Әдебиеттік оқу 2 сынып Зиянды әдеттің әлегі

  • Документация
  • docx
  • 06.02.2024
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Әдебиеттік оқудан "Зиянды әдеттен сақтан" тақырыбы бойынша ертегі оқытылады. Сабақ түрлі белсенді әдіс-тәсілдерді қолдана отырып өткізілді.
Иконка файла материала Ашық сабақ 2 А.docx

Педагогтің аты-жөні:

  Мауленова Г.С.

Күні:

   26.01.2024ж.

Сыныбы: 2-сынып

Қатысушылар саны: 27                             Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Зиянды әдеттің әлегі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау

2.2.6.1 – кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау

Сабақтың мақсаты:

Тірек сөздерді пайдаланып, өз ойларын жеткізеді. Ертегінің  түрін анықтайды.

ЕБҚО: ертегінің  мазмұнын түсінеді, өз пікірін қосады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.

Қызығушылығын ояту.

Үй тапсырмасын тексеру.

(2 + 7+ 5)

Психологиялық  ахуал қалыптасады.

 

 

 

 

Үй тапсырмасын тексеру.

«Ыстық үстел» әдісі.

 

Қорытынды тапсырма

Мақал-мәтел құрастырту.

 -Мен әдемімін!

- Мен жақсы оқи аламын!

- Мен қиындықты жеңемін!

- Мен достарыма көмектесемін!

- Мен көңілді жүремін!

-Мен өзіме сенемін!

 

 Сұрақ-жауап арқылы мәтінді қаншалықты түсінгендерін ортаға салады.

 

 Кеспе сөздерден мақал құрастырады. Оқиды, мағынасын ашады.

1т- «Еңбекпен тапқан нан тәтті»

2т- «Еңбек етсең ерінбей, тояды қарның тілінбей»

3т – «Еңбек ер атандырады»

4т – «Еңбек түбі - береке»

5 т- «Еңбек үйренемін десең ерінбе»

 

 

Сенім білдіріледі.

 

 

 

 

Бағалау парағына өздеріне белгі соғады.

 

 

 

Ең үздік топ мадақталады.

Жетон беріледі

Бағалау парағына өздеріне белгі соғады.

 

 

 Слайд

 

 

 

 

 Бағалау парағы

 

 

 

Кеспе мақал

жұлдызша

2. Мағынаны тану

Жаңа ақпаратты қабылдау

(3 мин)

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Жаңа ақпарат алу

(7 мин)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( 2 мин)

 

 

 (8 мин)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Танымдық тапсырмалар

(2 мин)

 

Дәптермен жұмыс.

(3 мин)

 

 

 

 

3. Рефлексия

( 3 мин)

«Мюстербенг» әдісі.

Сабақтың тақырыбы анықталады.

Мақсаты хабарланады.

 

Жұмбақ:

Бұл мысықтан қорқады?

  Піл бұдан қорқады.

 

 

 

Жаңа сабақ.

Кіріспе.

Жұптық жұмыс. «Кім шапшаң?»

Оқулықпен жұмыс.

Сөздік  жұмыс жүргізіледі

Оқу . «Таңдау» әдісі.

Мұғалім оқушылардың мәтінді бөлімдерге бөліп, қажетті ақпараттарды белгілеп оқуына қолдау көрсетеді. 

ЕБҚО оқиды.

Сергіту жаттығуын жасайды

 

  Топтық жұмыс.

 «Пирамида  тарихы» әдісі бойынша  жаңа сабаққа талқылау  жүргізіледі.

 

 

 

 Әр топқа уақыт беріліп, өз жұмыстарын жасайды.  Демеушілік, бағыт-бағдар беріледі.

Жұмыстарын қорғауға қолдау жасалады.

