Дене шынықтырудан сабақ жоспары "Қарапайым гимнастикалық снарядтарда қозғалу".
Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
физическая культура
1 кл
08.06.2017
Сабақ: 3-бөлім Шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлау арқылы гимнастикалық жаттығулар
Күні:18.11.18ж. Мектеп: Зеленов ауданы «Новенький жалпы орта білім беретін мектебі»
Сыныбы: 1 сынып Мұғалімнің аты-жөні: Абдрахманова Зауреш Сатвалдиевна
Қатысқан оқушы саны : 6 Қатыспағаны:0
Сабақтың тақырыбы: Қарапайым гимнастикалық снарядтарда қозғалу.
Меңгеру мақсаттары: 1.1.5.5.Түрлі кеңістіктерде бірқатар қарапайым іс-қимылдарды біледі және орындай алады.
Сабақ мақсаттары: 1.Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар түрлі кеңістіктерде бірқатар қарапайым іс-қимылдарды біледі және орындай алады. 2. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқушылардың көпшілігі түрлі кеңістіктерде бірқатар қарапайым іс-қимылдарды біледі. 3. Кейбір оқушылар орындай алады: Қарапайым іс-қимылдарды өздері орындап басқа оқушыларға көрсетіп үйретеді.Сабақ: 3-бөлім Шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлау арқылы гимнастикалық жаттығулар
Күні:18.11.18ж. Мектеп: Зеленов ауданы «Новенький жалпы орта білім беретін мектебі»
Сыныбы: 1 сынып Мұғалімнің аты-жөні: Абдрахманова Зауреш Сатвалдиевна
Қатысқан оқушы саны : 6 Қатыспағаны:0
Сабақтың тақырыбы: Қарапайым гимнастикалық снарядтарда қозғалу.
Меңгеру мақсаттары: 1.1.5.5.Түрлі кеңістіктерде бірқатар қарапайым іс-қимылдарды біледі және орындай алады.
Сабақ мақсаттары: 1.Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар түрлі кеңістіктерде бірқатар қарапайым іс-қимылдарды біледі және орындай алады. 2. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқушылардың көпшілігі түрлі кеңістіктерде бірқатар қарапайым іс-қимылдарды біледі. 3. Кейбір оқушылар орындай алады: Қарапайым іс-қимылдарды өздері орындап басқа оқушыларға көрсетіп үйретеді.
Абдрахманова Зауреш 32 топ.docx
Білім мазмұнын жаңарту шеңберінде бастауыш «Дене шынықтыру» пәні бойынша
қысқа мерзімді САБАҚ ЖОСПАРЫ
Сабақ: 3бөлім
Шығармашылық және сыни
тұрғыдан ойлау арқылы
гимнастикалық жаттығулар
Күні:18.11.18ж.
Сыныбы: 1 сынып
Сабақтың тақырыбы:
Меңгеру мақсаттары:
Сабақ мақсаттары:
Жетістік критерийлері:
Тілдік мақсаттар:
Пәнаралық байланыс:
Алдыңғы сабақта
менгерілген білім
Дескрипторлар
Мектеп: Зеленов ауданы «Новенький жалпы орта білім беретін мектебі»
Мұғалімнің атыжөні: Абдрахманова Зауреш Сатвалдиевна
Қатысқан оқушы саны : 6
Қатыспағаны:0
Қарапайым гимнастикалық снарядтарда қозғалу.
1.1.5.5.Түрлі кеңістіктерде бірқатар қарапайым ісқимылдарды біледі және
орындай алады.
1.Барлық оқушылар орындай алады:
Оқушылар түрлі кеңістіктерде бірқатар қарапайым ісқимылдарды біледі
және орындай алады.
2. Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Оқушылардың көпшілігі түрлі кеңістіктерде бірқатар қарапайым іс
қимылдарды біледі.
3. Кейбір оқушылар орындай алады:
Қарапайым ісқимылдарды өздері орындап басқа оқушыларға көрсетіп
үйретеді.
*Кеңістіктерде орындалатын бірқатар қарапайым
сипаттайды.
*Кеңістікте орналасқан жабдықтарда қарапайым ісқимылдарды орындайды.
