сәйкес
сөздерді тауып екінші шеңберге
жазады. Топпен ақылдасып
Оқушылардың іс
әрекеті
Оқушы берген
тапсырманы орындау
Оқушылардың
мұндағы мақсаты
берілген сұрақтарға
жауап беріп, өз ой
пікірлерімен санаса
білу
Топпен жұмыс жасау
Оқушылардың
мақсаты мұғалімді
тыңдау, өз ойлары
мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша жаңа
тақырыпты
меңгереді және өз
пікірлерін ортаға
салады. Сергіту сәті
«Балапандар биі» атты
жаттығу жасау
тақырыпты аша білді
Оқушылармен бірге сергіту сәтін
жасау
Талдау
«Ыстық орындық»
арқылы тақырыпты
талдау
Тақырып жарысы
Египеттегі ғылым мен
мәдениет
Әр топтан ортаға оқушы шығып өз
ойларын бүгінгі сабақ жайлы
айтып кетулерін тапсырдым. Ол
үшін слайдта көрсетілген суреттер
мен арнайы тапсырмалар таратып
беру керек. Тақырып алған топтар
сол тақырыпшаны оқып шығады.
Оқушы өздеріне берілген
тапсырманы 1 минутта тақтада
айтып түсіндіріп береді
Жинақтау
Кім шапшаң ойыны
арқылы сабақты
жинақтайды
Сұрақжауа
Топ бойынша тақырыпты жинақтау
үшін тақырыпқа қатысты сұрақтар
беруі
Интербелсеңді
тақтадағы
бейнероиктегідей
жаттығулар
жасайды.
Берілген тапсырманы
уақытылы орындау,
сұрақтарға нақты
жауап беру керек.
Оқып біткен соң әр
топтан оқушы ортаға
ыстық орындыққа
отырып Отаным
жайлы сөйлеп не
түсінгенін айтады.
Бірін – бірі
тыңдайды. Әр топтан
сөйлеген ортаға
шығып оқушыны сол
топтың оқушысы
толықтырады.
Топтар сұрақ жауап
арқылы өзара
жарысады, ойларын
ортаға салады,
тақырыпты
жинақтайды
Өзін өзі топпн
бағалайды
Бағалау
Рефлексия
Өзінөзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
Стикерлерді толтыру
ББҮ кестесі
Бағалау парақшасы мен бағалау
шкаласын тарату
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
Ұсынылған стикерді
толтыру
Тақырыбы 8
Ежелгі Ассирия мемлекеті.Урарту және Ассирия мемлекетінің гүлденуі
Мақсаты
Жалпы мақсат
Күтілетін нәтиже
7 модульдің
қолданылуы
Тақырыпты салыстыру арқылы қалыптасқан түсніктерін қолданып тапсырмаларды
орындауға үйренеді
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы
сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Тақырыптың негізгі маңызын ақпараттар арқылы меңгереді, топпен талқылайды
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және
көшбасшылық”. Қолданылатын
әдістәсілдер
Қолданылатын
ресурстар
Ұйымдастыру
кезеңі
Кім жылдам, Кім алғыр, Ойлан бірік. бөліс, Инсерт
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Барлық оқушыны ортаға шығарып шеңбер
құрғызамын.
Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың
келгенкелмегендерін түгелдеймін.
Топқа бөлдіремін.
Қалай отыратындықтарын түсіндіремін.
Алтын ереже құрудың жолдарын айтып
түсіндіремін.
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Шеңбер жасап бірбіріне жылы сөздер
айтты.
Сыныптың топ басшысы жоқтарды
айтады.
Түрлі түсті қағаздарды алып сол
бойынша топ құрып орындарына
отырады.
Сабаққа кедергі келтіретіндерді
болдырмау шараларын жазып шығады.
Оны тақтаға шығып А1 форматтағы
қағазға жазады.
Тренинг
Сабақ кезеңдері
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Тапсырма
«Кім жылдам»
Сұрақтар слайдта әр
топқа
Мұғалімнің ісәрекеті
Үйге берілген тапсырманы
сұрақжауап арқылы диалогқа
түсіру
,Слайда үй тасырмасын
қайталау ға сұрақтар жасалып,
интерактивті тақтада
көрсетіледі.
