Әдебиеттік оқу. Ашық сабақ Міржақып Дулатов. "Күз"
Оценка 4.6

Әдебиеттік оқу. Ашық сабақ Міржақып Дулатов. "Күз"

Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
классное руководство
2 кл
23.01.2020
Әдебиеттік оқу. Ашық сабақ Міржақып Дулатов. "Күз"
1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру
Әдебиеттік оқу ашық сабақ.docx

Пән: Әдебиеттік оқу

Сынып:3 «В»

Мектеп: №12 жалпы білім беретін бастауыш   мектеп.

Күні:12.11.2019ж

Мұғалімніңаты-жөні:Көмекова Жанар

Сабақтың тақырыбы: Күзгі уақыт

Міржақып Дулатов  “Күз”

Бөлім: Күзгі уақыт

Қатысқандар:21

Қатыспағандар саны:

 

Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты

2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру  

2.2.1.1 - мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, мәнерлеп оқу;      

Сабақ мақсаттар

Барлық оқушылар:Оқулықта  берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі:Тақырыптың  маңызы туралы  дәлелдеп айтып бере алады.

Кейбір оқушылар:Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады

 

Бағалау критерилері

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.

Сабақ барысында  тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Әдіс - тәсілдер

 

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлінуге арналған кеспе қағаздар,стикер.

Құндылықтар

 

шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

- жауапкершілік;

-  өмір бойы  оқуға дайындалу;

- қарым-қатынас жасау қабілеті

Пәнаралық байланыстар

Дүниетау, көркем/еңбек

АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)

Таныстырылым, видеоматериал, интерактивті тақта

Алдыңғы меңгерілген білім

 

А.Құнанбаев «Ғылымға көңіл бөлсеңіз»

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған  кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үш тұғырлы тілде айту

 

Сабаққа кіріспе

1.       Оқушылар шеңбер болып тұрады.

-          Балалар көңіл – күйлеріміз қалай?

-          Тамаша!

2.       Психологиялық ахуал қалыптастыру:

«Көрші»

Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.

Нұсқаулық:

Көршіңді оң жақтан құшақта,

Көршіңді сол жақтан құшақта.

Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,

Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,

Бүгінгі тренинг барысы,

Біз үлкен отбасы.

 

Топқа бөліну:

https://im0-tub-ru.yandex.net/i?id=a1abf3a476a234b85fec95e1ebce47bf&n=33&w=200&h=150

Оқушылар жапырақтардың түсіне байланысты топқа бөлінеді.

Әр жапырақтың артына күз айлары жазылады, Күз айлары бойынша  үш топқа бөлінеді.

Айтылым. әдісі

I.Жасыл түсті Қыркүйек- Сентябрь -  September

II.Қызғылт сары түс- Қазан - Октябрь -  October

III.Сары түс –Қараша -  Ноябрь  -   November

 

Шаттық шеңбері

 

 

 

«Көрші»

Тренинг (Көршілер қимыл- қозғалысытар арқылы жаттығуды жасайды)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топқа бөлу:

I.Қыркүйек

II.Қазан

III.Қараша

 

АКТ қолдану

 

3мин

 

 

 

 

Сабақ ортасы

5 минут

 

 

Дәптермен жұмыс:

 

 

 

 

 

 

«Ой қозғау»

 

 

 

3мин

 

 

 

 

 

 

 

Белсенді оқу

Оқылым: Оқулықпен жұмыс

 

 

 

 

 

 

3 минут

 

 

6 минут

 

 

 

Қолдану

 

 

 

 

6 минут

 

 

 

3 минут

 

 

Айтылым

 

 

 

 

 

 

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

3.       Үй жұмысын сұрау.

Абай Құнанбаев.

Ғылымға көңіл бөлсеңіз (жаттау)

Салып келген суреттерін қорғап айту.

 

 

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

Жаңа сабақ.

 

Шағын бейнеролик «Күз туралы»

Жазылым

Олай болса бүгінгі сабақтың тақырыбы : Күзгі уақыт

М.Дулатов Күз әңгімесімен  танысамыз

Дәптерлеріңізді ашып бүгінгі күннің жады мен тақырыпты жаздыру.