Пәнге тән лексика мен терминология:
Гимнастика – арнайы жаттығулар жүйесінен
тұратын, денсаулығын нығайту және оның денесінің үйлесімді дамуы үшін
қолданылатын дене шынықтыру мен әдістемелік тәсілдер. Қазақстанда
гимнастиканың (грекше gymnastіke, gymnazіo – жаттығу жасаймын,
жаттықтырамын) акробатика, көркем гимнастика және спорттық гимнастика
сынды түрлері жақсы дамыған.
Турникбелтемір һorizontal bar
Гимнастикалық қабырғагимнастическая стена gymnastic wall
Гимнастикалық орындықгимнастический стул gymnastic chair
ісқимылдарды
Математика, жаратылыстану, ағылшын тілі
1.1.2.2. Негізгі дене қозғалыстарын және олардың қарапайым дене
жаттығуларымен қалай байланысты болатынын біледі.
дене қозғалысы барысында қауіпсіздік ережелерін сақтайды;
кеңістікте орындау мүмкін қарапайым ісқимылдар туралы айтады;
кеңістікте орналасқан гимнастикалық жабдықтарды атайды;
кеңістіктегі түрлі жабдықтар арқылы қарапайым ісқимылдарды дұрыс
орындайды.
Сабақ кезендері:
Уақыт
Сабақтағы ісәрекеттер:
Құрал жабдықтар
Сабақ барысы 15
минут
Сабақтың басы:
Сабақтың ортасы:
25
минут
Сәлемдесу, Оқушыларды
Сапқа тұрғызу.
Спорттық киіміне көңіл бөлу.
түгендеу,
Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен
критерийлермен таныстыру.
Саптық жаттығулар
Жүру жаттығулары
Жүгіру жаттығулары
Жалпы дамыту жаттығулары:
(Жж) Жаттығу 1.«Тікұшақ». Жатығу
кезінде қазақ, орыс, ағылшын тілінде санау.
Б.қ. – аяқтар алшақ, қолдар жанжаққа.
1 – солға бұрылу
2 – Б.қ.;
34 – дәл осыны оңға істеу.
Жаттығу 2.«Шартылдақтар».
Б.қ. о.с., қолдар екі жаққа – тынысалу.
– оң аяқты алға сермеу, астынан шапалақ ұру –
тынысшығару;
– Б.қ.;
34 – дәл осыны сол аяқпен істеу.
Жаттығу 3.«Торғайлар».
Б.қ. о.с., қолдар белде. 123 бір орында тұрып
секіру; 4 оңға бұрылып секіру.
1
2
Оқушыларға гимнастика туралы мәлімет беру
шығу тарихымен таныстыру.
Гимнастикалық жаттығулар орындаудағы
қауіпсіздік ережелермен таныстыру.
денені қыздырып алмай күрделі жаттығуларды
орындауға болмайды;
гимнастикалық құралжабдықтарда тек қана
мұғалімнің көмегімен жаттығу керек;
секіріп түсетін орынға гимнастикалық
төсенішті төсеп қою керек;
спорт жабдықтарынан гимнастикалық
қабырғадан секіргенде, жерге міндетті түрде екі
аяқпен түсу керек;
гимнастикалық құралжабдықтардың қолдануға
жарамдылығын анықтап алу қажеттігін ұмытуға
болмайды. Снарядтардың бекітілуі мұқият
тексерілсін; Гимнастика сабағында арнаулы
ыңғайлы киім кию міндетті.
Дене қозғалысы барысында қауіпсіздік
ережелерін сақтайды.
Кеңістікте орындау мүмкін қарапайым іс
қимылдар туралы айтады;
Суретте көрсетілген гимнастикалық
жабдықтарды атаңыз.
Оқушылар көрсетілген жабдықтарды атайды.
(ресурстар)
Әр жаттығу үшін
кең, таза кеңістік,
ысқырық ,
секундомер,
Қауіпсіздік ережесі
журналы.
Спорттық
төсеніштер,
гимнастикалық
орындық Ісәрекеттің әрбір
түріне арналған
кең алаң.
Мұғалімге
арналған
ысқырғыш.