Оқушылардың ісәрекеті
Мұғалім берген
тапсырманы орындау
Слайдта жазылған барлық
қайталау сұрақтары мен
тапсырмалар интерактиті
тақтамен беріліп, әр топ
өз білгендерін,
білетіндерін сыни
тұрғыдан ойлау арқылы
нақты дәлелдермен жауап
береді
Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген
сұрақтарға жауап беріп,
өз ойпікірлерімен санаса
білу
Топпен жұмыс жасау
Берілген тапсырманы
уақытылы орындау,
сұрақтарға нақты жауап
беру
керек.Тапсырмаларын бір
–біріне көрсету арқылы
ой бөліседі, тақырыптың
мағанасын аша отырып
өзара топпен талалдайды
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
Берілген әдіс бойынша оқушылар Берілген тапсырманы
ой қозғау мақсатында
оқушыларға сұрақ арқылы
өткен тақырыпты еске
түсіруге байланысты бірненше
сұрақтар дайындау
Тақырыптың мағанасы мен
идеясын ашып түсіну үшін әр
топқа тапсырма беріледі, әр
топ өз тапсырмасын орындаған
соң екінші топқа ұсынады
«Кім алғыр» әдісі Жаңа сабақты бастамас бұрын
Түсіну
Қолдану
«Ойлан бірік. бөліс
» арқылы тақырыпқа
қатысты тақырыптар
қолдану
Сергіту сәті
«Балапандар биі»
атты жаттығу жасау
Талдау
Топпен жұмыс
Оқушылармен бірге сергіту
сәтін жасау «Инсерт әдісі» арқылы
жалпы бүгінгі сабақта
не үйренгендерін
тексеру арқылы
тақырыпты талдау
бүгінгі сабақтан не үйренгендігін
білу үшін оқушылар өз ойларын
айтады.
Мұғалім жаңа тақырыпқа
байланысты тапсырма
қағаздарын таратады
Шығармашылық
тапсырма
«Тақырыпты біз
былай түсінеміз»
(кітап,суретпен
жұмыс, жинақтау,
бағалау) (5 мин
Өзінөзі бағалау (2
мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
Стикерлерді толтыру Оқушыларға стикер толтыруды
Бағалау парақшасы мен
бағалау шкаласын тарату
ұсыну
уақытылы орындау,
сұрақтарға нақты жауап
беру, өзара пікір
алмасады, топпен, жек
дара тапсырмаларды
орындайды
Оқушылардың мақсаты
берілген сұраққа өз
ойларын қағазға жазып
береді
Өзін өзі топпн бағалайды
Ұсынылған стикерді
толтыру
Жинақтау
Бағалау
Рефлексия
Тақырыбы 9
Хетт патшалығы
Мақсаты
Жалпы мақсат
Күтілетін
нәтиже
7 модульдің
қолданылуы
Қолданылатын
әдістәсілдер
Қолданылатын
ресурстар
Тақырыптың мазмұны арқылы тиапсырмаларды орындауға үйренеді, топ рақылы
жұмыстарды дұрыс орындауға пайдаланады
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа
деген қызығушылығын арттыру
Өткен тақырыптар бойынша мәліметтерді жинақтау арқылы тақырып
менгеріледі,анықтамаларын пайдалана отырып тапсырмаларды орындауға
машықтары дамиды.
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Миға шабуыл,Жигсо2, Автор орындығы
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук Ұйымдастыру
кезеңі
Оқушыларды сапқа тұрғызып, 14 дейін санау
арқылы топқа бөлу
Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту.
Әр топқа бағалау парағын таратып беру.
Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін
фигуралар таратып беру
«Сандарды бейнеле» ойыны
арқылы психологиялық ахуалды жақсарту
Оқушылар топқа бөлініп, өз
топбасшыларын сайлайды.
Топ ішінде тәртіп ережелері
талданып , сол арқылы сыныптың
алтын ережесін құрады.
Бағалау парағы арқылы
топбасшылар өз топ мүшелерін
бағалап отырады.
Фигуралар арқылы топтар өзара
бағалайды.
Әртоп өздеріне берілген сандарды
дене мүшелерімен,қимылымен
бейнелеу.