 

 

 

 

 «Wordwall» тәсілін қолданып  «Топтау» тапсырмасын орындайды. орындайды

 

Оқулықтағы  6 –тапс. бойынша әр оқушы өзін-өзі тексереді

 

 

Мұғалім оқушыларды оқылған материал бойынша қорытынды шығарып, өз бойындағы кемшіліктерді анықтай білуге жетелейді.

Топтарға берілген сөздерден бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды.

«Зиянды әдеттен сақтан»

Мақсаты айтылады.

 

Жұмбақтың шешуін табады.( тышқан)

-          Қандай жәндік?

-          Зияны неде?

-          Пайдасы бар ма?

-          Омонимді анықта!

 

(Т) «Баяндама» әдісі

 

Зиянды әдеттерді  жалғастырып айтады.

 

 

Балалар жаңа сөздермен танысады.

 

   Әсел Әділбекованың «Зиянды әдеттің әлегі»   ертегісін  мұғалімнің көмегімен бөлімдерге бөліп, тізбектеп оқиды. 

Әр бөлімнен соң сұраққа жауап беріп отырады.

 

 

  Жаттығу «Күн», «Тас», «Қоршау»

 

 

Сұрақтар бойынша пікір білдіреді

-          Кейіпкер;

-          Мінездеме беру;

-          Әрекеттің орны;

-          Проблеманың туындауы;

-          Жағдай өрісін сипаттау;

-          Проблеманы шешу жолдарын іздеу;

 

1-топ: жаман әдеттерді тауып  кластер құрады;

2-топ: мәтін түрін анықтайды, дәлелдейді;

3-топ: жоспар құрастырады;

4-топ: қызға өз кеңестерін береді;

5-топ: ертегінің аяқталуын болжайды;

 

 

 

«Топтау» тапсырмасын ұжым болып орындайды.

 

 

  Дәптерлеріне мақалды көркем жазады. Мағынасын түсіндіреді.

 

 

 

(Т) «Бағала» айдары

Оқушылар «Ертегі қалай аяқталды? Саған ұнады ма?»

– Тышқан қыз қайтадан адам қалпына келуі үшін не істейді?

Оқушылар сұраққа жауап береді

«Өзіңнің бойыңдағы қандай зиянды әдеттен арылғың келеді?»

Параққа жазып, оны қоқысқа салады.

 

(Ө) «Қорытындыла» айдары

Бейнежазба тамашалайды.

 

Өз стикерларын «Жетістік баспалдағына» жапсырады.

 

ҚБ: «Су бұрқағы»

 

 

 

 

ҚБ: бағалау парағына белгі соғылады

 

 

 

 

 

 ҚБ: алғаш әрі дұрыс тапқан жұптар белгі соғады.

 

 

 

 

 

  ҚБ: бағалау парақтарына белгі соғады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ: мадақтау

ҚБ: бағалау парақтарына белгі соғады.

 

ҚБ: әр топ өз жұлдызшаларын бір-біріне сыйлайды.

 

 

 ҚБ: «Су бұрқасыны»

 

 

 

 ҚБ: жұптық тексеру болады, бағалайды.

 

 

 

 

 

 

өз ойын айтып, себебін түсіндіреді.

ҚБ: бағалау парақтарына белгі соғады.

Кеспе тапсырмалар беріледі

 

 

 

Слайд

 

 

 

 

 

 

TopiIQ

слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд

Пирамида

 

 

 

 

 

 

«Керме жіп»

А-4 парағы

 

 

 

 

 

 

 

«Wordwall»

 

 

 

 

 дәптер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Парақша, қоқыс жәшігі

 

Кері байланыс

(2 мин)

 «200 теңге»  әдісі

-          Әр топқа 200 теңге беріледі де топ басшысына осыны кім алу керектігін шешу тапсырылады.

 ҚБ:  Әділ бағалау

100 тг. купюр

Үй тапсырмасы

( 1мин)

Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді.

Ертегі мазмұны бойынша тышқан қыздың жолын сызбамен бейнелейді, жалғасын құрастырады 

 

22-бет.оқулық