Автор туралы түсінік беру.

Міржақып Дулатов (1885-1935) Қостанай облысы Жангелдин ауданында туған. «Оян , қазақ!» деп ұрандап, халықты оқу-білімге шақырған.Ол  қазақ әдебиетінің бес арысы кіреді. Қазақ әдебиетінің бес арысы

1.Шәкәрім Құдайбердіұлы

2.Мағжан Жұмабаев

3.Ахмет Байтұрсынұлы

4.Міржақып Дулатов

5.Жүсіпбек Аймауытов

Оқулықпен жұмыс:

1.Түсініп оқы. Мақал – мәтелдерге сүйеніп, күз мезгілінің басты белгілерін ата.

Ұжымдық жұмыс.(оқушылар күз мезгілінің басты белгілерін, өз ойларын айтады.)

1.Нөсер алдында найзағай ойнайды.

2.Жемісі көп ағаштың бұтағы төмен.

3.Көктемде түскен бір дән ,

Күзде мың дән болады.

 

Тыңдалым: аудиомен тыңдалады.

Айтылым:  ДЖИГСО әдісі бойынша жаңа тақырыпты меңгереді.

Топтық жұмыс

I.  Қыркүйек айы: Әңгімені іштей (1 мин) оқу түсінгендерін айту.

II. Қазан айы: Күз әңгімесіне кластер қорғау. (топтастыр)

III. Қараша айы:  Күз мезгіліне байланысты сурет салу.

Дескриптор:

-          Оқушылар өз түсінгендерін айта алады.

-          Күз жыл мезгілі туралы әңгімелейді.

-          Күз мезгіліне байланысты сурет сала алады.

 

Сергіту сәті:

 

 

Қолшатыр ойыны:

Сұрақтарға жауап беру.

1.       «Күз мезгіліне» сипаттама беріңіз.

2.       Міржақып Дулатов кім?

3.       Неліктен құстар жылы жаққа ұшып кетеді?

4.       Күз айларын ата?

5.       Жұмбақ.Іші жұмсақ, сырты қатты,
Еті қызыл, сүті тәтті. (Қарбыз)
?

Жетістік критерийі:

-          Суретпен жұмыс жасай алады.

-          Әңгімелеп айта  алады.

-          Іштей  оқи алады.

-          ДЖИГСО әдісін қолдана алады.

-          Күз мезгілін сипаттай біледі.

-          Сұрақтарға жауап бере алады.

 

Топтан 1, 2 оқушыдан үй жұмысын сұрау

Бағалау.

Қол соғу.

 

АКТ қолдану

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Плакат фломастер түрлі түсті қарындаштар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қолшатыр ойыны:

 

Сабақтың соңы

2 минут

Рефлексия

Қол соғу  және күлегіштер (смайликпен) арқылы

 

 

 

 

Бас бармақтар әдісі

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалды

Меңгеру деңгейінт ексеру жоспарыңыз

 

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының  сақталуы


Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді және бағалау тапсырмасының дескрипторларын жазасыз

 

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары.

 

Сандық техникаларады қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Сабақ  мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған. Оқушылар әріпті таныды,ажырата алды және оны дыбысмпен сәйкестендіре алды.Сөз сызбасын оқи алды.Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізе алды  .Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды.

Сабақ жоспарынан ешқандай ауытқулар болған жоқ.

 

 

Әдебиеттік оқу. Ашық сабақ Міржақып Дулатов. "Күз"

Әдебиеттік оқу. Ашық сабақ Міржақып Дулатов. "Күз"

Әдебиеттік оқу. Ашық сабақ Міржақып Дулатов. "Күз"

Әдебиеттік оқу. Ашық сабақ Міржақып Дулатов. "Күз"

Әдебиеттік оқу. Ашық сабақ Міржақып Дулатов. "Күз"

Әдебиеттік оқу. Ашық сабақ Міржақып Дулатов. "Күз"

Әдебиеттік оқу. Ашық сабақ Міржақып Дулатов. "Күз"

Әдебиеттік оқу. Ашық сабақ Міржақып Дулатов. "Күз"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
23.01.2020