Тренинг
Сабақ кезеңдері
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Түсіну
Тапсырма
Үй тапсырмасын
сұрау арқылы сұрақ
жауап Миға шабуыл
Бітеу буын
тақырыбын қалай
мегерген бақылау,
оның мазмұнын
топта , жұпта
әңгімелеп беру
үшін Жигсо 2 әдісін
пайдалану
Мұғалімнің ісәрекеті
Үйге берілген тапсырманы
сұрақжауап арқылы сұрау
апқылы оқушыларды диалогқа
түсіру
Слайдта берілген сұрақтарға
жауап беру, топпен
тапсырманы орындау
Жұптық және топтық
жұмыстарды ұйымдастыру
Бағалауды басқару
Жауаптарын қабылдап, бағыт
беру
Жаңа сабақты бастамас бұрын
ой қозғау мақсатында
оқушыларға сұрақ арқылы
диалогқа түсіру.Өз ойларын,
пікірлерін ашық айту
Оқушылардың ісәрекеті
Мұғалім берген
тапсырмасын орындау
арқылы оқушылардың
сабаққа дайындықтарын
тексеру
.Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген
сұрақтарға жауап беріп, өз
ойпікірлерімен санаса
білу
Топпен жұмыс жасау:
Оқушылар көлемді мәтінді
әрқайсысы жекежеке топ
ішінде оқып шығып топпен
талқылайды, сосын топтар
құрамы өзгертіліп,
құрамында әр бастапқы
топтан бір белсенді оқушы
бар жаңа (сарапшылар
тобы) топтар
құрылды.Құрылған
сарапшы топ берілген
тапсырмаларды біріге
талқылап орындайды
Осыдан кейін олар өз
топтарына қайта оралып,
өздерінің бұрынғы
топтағы достарына
кезекпен өз жанұяларында
түсінген материалдарын
тиянақты түрде жеткізіп,
үйрет керек
Қолдану
Оқулық
Жаңа тақырыпты оқушыларға Оқушылардың мақсаты тақырыбына
«Авторлық орындық»
әдісі пайдалану
Тақырыбы:
патшалығы
Хетт
қысқаша түсіндіру мақсатында
осы көрсетілген әдіс бойынша
жаңа материалдарға
байланысты ресурстар беру, өз
бетерінше дайындық жасату,
кітаптан жұмыс, топ арқылы
пікір алмасу
Сергіту сәті
«Кірпі биі» атты
жаттығу жасау
Оқушылармен бірге сергіту
сәтін жасау
Талдау
Жинақтау
Бағалау
Рефлексия
Постермен жұмыс
Өз ойларын ортаға
салады сабақты
талдайды
Көктем келді алақай!
Хетт патшалығы
тақырып бойынша
шағын әнгіме
құрастырып,
ойларын жинақтау
Өзінөзі бағалау (2
мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
Стикерлерді толтыру
Топтарға жаңа тақырып
бойынша толық меңгерту
мақсатында өз пікрлерін сурет
арқылы қорғайды, ол үшін
конвертке салынған сұрақтар
таратылады
Әр топқа шағын әнгіме жазу
тапсырылады, әр топ бүгінгі
тақырыптан не біліп не
үйренгенін жазады, тақырыпты
жинақтайды
Бағалау парақтарын таратады
Бір* бірін бақғалауды
қадағалау
мұғалімді тыңдау, өз
ойлары мен пікірлерін
айту
Әдіс бойынша жаңа
тақырыпты меңгереді және
оөз пікірлерін ортаға
салады.Ортаға тақырыпты
жақсы менгерген оқушы
шыгып сабақты түсіндіреді
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
Топ бірлесе отырып
қағазға тақырыптан не
түсінгенін жазады
Топты бағалау
Өзін өзі бағалау
Оқушыларға стикер
толтыруды ұсыну
Ұсынылған стикерді
толтыру Тақырыбы 10
Ежелгі Финикия мен Палестина
Мақсаты
Жалпы мақсат
Күтілетін
нәтиже
7 модульдің
қолданылуы
Қолданылатын
әдістәсілдер
Қолданылатын
ресурстар
тапсырмалар арқылы
Тақырыпты
үйреніп
практикада қолданады, сөздік қорын жетілдіру арқылы, жанжақты ойлауға,
қабілетін дамытуға үйренеді
анықтайды,топпен зерттейді,
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа
деген қызығушылығын арттыру
Өз ойларын түйіндей білуге үйренеді, әдеби шығарма жазу арқылы негізгі ойларын
ықшамды түрде жаза білу дағдылары қалыптасады, тілдік қорлары дамиды
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Миға шабуыл,Жигсо2, Кубик ,Автор орындығы
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук Ұйымдастыру
кезеңі
Оқушыларды сапқа тұрғызып, 14 дейін санау
арқылы топқа бөлу
Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту.