Гимнастикалық
снарядтар: швед
қабырғасы,
арқандар, сатылар,
сәкілер,
төсеніштер.
Снарядтармен
жұмыс барысында
оқушылардың есіне
тағы да қауіпсіздік
талаптары туралы
салып кетіңіз.
Әр түрлі гимнастикалық жабдықтарда
орындалатын қарапайым қимылқозғалыстарды
орындаңыз.
Оқушылар кеңістіктегі қарапайым
қозғалыстарды орындайды.
(Б, К) Балалар гимнастикалық сәкілерде орын
ауыстырудың әр түрлі тәсілдерімен танысады.
«Парашютистер» рөлдік сюжеттік ойыны.
Оқушылар тосқауылдардың гимнастикалық
сызығынан парашют (мектеп рюкзактарын)
асынып өтеді.
Гимнастикалық сәкіден әр түрлі тәсілмен өту.
«Төмпешіктерден» секіру (құрсаудан құрсауға).
Гимнастикалық сәкі мен гимнастикалық қабырға
арқылы өрмелеу.
Гимнастикалық сәкінің астымен еңбектеу.
«Парашютпен» секіру (гимнастикалық сәкінің
үстінен). Алаңқайда жиналу, дамылдау
(гимнастикалық төсеніштердің үстінде).
5минут Демді тоқтатып,сапқа тұрғызу.
Сабақтың соңы:
Дифференциалды оқыту –
1.Барлық оқушылар
орындай алады:
Түрлі кеңістіктерде бірқатар
қарапайым ісқимылдарды
біледі және орындай алады.
2. Оқушылардың көпшілігі
орындай алады:
Оқушылардың көпшілігі түрлі
кеңістіктерде бірқатар
қарапайым ісқимылдарды
біледі.
3. Кейбір оқушылар орындай
алады:
Қарапайым ісқимылдарды
өздері орындап басқа
оқушыларға көрсетіп үйретеді.
Сабақ соңында оқушыларға рефлексия
жүргізіледі.
Бағалау.
Оқушылардың сабақ барысында не үйренгенің
бағалау үшін қолданылатын әдіс смайлик
арқылы бағалау.
Оқушылардың жұмыстануын бақылау,
тыңдау, кеңес беру.
Оқушылардың жаттығуды орындау
техникасын орындауын қадағалау.
Денсаулық және
қауіпсіздік
ережелерінің
сақталуы:Денсаул
ық сақтау
әдістері,сергіту
сәттері мен
белсенді ісәрекет
түрлері,сабақта
қолданылатын
қауіпсіздік
ережелерінің
тармақтары.
Сабақтың өту
барысында
оқушының
спорттық аяқ Дене ептілігі жоғары топ
оқушыларына қиындатылған
жаттығу түрін ұсыну.
киімі жүгіруіне
қаншалықты
ықпалын тигізеді.
Қыздырыну
жаттығуларында
орындалған
тапсырма кезінде,
дененің қай
мүшелері көбірек
қимылдайды.
Спорт
қаншалықты адам
ағзасына, ішкі
жандүниесіне
пайдасын тигізеді.
Оқушыларға қойылатын сұрақтар:
Сабақ бойынша рефлексия:
Бүгінгі сабақтан нені білдін,
нені үйрендің ?
Қай жаттығуды толық жасай
алмадың?
қандай дескрипторды
орындамай қалдың?
Қорытынды:
Сабақтың жақсы екі аспектісін көрсетіңіз (оқытуға, үйренуге қатысты.)
1
2
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену.)
1
2
Сыныппен жеке тұлғалар туралы не білдім және келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді?
1
Дене шынықтырудан сабақ жоспары "Қарапайым гимнастикалық снарядтарда қозғалу".
Дене шынықтырудан сабақ жоспары "Қарапайым гимнастикалық снарядтарда қозғалу".
Дене шынықтырудан сабақ жоспары "Қарапайым гимнастикалық снарядтарда қозғалу".
Дене шынықтырудан сабақ жоспары "Қарапайым гимнастикалық снарядтарда қозғалу".
Дене шынықтырудан сабақ жоспары "Қарапайым гимнастикалық снарядтарда қозғалу".
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.