Әр топқа бағалау парағын таратып беру.
Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін
фигуралар таратып беру
«Сандарды бейнеле» ойыны
арқылы психологиялық ахуалды жақсарту
Оқушылар топқа бөлініп, өз
топбасшыларын сайлайды.
Топ ішінде тәртіп ережелері
талданып , сол арқылы сыныптың
алтын ережесін құрады.
Бағалау парағы арқылы
топбасшылар өз топ мүшелерін
бағалап отырады.
Фигуралар арқылы топтар өзара
бағалайды.
Әртоп өздеріне берілген сандарды
дене мүшелерімен,қимылымен
бейнелеу.
Тренинг
Сабақ кезеңдері
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Түсіну
Тапсырма
Үй тапсырмасын
сұрау арқылы сұрақ
жауап Миға шабуыл
Бітеу буын
тақырыбын қалай
мегерген бақылау,
оның мазмұнын
топта , жұпта
әңгімелеп беру
үшін Жигсо 2 әдісін
пайдалану
Мұғалімнің ісәрекеті
Үйге берілген тапсырманы
сұрақжауап арқылы сұрау
апқылы оқушыларды диалогқа
түсіру
Слайдта берілген сұрақтарға
жауап беру, топпен
тапсырманы орындау
Жұптық және топтық
жұмыстарды ұйымдастыру
Бағалауды басқару
Жауаптарын қабылдап, бағыт
беру
Жаңа сабақты бастамас бұрын
ой қозғау мақсатында
оқушыларға сұрақ арқылы
диалогқа түсіру.Өз ойларын,
пікірлерін ашық айту
Қолдану
Жеке жұмыс «тест
Әр оқушыға шағын тест
Оқушылардың ісәрекеті
Мұғалім берген
тапсырмасын орындау
арқылы оқушылардың
сабаққа дайындықтарын
тексеру
.Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген
сұрақтарға жауап беріп, өз
ойпікірлерімен санаса
білу
Топпен жұмыс жасау:
Оқушылар көлемді мәтінді
әрқайсысы жекежеке топ
ішінде оқып шығып топпен
талқылайды, сосын топтар
құрамы өзгертіліп,
құрамында әр бастапқы
топтан бір белсенді оқушы
бар жаңа (сарапшылар
тобы) топтар
құрылды.Құрылған
сарапшы топ берілген
тапсырмаларды біріге
талқылап орындайды
Осыдан кейін олар өз
топтарына қайта оралып,
өздерінің бұрынғы
топтағы достарына
кезекпен өз жанұяларында
түсінген материалдарын
тиянақты түрде жеткізіп,
үйрет керек
Тестке жауап беріп жұмысын орындау»
тапсырылады
Сергіту сәті
«Кірпі биі» атты
жаттығу жасау
Оқушылармен бірге сергіту
сәтін жасау
Талдау
Постермен жұмыс
Өз ойларын ортаға
салады сабақты
талдайды
Ежелгі Финикия мен
Палестина
Топтарға жаңа тақырып
бойынша толық меңгерту
мақсатында өз пікрлерін сурет
арқылы қорғайды, ол үшін
конвертке салынған сұрақтар
таратылады
ойларын қортындылайды,
тақырыпты жинақтайды
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
Жинақтау
Кубизм әдісі
6 қырлы кубик
Бағалау
Өзінөзі бағалау (2
мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
Әр топқа кубикте жазылған
сұрақты беру
6 қырлы күбиктин 6 жағына
жаңа тақырыпқа қатысты
сұрақтар жазу
Бағалау парақтарын таратады
Бір* бірін бақғалауды
қадағалау
Кубиктегі сұрақтарға
жауап беру, жаңа
тақырыпты талдау
әрекеттерін көрсетеді
Топты бағалау
Өзін өзі бағалау Тақырыбы 11
Ежелгі Парсы патшалығы
Мақсаты
Ежелгі Парсы патшалығы туралы түсініктері толығымен қалыптасады,
тапсырмалар орындау арқылы білімдерін дамытады
Жалпы мақсат
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы
сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін нәтиже Оқушылар тақырыптқа сипаттама бере отырып, өз ойларын жеткізе білуді
үйренеді
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және
көшбасшылық”.
7 модульдің
қолданылуы
Қолданылатын
әдістәсілдер
Қолданылатын
ресурстар
Кім жылдам, Кім алғыр, Инсерт Ойлан бірік. бөліс,,
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук Ұйымдастыру
кезеңі
Барлық оқушыны ортаға шығарып шеңбер
құрғызамын.
Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың
келгенкелмегендерін түгелдеймін.
Топқа бөлдіремін.
Қалай отыратындықтарын түсіндіремін.
Алтын ереже құрудың жолдарын айтып
түсіндіремін.
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Шеңбер жасап бірбіріне жылы сөздер
айтты.
Сыныптың топ басшысы жоқтарды
айтады.
Түрлі түсті қағаздарды алып сол
бойынша топ құрып орындарына
отырады.
Сабаққа кедергі келтіретіндерді
болдырмау шараларын жазып шығады.
Оны тақтаға шығып А1 форматтағы
қағазға жазады.
Тренинг
Сабақ кезеңдері
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Тапсырма
«Кім жылдам»
Сұрақтар слайдта әр
топқа
Мұғалімнің ісәрекеті
Үйге берілген тапсырманы
сұрақжауап арқылы диалогқа
түсіру
,Слайда үй тасырмасын
қайталау ға сұрақтар жасалып,
интерактивті тақтада
көрсетіледі.
Түсіну
Қолдану
«Кім алғыр» әдісі Жаңа сабақты бастамас бұрын
ой қозғау мақсатында
оқушыларға сұрақ арқылы
өткен тақырыпты еске
түсіруге байланысты бірненше
сұрақтар дайындау
Тақырыптың мағанасы мен
идеясын ашып түсіну үшін әр
топқа тапсырма беріледі, әр
топ өз тапсырмасын орындаған
соң екінші топқа ұсынады
«Ойлан бірік. бөліс
» арқылы тақырыпқа
қатысты тақырыптар
қолдану
Сергіту сәті
«Балапандар биі»
атты жаттығу жасау
Оқушылармен бірге сергіту
сәтін жасау
Талдау
Топпен жұмыс
«Инсерт әдісі» арқылы
жалпы бүгінгі сабақта
не үйренгендерін
Берілген әдіс бойынша оқушылар
бүгінгі сабақтан не үйренгендігін
білу үшін оқушылар өз ойларын
айтады.
Оқушылардың ісәрекеті
Мұғалім берген
тапсырманы орындау
Слайдта жазылған
барлық қайталау
сұрақтары мен
тапсырмалар интерактиті
тақтамен беріліп, әр топ
өз білгендерін,
білетіндерін сыни
тұрғыдан ойлау арқылы
нақты дәлелдермен
жауап береді
Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген
сұрақтарға жауап беріп,
өз ойпікірлерімен санаса
білу
Топпен жұмыс жасау
Берілген тапсырманы
уақытылы орындау,
сұрақтарға нақты жауап
беру
керек.Тапсырмаларын
бір –біріне көрсету
арқылы ой бөліседі,
тақырыптың мағанасын
аша отырып өзара топпен
талалдайды
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
Берілген тапсырманы
уақытылы орындау,
сұрақтарға нақты жауап
беру, өзара пікір тексеру арқылы
тақырыпты талдау
Жинақтау
Сұрақжауап кезеңі
Тақырыпты оқып шығуға
уақыт беру
Әр топ сұрақтар дайындайды
Бағалау
Рефлексия
Бағалау парақшасы мен
бағалау шкаласын тарату
Өзінөзі бағалау (2
мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
Стикерлерді толтыру Оқушыларға стикер
толтыруды ұсыну
алмасады, топпен, жек
дара тапсырмаларды
орындайды
Бірбіріне сұрақтар қоя
отырыптақырыптың
негізгі идеясы мен
мазмұнын ашу
Өзін өзі топпн бағалайды
Ұсынылған стикерді
толтыру
Тақырыбы 12
Мақсаты
Жалпы мақсат
Күтілетін
нәтиже
7 модульдің
қолданылуы
Қолданылатын
әдістәсілдер
Қолданылатын
ресурстар
Ежелгі Бактрия
Ақпараттар жинақтау арқылы ежелгі Бактрияны меңгереді онытоппен талқылау
арқылы тақырыптың негізгі идеясын ашуды үйреніп практикада қолданады.
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа
деген қызығушылығын арттыру
Тақырыптың мазмұнын игереді. .Сұрақтарға сын тұрғысынан ойлап, еркін жауап
беруге үйренеді.Топтық жұмыс жасау барысында, оқушылардың сөйлеу дағдылары
қалыптасады
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Егер мен ойыны,Интервью әдісі, Академиялық дау –дамай әдісі, Салыстырмалы
карта, Кім жылдам
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук Ұйымдастыру
кезеңі
Журектен жүрекке тренингі і арқылы бір
бірімен амандасады;Топқа бөлу – әртүрлі
суреттер таратады, топ ережелерін басшылыққа
алып, топтық жұмыс жасайтындарын айтады
Оқушылар бірбіріне амандасуды
жалғастырады;Оқушылар ұқсас
фигуралар мен бірігіп 3топ
құрайды, топ ережесін
сақтайды,Топтар: бөлінеді
Тренинг
Сабақ кезеңдері
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Тапсырма
«Егер мен» ойыны
арқылы үй тапсырмасы
бойынша сұрақтарға
жауап береді
Түсіну
Интервью әдісі
тақырыбына арнайы
тапсырмалар тартату
Мұғалімнің ісәрекеті
Үйге берілген тапсырма
сұрақжауап арқылы
диалогқа түсіру. Тақтадағы
сұрақтарға жауап беру,
топпен тапсырманы орындау,
соңына егер мен ойыны
арқылы топптар өзера
талқыласады
Жаңа тақырыпты
оқушыларға түсіндіру
Соңында интервью әдісін
пайдалану арқылы жаңа
тақырыпты меңгерту және
сабақты талдату
Қолдану
Сергіту сәті
Талдау
Топпен
жұмысАкадемиялық
дау –дамай әдісі
арқылы жаңа
тақырыпты түсініу
үшін арнайы
тапсырмаларды
қолдану
«Балапандар биі» атты
жаттығу жасау
Оқушыларға тақырып
төңірегінде тапсырма
таратылады,тапсырманы топ
ішінде отырғызып топпен
талқылату Олүшін
академиялық дау –дамай
әдісін пайдалану
Оқушылармен бірге сергіту
сәтін жасау
Салыстырмалы
картаны пайдалану
Арқылы тақырыпты
талдау
Оқушыларға мәтінді топ
ішінде әр қайсысына таратып
беру. Топ ішінен топ басшы
шығып тапсырманы
салыстырады
Жинақтау
Кім жылдам
Әр топтан 2 оқушы ортаға
Оқушылар берген
тапсырманы орындау. «егер
мен» ойыны бойынша
оқушылар өткен тапсырма
жайында өзқортындыларын
жасайды
Оқушылардың мақсаты
мұғалімді тыңдау, өз
ойлары мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша бір біріне
жаңа тақырып көлемінде
интервью арқылы сұрақ
жауап жүргізу
Ол үшін әр топтан ортаға
оқушы шығып интервью
сәтін жүргізеді
Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген
тапсырманы өздері
талқылап, өз ой
пікірлерімен санаса білуі,
топпен жұмыс жасауы.
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген
тапсырманы өздері
талқылап, өз ой
пікірлерімен санаса білуі,
топпен жұмыс жасау
арқылы тақырыпты талдау,
салыстыру
Топтар өзара жарысады, Бағалау
Рефлексия
арқылы сабақты
жинақтайды
Өзінөзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
Стикерлерді толтыру
Екі жұлдызбір тілек
шығып сұрақтарға жауап
береді
Бағалау парақшасы мен
бағалау шкаласын тарату
ойларын ортаға салады,
тақырыпты жинақтайды
Өзін өзі топпн бағалайды
Оқушыларға стикер
толтыруды ұсыну
Ұсынылған стикерді
толтыру
Тақырыбы 13 Кушан патшалығы
Мақсаты
Тақырыптың негізгі идеясын ақпараттар р арқылы меңгереді және білімдерін
бекітеді, оны топпен жұмыс істеуде пайдаланады
Жалпы мақсат Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы
Күтілетін
нәтиже
7 модульдің
қолданылуы
Қолданылаты
н әдістәсілдер
Қолданылаты
н ресурстар
сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Оқушылар Кушан патшалығын мәліметтер арқылы түсінеді. Салыстырып
талдайды.
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және
көшбасшылық”.
МИға шабуыл, Көңілді тапқырлар ойыны,Семантикалық карта, Ыстық орындық,
Ойлан бірік бөліс
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук Ұйымдастыру
кезеңі
Оқушыларды сапқа тұрғызып, 14 дейін санау
арқылы топқа бөлу
Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту.
Әр топқа бағалау парағын таратып беру.
Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін
фигуралар таратып беру
«Сандарды бейнеле» ойыны
арқылы психологиялық ахуалды жақсарту
Оқушылар топқа бөлініп, өз
топбасшыларын сайлайды.
Топ ішінде тәртіп ережелері
талданып , сол арқылы сыныптың
алтын ережесін құрады.
Бағалау парағы арқылы
топбасшылар өз топ мүшелерін
бағалап отырады.
Фигуралар арқылы топтар өзара
бағалайды.
Әртоп өздеріне берілген сандарды
дене мүшелерімен,қимылымен
бейнелеу.
Тапсырма
Мұғалімнің ісәрекеті
Оқушылардың ісәрекеті
Миға шабуыл Жалпы сыныпқа өткен
Тренинг
Сабақ кезеңдері
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Түсіну
Қолдану
Сергіту сәті
Талдау
Жинақтау
Көңілді
тапқырлар ойыны
бойынша
Топтар арасында
жарыс
Ойлан,бірік,бөліс
тапсырмасы.
«Балапандар биі»
атты жаттығу
жасау
Топпен жұмыс
Ыстық орындың
әдісі арқылы
тапсырма беру
Семантикалық
картамен жұмысм
тақырып бойынша сұрақтар
тарату, Үйге берілген
тапсырманы сұрақжауап
арқылы диалогқа
Тапырма беріп, әр топтан
ортаға оқушы шығарып ойын
ойнату, оқушылардың
қызығушылығын арттыру
Әр топқа тапсырма беріледі,
сол тапсырманы суретер
арқылы көрсетеді, нәтижесін
постерге салады
Оқушылармен бірге сергіту
сәтін жасау
Топтарға жаңа тақырып
бойынша тапсырмалар
тартып, түсіктерін ортаға әр
топтан шығартып айтқызу
Топ бойынша семантикалық
картаны толтырады,
жинақтайды бағалау
Бағалау парақшасы мен
бағалау шкаласын тарату
Сұрақтарға жеке жеке
жауап береді
Тақырыптың мағанасын
түсінгендерін тексеру
мақсатында ойын ойнату
Жеке ойланады,топ болып
біріге жұмыс жасайды,басқа
топтарға бөліседі.
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
Берілген тапсырманы
уақытылы орындау,
сұрақтарға нақты жауап
беру
Оқушылардың мақсаты
берілген семантикалық
картадағы сұраққа өз
ойларын толтыру арқылы
жеткізу
Өзін өзі топпн бағалайды
Оқушыларға стикер
толтыруды ұсыну
Ұсынылған стикерді
толтыру
Бағалау
Рефлексия
Өзінөзі бағалау (2
мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
Стикерлерді
толтыру Тақырыбы 14
Мақсаты
Кушандық өнер мен мәдениет
Тақырыпты меңгеру арқылы түсініктер қалыптастыды, өнер мен мәениетті
салыстыру арқылы түсінеді
Жалпы мақсат
Күтілетін
нәтиже
7 модульдің
қолданылуы
Қолданылатын
әдістәсілдер
Қолданылатын
ресурстар
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа
деген қызығушылығын арттыру
Оқушылар Кушандық өнер мен мәдениет анықтауды түсінеді. Алған білімдерін
практикада қолдануға үйренеді. Топпен жұмыс жасап үйренеді
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Миға шабуыл,Инсерт, Сөздер банкісі,Ыстық орындық, Кім шапшаң
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Бірінші дүниежүзілік соғыс
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.